VMware משיקה את VMware vSphere 5

בעקבות אירוע VMware FORUM 2011, כל מה שצריך לדעת על החידושים והשינויים בסביבת VMware vSphere 5חברת VMware משיקה את VMware vSphere 5 וחבילה מקיפה של טכנולוגיות לתשתית מחשוב ענן. הכלים החדשים יסייעו ללקוחות לשפר את שירותי ה-IT שלהם, בכדי להגדיל את ניצול ההשקעות הקיימות ולשפר את הגמישות התפעולית. קו המוצרים החדש הושק רשמית בישראל במסגרת אירוע VMware .FORUM 2011
עם יותר מ-200 יכולות חדשות ומתקדמות, ממשיכה VMware vSphere 5 להגדיר את הסטנדרט המוביל בוירטואליזציה, במסע אל הענן. הגרסה החדשה מציעה ביצועים טובים יותר וזמינות גבוהה במיוחד, עבור יישומים קריטיים וניהול אוטומטי של משאבים משותפים במרכז המידע.
"הוירטואליזציה אומצה על ידי השוק כטכנולוגיית מפתח, הגורמת לשינוי והעומדת בלב העידן הבא של המחשוב", אמר פול מריץ, מנכ"ל VMware. "בעזרת VMware vSphere 5 וחבילת מוצרי תשתית הענן שלנו, מסייעת VMware ללקוחות להתקדם במהירות לתשתית מחשוב ענן יעילה ואוטומטית, תוך הגדרה מחדש של האופן בו משאבים מנוהלים ומאובטחים. בסופו של דבר, נוצרת מערכת יחסים יעילה יותר בין מחלקות ה-IT לבין היחידות העסקיות שהן משרתות".
ההכרזות החדשות של VMware כוללות גם את: VMware vShield 5, VMware vCenter Site Recovery Manager 5 ו- VMware vCloud Director 1.5. כל המוצרים הללו בשילוב VMware vSphere 5, מגבירים את הערך ללקוחות על ידי תפעול תשתית מחשוב ענן וניצול משאבים וירטואליים. חבילת מוצרי תשתית הענן של VMware תסייע לארגונים לבנות תשתית וירטואלית חכמה, המשלבת בין הסביבות הוירטואליות המתקדמות, לבין כלי ניהול אוטומטיים, שירות עצמי ואבטחה גבוהה.

יתרונות הכלים החדשים:
·         הטמעת ישומים קריטיים בבטחון מלא – שיפורים משמעותיים בביצועים וגמישות ב-VMware vSphere 5, יאפשרו ללקוחות להריץ גם את הישומים הקריטיים התובעניים ביותר, בסביבות ענן וסביבות וירטואליות.
·         תגובה מהירהלצורךעסקי,בזכותהגמישותשלמחשובענן – בין אם מדובר בהקצאת משאבים חדשים במהירות או ניהול חכם של פעולות שוטפות, חבילת מוצרי תשתית הענן של VMware תפשט משמעותית את ניהול התשתית הארגונית.
·         מעברלמחשובענןעם תשתית אבטחה מוגברת – VMware משנה את מודל האבטחה ממודל פיזי למודל של תוכנה וירטואלית, על ידי ניהול האבטחה באמצעות מדיניות קבועה – ללא קשר למיקום הפיזי של המידע או במעבר בין סביבות ענן פרטיות, ציבוריות והיברידיות.

VMware vSphere 5: מקדמת את היסודות של תשתית מחשוב ענן
תשתית VMware vSphere, היא תשתית הוירטואליזציה המוטמעת ביותר בעולם, הנהנית מאמונם המלא של הלקוחות. בשל כך היא עומדת ביסוד חבילת מוצרי תשתית הענן של VMware. התשתית מתוכננת לתמוך במגוון הרחב ביותר של צרכים לתשתית מחשוב ענן ותשתית וירטואלית. בין לקוחות המוצר ניתן למצוא ארגונים גדולים, עסקים קטנים ובינוניים, ספקי שירות ענן ציבורי ואת המגזר ההולך וגדל של משתמשי שולחנות עבודה וירטואליים (VDI). חלק גדול מהלקוחות הופכים את VMware vSphere לבסיס אסטרטגיית ה-IT  שלהם.
פתרון VMware vSphere יתמוך במכונות וירטואליות שיהיו חזקות עד פי ארבעה מגרסאות קודמות ומסוגלות להתמודד עם עד 1 טרהבייט של זכרון ו- 32 מעבדים וירטואליים. המכונות הוירטואליות הללו יוכלו לעבד מיליון פעולות I/O בשניה – הרבה מעבר לדרישות של היישומים התובעניים ביותר. כאשר משלבים את VMware vSphere עם פתרון High Availability, הגמישות והביצועים של המכונות הוירטואליות יאפשרו ללקוחות להריץ את היישומים הקריטיים שלהם, תוך בטחון מלא בזמינות וביצועים.
המוצר החדש – VMware vSphere 5 מציג שלושה חידושים עיקריים, המרחיבים את היכולות הייחודיות של ניהול המשאבים, תוך ניהול חכם של מדיניות מרכז הנתונים, בשיטת "שגר ושכח". היכולות כוללות הטמעת שרתים וניהול אחסון. לקוחות יכולים להגדיר מדיניות ומאפיינים לתפעול ו-VMware vSphere 5  מבצעת את השאר. בעזרת כלים כמו Auto-Deploy, Profile Driven Storage ו- Storage DRS, יכול לקוח עם 1,000 מכונות וירטואליות, לחסוך עד שנה של זמן ניהול.

חבילה מלאה של תשתית הענן
חברת VMware מביאה לשוק חבילת טכנולוגיות מלאה לתשתית ענן, המספקת יכולות אוטומציה, שירות עצמי ואבטחה. החבילה בנויה על היסודות של VMware vSphere 5.
מרכיבי החבילה הם:
·         VMware vShield 5 – האתגר הגדול ביותר של ארגונים במעבר למחשוב ענן, הוא עמידה בדרישות אבטחה, שליטה ותקנות רגולציה. משפחת מוצרי vShield נותנת מענה לאתגר זה באמצעות מעבר מכלי אבטחה רגילים למודל אבטחה דינמי מבוסס תוכנה, המיועד גם לסביבות וירטואליות ולסביבות ענן. vShield 5 כולל יכולות חדשות לאבטחת מידע שמאפשרות למחלקת ה-IT  לזהות במהירות גורמי סיכון שנובעים ממידע רגיש שאינו מאובטח, לבודד ישומים עם הגדרות מידור שונות ולהעביר מדיניות אבטחה בין מכונות וירטואליות לצד ישומים ומידע. בנוסף ניתן להחיל את המדיניות גם על ישומים שרצים בעננים ציבוריים.
·         VMware vCenter Site Recovery 5– הגרסה החדשה של המוצר, תציג יכולות שיכפול מובנות ל-VMware vSphere. כך יוכלו לקוחות להכפיל את מספר הישומים המוגנים באותה העלות, תוך תמיכה במערכות אחסון הטרוגניות באתר הראשי ובאתר המשני. יכולות אוטומטיות של התאוששות מתקלה והעברה מתוכננת, יאפשרו ללקוחות לתכנן העברות של מכונות כדי להימנע מאסון ובנוסף לתמוך בפעולות תחזוקה מתוכננות ובאיחוד מרכזי מידע.
·         VMware vCloud Director 1.5 – בעזרת המוצר, יכולות מחלקות IT להפחית משמעותית את הזמן הדרוש להפעלת שרתים חדשים. VMware vCloud Director 1.5 מאפשר שימוש במודל של שירות עצמי כדי להפעיל שירותי תשתית המבוססים על משאבים פנימיים וחיצוניים. האפשרות החדשה New Linked Clone מפחיתה את זמן ההתקנה של שרת חדש ל-5 שניות, תוך שהיא מפחיתה בעלויות האחסון ביותר מ-60%, תוך ניהול כל המשאבים מחלון שליטה אחד.
בהודעה נפרדת הודיעה VMware על השקת VMware vSphere Storage Appliance.VMware vSphere לעסקים קטנים ובינוניים, ללא הצורך בעלות ובמורכבות של אחסון משותף. VMware vSphere Server Appliance יהפוך את משאבי האחסון הפנימיים של השרתים למאגר אחסון משותף. כך יתאפשר לעסקים קטנים ובינוניים לנצל את היתרונות של יכולות ההמשכיות העסקית והאוטומציה של VMware vSphere כמו High Availability, vMotion ו-Distributed Resource Scheduler. התוכנה החדשה מביאה את היכולות של
חבילת תשתית מחשוב הענן של VMware נתמכת על ידי יותר מ-25,000 שותפים, כולל שותפים טכנולוגיים, ספקי תוכנה עצמאיים, ספקי פתרונות, ספקי שירותים, אינטגרטורים ויצרניו החומרה המובילים בעולם. קהילת השותפים של VMware ממשיכה להתבגר בד בבד עם הפיתוחים של החברה, המציבים כל פעם רף חדש לחדשנות בתחום הוירטואליזציה וטכנולוגיות מחשוב הענן.

מודל רישוי חדש מאפשר ליהנות מיתרונות שיתוף
עם ההשקה של 5 VMware vSphere, מציגה החברה מודל רישוי חדש שמאפשר ללקוחות ליהנות מתשלום מופחת, על בסיס צריכה וערך אמיתיים, יותר מאשר רכיבים פיזיים או קיבולת. המהלך מאפשר ללקוחות לאמץ תחשיב הוצאות במודל של מחשוב ענן.
VMware vSphere 5 ימשיך להימכר עם רישוי לפי מעבד (CPU), אך VMware מבטלת את ההגבלות על מספר הליבות למעבד וזיכרון פיזי לכל שרת. ההגבלות הללו יוחלפו עם רישוי לזיכרון משותף וירטואלי אחיד או vRAM. זיכרון וירטואלי משותף vRAM, מהווה את כמות הזיכרון הכוללת, המיועדת לכל המכונות הוירטואליות בסביבת הלקוח. כל רישיון למעבד ל vSphere 5 יעניק לרוכש כמות מסוימת של vRAM, שיכולה להיות מנוצלת בכלל סביבת ,vSphere כדי לאפשר מערך מחשוב ענן אמיתי. אין מגבלות על חלוקת ה- vRAM בין המכונות הוירטואליות. לקוח יכול להפעיל מספר גדול של מכונות וירטואליות קטנות, או מכונה וירטואלית אחת גדולה. VMware vSphere מאפשרת ללקוחות לנצל את החומרה שלהם במלואה, על ידי שיתוף מעבדים, זיכרון, אחסון ומשאבי רשת. בעזרת תנאי הרישוי החדשים, VMware מרחיבה את הרעיון של שיתוף משאבים גם לרישיונות ומאפשרת החזר השקעה מקסימלי.
מכיוון ש- VMware vSphere 5עדיין נמכרת ברישוי לפי CPU, לקוחות יכולים להמשיך ולנצל את הרכישה, ההטמעה וניהול הרישוי שלהם.
למידע נוסף על הרישוי ל-VMware vSphere 5  : http://www.vmware.com/files/pdf/vsphere_pricing.pdf

דילוג לתוכן