RSA השיקה בכנס הסייבר בסן פרנסיסקו שני מוצרים המהווים עליית מדרגה בעולם אבטחת המידע

מערכת ניתוח התנהגות
המאיצה זיהוי של מתקפות סייבר מתקדמות
ומערכת אימות זהויות לניהול סיכונים יעיל יותר
RSA, חטיבת האבטחה של EMC, הודיעה בפתיחת כנס הסייבר העולמי בסן פרנסיסקו בשבוע שעבר, על השקת מערכת אנליזת האבטחה RSA® Security Analytics, המבוססת על מנוע לניתוח התנהגות בזמן אמת, אשר מאיץ את הזיהוי והאיתור של פעילויות תקיפה מתקדמות. המנוע משתמש בטכניקות למידה חישובית (למידת מכונה) ומאפשר איתור מהיר של איומים מתקדמים ללא ידע מוקדם ספציפי על התקיפה וללא הסתמכות על חתימות, כללים או רשימות מעקב.
בנוסף, ה-RSA Security Analytics תוכנן לתמוך בחיבור רשת, נקודות קצה ויומני רישום, ולספק תובנות לגבי תהליכים חשודים וממצאי ניתוחים – כדי לאפשר חשיפה של מלוא היקף פעילות האיום בתוך הארגון. המנוע החדש לניתוח התנהגות בזמן אמת הכלול במערכת – מתוכנן לזהות התנהגויות ופעילויות חריגות ספציפיות וליצור אירועים לחקירה מבלי להזדקק למדעני נתונים.

גרנט גייר, סגן נשיא בכיר בחטיבת המוצרים, RSA: "פרדיגמת המחשוב המשתנה מאפשרת לתוקפים מתוחכמים לחדור לארגון מבלי שהדבר ידליק נורות אדומות. ניתוח מבוסס כללים יכול אמנם להיות נקודת פתיחה חשובה, אך אין בו די כדי לאתר תקיפות חמקמקות ומתוחכמות יותר. בעזרת המינוף של נראות ברשת וטכניקות של מדעני נתונים לצורך איתור התנהגויות חריגות, יאפשרו טכנולוגיית RSA Security Analytics ומנוע ניתוח ההתנהגות החדש לצוותי אבטחה, לאתר תקיפות מתוחכמות מהר יותר, לחבר את הנקודות בין רשתות, נקודת קצה ונתוני יומן רישום, ולהבין באופן מלא את היקף הבעיה".

ג'ון אולסטיק, אנליסט ראשי, ECG: "ניתוח התנהגות הולך ומסתמן ככלי קריטי לזיהוי ואיתור איומים מול תקיפות שמצליחות לחמוק מטכנולוגיות הניטור המסורתיות. ראייה מקיפה של התנהגות המשתמשים והישויות, לצד הידע על הכלים, ההליכים והטקטיקות שבהם משתמשים מבצעי התקיפות, מאפשרת לצוותי אבטחה לזהות ביעילות תקיפות אפשריות, בזמן אמת, ועוזרת להם להימנע מללכת לאיבוד בים של נתונים והתראות".

הכרזה שניה של RSA חשפה יכולות חדשניות של הבטחת זהות ושליטה במערכת RSA® Via. יכולות אלו עוזרות לארגונים לאזן ביעילות בין אבטחה לבין נוחות המשתמשים, ולאפשר להם לוודא זהויות תוך שליטה וניהול טוב יותר של בעלי גישה מועדפת (בעלי הרשאות מורחבות).

אפשרויות האימות החדשות ב- Via Access בנויות להתאים את רמות ההבטחה הנכונות לפריטים שאליהם ניגש המשתמש. היכולות החדשות של RSA Via Lifecycle and Governance מתוכננות לספק נראות טובה יותר לגישה של מערכות מורשות, במטרה לעזור בהתגוננות מפני תקיפות ייעודיות. שילוב זה מציע אפשרויות יעילות יותר להבטיח זהויות ולנהל סיכונים.

פתרוןRSA Via Access מתוכנן כדי להתאים באופן אוטומטי את שיטות האימות לרמת הסיכון הטמונה בבקשת גישה, בכך שמאפשר למנהלי האבטחה להגדיר מראש את דרישות הבטחת הזהות ולהגביר באופן גמיש את מדיניות האימות בהתאם לדרישות.
לדוגמה, גישה לנכסים החשובים ביותר של הארגון עשויה להצריך אימות של RSA SecurID® או שיטות אימות ביומטריות, בעוד שנכסים פחות קריטיים יצריכו רמות פחות קפדניות של בדיקה. ה-RSA Via Access מתוכנן לאפשר למנהלי אבטחה לבחור איזו רמה של בדיקת זהויות נחוצה להם עבור מגוון תרחישי גישה על סמך מאפיינים הקשריים כמו המיקום וההתקן שבו משתמשים, כדי לעזור ולוודא שאין סיכון או פגיעה באבטחה.

בנוסף לאימות באמצעות טביעות אצבע עם TouchID ואימות בהקשה (tap) או ניעור (shake), ה-RSA Via Access מתוכנן לכלול היום יכולות ביומטריות נוספות דרך האינטגרציה של Eyeprint ID™ – טכנולוגיה ביומטרית המונעת על-ידי EyeVerify. טכנולוגיה חדשה זו תוכננה להשתמש בתבנית הייחודית של כלי הדם בעין ובתכונות מזעריות אחרות כדי לאמת את זהותו של המשתמש דרך אישור של דפוס ביומטרי ידוע מראש בעזרת התקן אמין.

כמו כן, מערכת RSA Via Lifecycle and Governance מתוכנן היום ליכולת הפעלה הדדית עם פתרוןCyberArk Privileged Account Security – יכולת המאפשרת את הנראות ההכרחית למשילות על גישת מורשים מועדפים.

דילוג לתוכן