מימין: עוז מאלאך - מנהל תכנית "מודיעין-סגולות" ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכ"ל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכ"ל iProsis

SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק

חברת ההיי טק- SAP ישראל ושותפתה העסקית iProsis, מהמובילות בתחום הטמעת פתרונות האנליטיקה בישראל, התנדבו לסייע בהכשרת בני נוער ממשפחות במצוקה הלומדים בכפר הנוער ימין אורד לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ולאחר מכן לעבודה בחברות היי טק בישראל. תלמידי ימין אורד ילמדו תהליכים עסקיים ואת תחום מערכות המידע במטרה לשלבם בתפקידים איכותיים וטכנולוגיים בצה"ל, כגון הדרכה, תמיכה טכנית ובדיקות תוכנה. החברות יתרמו למוסד הלימודי חומרי הדרכה של SAP, שרתים בענן, יישומים ותמיכה טכנית. כך יתאפשר לנוער הלומד בפנימייה ללמוד ולהתנסות על מערכת SAP פעילה, מה שיקנה להם את הכישורים הנדרשים כיום ביחידות הטכנולוגיות בצה"ל ובשוק בעבודה.

כפר הנוער ימין אורד, השוכן במעלה הכרמל, מהווה בית חם ל- 430 בני נוער שעלו לישראל מאתיופיה, מארצות ברה"מ לשעבר, מצרפת ומברזיל, המתמודדים בין השאר עם אתגרי הסתגלות לתרבות הישראלית, למידת שפה חדשה, פערי לימוד ועול כלכלי-קיומי. בכפר מתקיימות תכניות חינוך ייחודיות אשר מקנות לחניכים כלים ומיומנויות לקראת מימוש עצמי והשתלבות תעסוקתית, תוך שימת דגש על מאפייניו הייחודיים של הנוער העולה.

 

תכנית ההכשרה מורכבת מחמישה תחומי פעילות עיקריים: לימודים במגמת תקשוב בהיקף של 10 יחידות לימוד לבגרות, פיתוח Soft Skills, (פתרון בעיות, עבודת צוות), לימודי הסמכה לבדיקות תוכנה ISTQB והכשרה בתחום הסייבר, ליווי וחניכה ע"י חיילי יחידת המודיעין ולבסוף השתלבות בעבודה בחברות היי-טק מקומיות.

 

לאחר סיום התיכון ולקראת גיוסם לצבא, החניכים ניגשים למבחני הקבלה ליחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין ומתחרים על האפשרות להצטרף ליחידה.

שיתוף הפעולה בין ימין אורד, SAP ו- iProsis נולד בעקבות פגישה של חיים רוזוב, מנמ"ר לשעבר וכיום יועץ SAP בכיר ומרצה ללוגיסטיקה בהתנדבות בפנימיית ימין אורד עם מנכ"לית SAP ישראל סתוית נבון ועמית ברקאי, מנכ"ל iProsis, ששמחו להירתם לפרויקט ולקחת חלק בקידום נוער במצוקה.

חיים רוזוב, מרצה בפנימיית ימין אורד:  "לרבים מהחניכים שלנו יש יכולות אקדמיות גבוהות והם משוועים להצלחה ולמוביליות בסולם הכלכלי-חברתי. אני מודה מאוד ל – SAP ו- iProsis על ההירתמות. אם הילדים הללו יצליחו להשתלב בתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ולאחר מכן בשוק העבודה בעקבות הפרויקט, אין לי ספק שזה ישנה את עתידם המקצועי ואת חייהם".

עוז מאלאך, מנהל תכנית "מודיעין-סגולות" ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד: "התלמידים שלנו מגיעים עם פערים מסויימים ואנחנו עושים כל שביכולתנו על מנת לצמצם אותם, לתת להם הזדמנויות חדשות ולפתוח דלתות. המטרה שלנו היא להעניק להם שילוב של כישורים מקצועיים ורכים: הם עובדים עם המערכת, מפתחים חשיבה ארגונית, לומדים לעמוד מול קהל, להתנהל בראיון. התוכנית שלנו, בעזרת SAP ו- iProsis, הופכת תיאוריה לדבר ממשי. ויש תוצאות. היא משנה לתלמידים שלנו את החיים".

עמית ברקאי, מנכ״ל iProsis: "הפעילות בפנימייה מרשימה, והפעילות בתחום המחשוב מרשימה אף יותר. iProsis שמחה לתרום לקידום הילדים ברמת הידע, הטכנולוגיה, ותשומת הלב. אנחנו מתכוונים להעמיק את שיתוף הפעולה עם הפנימייה בעתיד הקרוב".

סתוית נבון, מנכ"לית- SAP ישראל מסכמת: "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט חשוב זה ולהעניק לצוות ימין אורד כלים מעשיים לקידום התלמידים ושילובם בתחום ההיי-טק. SAP מאמינה כי שיפור העולם בו אנו חיים הינו חלק בלתי נפרד מהזהות שלה ורואה בתרומה לפרויקט הנוכחי הזדמנות להשפיע באופן משמעותי על עתידם של ילדנו".

דילוג לתוכן