Top Image תרכוש את חברת eGistics האמריקאית, המתמחה בתוכנות ופתרונות ענן, ב-18 מיליון דולר

הרכישה מממשת את היעדים האסטרטגים לצמיחה של TIS:
– חיזוק הצמיחה של TIS Americas הודות למשרד נוסף בארה"ב והגדלת כוח האדם בארה"ב בפי שלושה, ליותר מ-65 אנשים;
– הרחבת היכולות בתחומים של ענן ותוכנה במתכונת שירות (SaaS);
– הצטרפות של לקוחות גדולים, בהרכישה מממשת את היעדים האסטרטגים לצמיחה של TIS:
– חיזוק הצמיחה של TIS Americas הודות למשרד נוסף בארה"ב והגדלת כוח האדם בארה"ב בפי שלושה, ליותר מ-65 אנשים;
– הרחבת היכולות בתחומים של ענן ותוכנה במתכונת שירות (SaaS);
– הצטרפות של לקוחות גדולים, בהם 4 מתוך 5 הבנקים המובילים בארה"ב;
– הרחבת ההזדמנויות בשווקים, הודות להיצע של מוצרים משלימים;
– אפשרות לפתרונות חדשים והגדלת ההכנסות החוזרות, הודות לשילוב בין פלטפורמת TIS eFLOW® והפתרונות במכשירים הניידים לבין מערך מוצרי eGistics.

העסקה תעניק יתרונות פיננסים משמעותיים:
– חברת eGistics, סיימה את שנת 2013 עם הכנסות שנתיות של 10.6 מיליון דולר שיצטרפו למכירות TIS שהסתכמו ב- 29 מיליון דולר בשנת 2013 ;
– שיפור של הרווחיות פרו-פורמה מאחר ו- eGisticsהשיגה בשנת 2013 רווח EBITDA של 1.52 מיליון דולרים של ארה"ב;
– גידול בהכנסות החוזרות, בעיקר מעסקאות של תוכנה במתכונת שירות (SaaS); גידול ביכולת חיזוי ההכנסות הודות להכנסות חוזרות המגיעות ל-49% מההכנסות פרו-פורמה לשנת 2013;
– גידול בהכנסות בצפון אמריקה ל-38% מההכנסות פרו-פורמה לשנת 2013 וגיוון ההכנסות של TIS ברחבי העולם;
– צפי לעלייה ברווחי TIS שלא לפי כללי GAAP בשנת 2014 והלאה הודות לעסקת הרכישה, אשר צפויה להניב צמיחה משותפת.

ניו יורק, ניו יורק ותל אביב, ישראל, 8 ביולי 2014 חברת Top Image Systems (NASDAQ:TISA), ספקית מובילה של פתרונות לניהול תוכן ארגוני (ECM), פתרונות לניהול תהליכים עסקיים (BPM) ופלטפורמת עיבוד תוכן באמצעות מכשירים ניידים (MIP), הודיעה היום כי חתמה על הסכם סופי לרכישה של eGistics – ספקית מובילה, בבעלות פרטית, של פתרונות ענן לשוק של הבנקאות והתשלומים – בעסקה בשווי של כ-18 מיליון דולרים. על פי תנאי ההסכם, תשלם TIS 50% מסכום הרכישה במזומן ו-50% במניות TIS. השלמת הרכישה, בכפוף לתנאים המקובלים, צפויה להתרחש ברבעון השלישי.
חברת eGistics, מדאלאס שבטקסס, מספקת פתרונות מתקדמים לעיבוד תמונות ונתונים אשר מאפשרים מיכון של תהליכים עסקיים באמצעות מיטוב של האחסון, הניהול וההספקה של מידע עסקי קריטי במגוון רחב של יישומים. פורטל iRemit לניהול תשלומים, אשר זמין באמצעות פלטפורמת CloudDocs, הוא יישום של תהליך חכם שמאפשר לעבד תשלומים בענן. הנתונים מעובדים ומאוחסנים בפלטפורמת CloudDocs המאובטחת ומבוססת הענן, לפי דרישה, אשר מציעה אבטחה פיזית וסייבר ברמה עולמית, תוך שימוש בטכנולוגיות הצפנה מרובות ובגילוי חדירות הטוב מסוגו.
"הרכישה מציינת אבן דרך חשובה עבור Top Image Systems, משום שהיא יוצרת שילוב אטרקטיבי מנקודת מבט אסטרטגית, גאוגרפית, טכנית ופיננסית" אמר יצחק נקר, מייסד Top Image Systems והיו"ר הביצועי של החברה. "הרכישה, שתניב מיד צמיחה משותפת, לא רק תאיץ את קצב הצמיחה שלנו ותגדיל את הרווחיות, אלא תאפשר לנו גם לפנות לשוק גדול יותר. הרכישה תאיץ את ההתרחבות הנמרצת שלנו בארצות הברית, ותוסיף מסד התקנות ברמה עולמית, אשר כולל לקוחות גדולים בארה"ב. ללקוחות אלה נוכל להציע פיתרון מקיף יותר – שיכלול גם את היישומים שלנו למכשירים ניידים, אשר מתאפיינים בקצב צמיחה מהיר. ארבעה מבין חמישה הבנקים הגדולים בארה"ב, שניים מבין מעבדי התשלומים הגדולים ביותר ומספר תאגידים מובילים בארה"ב, שמים כבר את מבטחם ב- eGisticsומשתמשים בפתרונות הענן שלה לניהול מסמכים ונתונים".
פתרונות ענן שמשלימים את ההיצע של TIS:
מניע חשוב לרכישה היה תשתיות הענן של eGistics, שהן מאובטחות ועומדות בתקנות,וכן מתאימות לאסטרטגיית הצמיחה של TIS, אשר מתמקדת בענן. TIS תמנף את תשתית CloudDocs של eGistics, אשר מבוססת על הענן, לפי דרישה, על מנת להשיק יישומי עיבוד חכמים, לפי דרישה, לתהליכים דוגמת עיבוד חשבוניות, חדר דואר אלקטרוני, תשלום חשבונות, פתיחת חשבון, רישום לקוח חדש, עיבוד משכנתאות וקליטת עובדים (כוח אדם) – הכל בענן.
בעקבות הרכישה, תגדיל TIS את מערך הפתרונות שלה, אשר יכלול יישומים נוספים לתהליכים מתקדמים לבנקאות ועיבוד תשלומים, ובמקביל יציע את eFLOW INVOICE, את Digital Mailroom ואת יישומי עיבוד התמונה של TIS באמצעות מכשירים ניידים, למסד הלקוחות הקיים של eGistics. יישומי הענן האלה יסייעו לקדם את פתרונות TIS למכשירים ניידים הודות להשתלבות הקלה שלהם בתשתיות CloudDocs, שם TIS תאחסן את eFLOW לעיבוד "back office" בצורה יעילה יותר.
"העסקה תספק ל-TIS גם ערוץ הפצה נוסף שיאפשר להציע את היישומים הייעודיים שלנו לקליטת נתונים במכשירים ניידים למוסדות פיננסיים גדולים בארה"ב, שקודם לא הגענו אליהם, ובכך ליצור הזדמנות עסקית משמעותית" אמר מייקל שריידר, מנהל התפעול הראשי של TIS. "יתרון חשוב וייחודי של פלטפורמת eFLOW, שהיא ספינת הדגל של TIS, הוא היכולת לקביעה קלה ומהירה של הגדרות תצורה ואינטגרציה עם מספר גדול של יישומי ERP, יישומי CRM ויישומים נוספים ליחידות עסקיות. הרכישה של eGistics תחזק את היתרון התחרותי הזה, ותשלים את היכולת שלנו לפתח יישומים רבי עוצמה לתהליכים חכמים לפי דרישה, עם תפקודים מובנים לקליטת נתונים במכשירים ניידים, בפלטפורמת eFLOW אשר מותקנת בסביבת ענן יציבה ומאובטחת.
אנו עדים למעבר של השוק לזיהוי חכם של נתונים לענן, והחזון שלנו הוא למנף את הזמינות הרחבה של פלטפורמת הענן על מנת להביא יכולות אלה ללקוחות רבים נוספים: אנו נספק להם פתרונות מבוססי ענן מלאים ומקיפים, אשר משלבים פעולות קליטת נתונים פשוטות יותר, תמחור מבוסס הקף עסקאות ויישום שמצריך הרבה פחות מאמץ. עם הרכישה אנו מתחילים להפוך את הגשמת החזון הזה למציאות, תוך יצירה של יתרון טכנולוגי משמעותי עבור TIS, מעתה והלאה".
" eGisticsחולקת עם TIS לא רק מסד לקוחות סינרגטי, אלא גם מערך טכנולוגי משותף שאנו יכולים להיעזר בו על מנת להאיץ את הצמיחה בהכנסות של החברה המשותפת," אמר רוברט לונד, יו"ר eGistics ומנכ"ל החברה. "החברות חולקות בחזון של יצירת יישומים חכמים, אופקיים ואנכיים, המיטיבים עם קליטת הנתונים, הסיווג, האימות, האחסון, הניהול וההספקה של מידע עסקי קריטי".
"אנו שמחים על השילוב בין פלטפורמת הענן המתקדמת של eGistics, ולקוחותיה מהמגזר הפיננסי של ארה"ב, לבין הפתרונות הטובים מסוגם של TIS לקליטת נתונים ארגונים וזרימת תהליכים (workflow), מוצרי עיבוד התמונות לנייד ומסד ההתקנות העולמי המגוון" אמר דון דיקסון, חבר במועצת המנהלים של eGistics ומנהל ומייסד משותף של Trident Capital, בעלת המניות הגדולה ביותר של eGistics. "אנו מאמינים שהשילוב יזכה לקבלת פנים חיובית מאוד בקרב הלקוחות של eGistics ובשוק".
לאחר השלמת העסקה יצטרף מר דיקסון כחבר במועצת המנהלים של TIS.
תגבור הנוכחות של TIS בשוק של ארה"ב, בעל החשיבות האסטרטגית
הרכישה של eGistics תרחיב באופן משמעותי את הנוכחות של TIS בארה"ב. החברה המשולבת צופה כי ההכנסות יגדלו הודות למכירה רחבה יותר של פתרונות ייעודיים למסד ההתקנות הקיים. בנוסף, בעקבות השילוב תורחב הנוכחות הפיזית של TIS בארה"ב, יתווסף משרד בדאלאס וההיקף של כוח האדם בארה"ב יגדל ליותר מ-65 אנשים.
"כתוצאה מהשילוב האסטרטגי רב העוצמה, תהיה TIS Americas היחידה העסקית הגדולה ביותר בחברה מבחינת הכנסות" הוסיף נקר. "הרכישה מחזקת את המחויבות שלנו להגדלת הנוכחות בשוק האמריקאי. שילוב זה מאיץ באופן משמעותי את היוזמה האסטרטגית החשובה הזו, ומעניק לנו אנשים מוכשרים, שני משרדים וחבילה מקיפה יותר של מוצרים למכירה למסד הלקוחות המשותף הרחב".

Canaccord Genuity שימשה כיועצת פיננסית בלעדית של Top Image Systems בקשר לעסקה. Needham & Company שימשה כיועצת פיננסית של eGistics. Schwell Wimpfheimer & Associates LLP ו- Choate Hall & Stewart LLPשימשו כיועצים משפטיים של Top Image Systems. Wilson Sonsini Goodrich & Rosati שימשה כיועצים משפטיים של eGistics.
 

דילוג לתוכן