זיו בלפר מנכ"ל חברת PTC בישראל

PTC רוכשת את Frustum בכ-70 מיליון דולר

 

 

הרכישה תחולל מהפך בדור הבא של קו מוצרי התיב"ם של PTC

המפותח במרכז הפיתוח של PTC בישראל

PTC  הודיעה על רכישת Frustum Inc., חברת תוכנה שמתמחה בתכן תלת מיימדי, בתמורה לכ-70 מיליון דולר. טכנולוגיית ה-generative design של Frustum עושה שימוש בבינה מלאכותית ליצירת אפשרויות עיצוב תכן. הרכישה צפויה לייצר יתרון משמעותי בשוק לקו מוצרי Creo  של PTC שמפותח במרכז הפיתוח של החברה בישראל.

Frustum שממוקמת בקולורדו, מפתחת תכנת תכנון הנדסית מבוססת ענן לתחנות עבודה שולחניות, המאפשרת למעצבים ומהנדסים לפרוץ גבולות עיצוב חדשים באמצעות יכולות רבות עוצמה של בינה מלאכותית.

רכישתFrustum  משלימה את הקשרים האסטרטגיים של PTC עם ANSYS, שעליהם הכריזה החברה ביוני 2018. היא תאפשר שימוש בבינה מלאכותית בכדי לספק מגוון אפשרויות לתכן הרעיוני, הטכנולוגיה תמליץ על גישות תכנון תוך שימוש ב-generative design, להנחות את המשתמש בתהליך התכנון ובסוף התהליך אף לתקף את תכנון המוצר השלם לפני העברתו לייצור.

"רכישה זאת מאפשרת ל-PTC  לדחוק את גבולות הטכנולוגיה," אמר ג'ים הפלמן, נשיא ומנכ"ל PTC. "קו מוצרי Creo הוא בליבת האסטרטגיה של PTC והיכולות של Frustum ישפרו את מעמדם המוביל של מוצרי Creo בעולם התכנון וההדמיות. לאור כניסתן לשימוש של טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך כגון מציאות מרובדת (AR) ווירטואלית (VR), מחשוב עתיר ביצועים, אינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית והדפסת תלת-ממד, תחום התיב"ם צפוי להיכנס לעידן חדש. PTC מחויבת להוביל את הרנסנס בתעשייה."

זיו בלפר, מנכ"ל PTC  ישראל מוסר: "קו מוצרי התיב"ם של PTC  העולמית מפותח ב-2 מרכזי הפיתוח שלנו בארץ, בהרצליה ובחיפה, המונים 300 עובדים. רכישת Frustum תשפיע בצורה דרמטית עלינו כיוון שהטכנולוגיה של החברה שנרכשה תשולב בדור החדש של קו המוצרים אותו אנחנו מפתחים ותעניק לו יכולות דרמטיות שיאפשרו ללקוחותינו להפחית עלויות בתהליך המו"פ, לשפר את המוצרים ולקצר את משך זמן השקת המוצר לשוק. כל אלה יתאפשרו באמצעות יכולות בינה מלאכותית מתקדמות. היכולות שמביאה Frustum יקדמו משמעותית את אסטרטגיית הייצור של החברה בתחום הדפסת תלת מימד (Additive Manufacturing). "

כוחו של ה- Generative design

Generative design ("עיצוב מחולל") מאפשר למהנדסים לפרט באופן אינטראקטיבי את הדרישות הפונקציונליות ומטרות התכנון, לרבות החומרים ותהליכי הייצור המועדפים ואפילו להגדיר פרמטרים לתכנון שמביאים בחשבון החלטות רכש, קיבולת ייצור, סטטוס בשרשרת האספקה ושונות במוצר מאזור לאזור. בשלב הבא המערכת נעזרת בבינה מלאכותית ובטכניקות מחשוב עתירות ביצועים כדי להציע למתכנן חלופות תכנון כנקודת פתיחה או כפתרון סופי. הסרת המגבלות על הדמיון והניסיון האנושי מאפשר למהנדסים "לתקשר" עם הטכנולוגיה ולהפיק תכניות מעולות למוצרים חדשניים במהירות רבה יותר.

השפעתה של הבינה המלאכותית

הבינה המלאכותית היא חלק בלתי נפרד מהטכנולוגיה של Frustum. היא מסוגלת ללמוד, להתפתח ובסופו של דבר לבצע מטלות מרכזיות, לרבות:

מתן משוב רב ערך למתכנן בשלב מוקדם של תהליך התכנון.
אופטימיזציה בו זמנית למספר רב של משתנים ויעדים על מנת להציע למתכנן חלופות תכנון רבות וחדשניות המאפשרות לחברות לקצר באופן משמעותי את מחזורי הפיתוח ההנדסי.
לערוך שינויים בתכניות כדי למלא מספר רב של דרישות ואילוצים לרבות תכונות פיזיות, זמינות חומרים, תהליכי ייצור ויעדי תכנון.
מיכון הבדיקות של תוצאות התכנון תוך הבאה בחשבון של תובנות ארגוניות לרבות תמחור, שרשרת אספקה ונתוני איכות.

דילוג לתוכן