NXP משיקה פלטפורמה שלמה למכונית ללא נהג עם שבב של NXP

פתרון BlueBox החדש נבנה כדי לאפשר ליצרני הרכב המובילים בעולם לתכנן, לייצר ולהשיק מכוניות אוטונומיות לפי תקן רמה 4 עד שנת 2020
NXP Semiconductors מציינת צעד משמעותי בהתקדמות המהירה לקראת עידן המכוניות ללא נהג ומשיקה פלטפורמה מקיפה וקלה לייצור מכוניות אוטונומיות. הפלטפורמה עושה שימוש במערכת BlueBox החדשה של NXP ועושה שימוש בשבבים ופתרונות תוכנה של NXP בכל מערכת סיוע מתקדמת לנהג (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems). הדגמת המערכת כוללת את מנוע המחשוב המרכזי של BlueBox וכן רדאר, טכנולוגיית לידאר (מדידת מרחק באמצעות לייזר) וחישת ראייה כמו גם מערכת V2X מאובטחת. כל המרכיבים מבוססים על שבבים של NXP הנמצאים כבר בייצור המוני או מדגמי אצל לקוחות החברה.
מערכת BlueBox, שנמצאת כבר בידי ארבעה מחמשת יצרני הרכב הגדולים בעולם שהינם לקוחות של NXP, פועלת כחלק מפלטפורמת המכונית האוטונומית המקיפה של NXP ומספק ליצרני ציוד מקור וספקיהם את הטכנולוגיה הדרושה לעמידה בדרישות ביצועי הבטיחות, האנרגיה והעיבוד של תעשיית הרכב הגלובלית תוך שימוש בטכנולוגיית NXP הזמינה. יכולת התכנות הפתוחה, יחס מצוין של ביצועים לאנרגיה ומודעות מערכתית עמוקה הם המאפיינים שהופכים את פלטפורמת המכונית האוטונומית של NXP למשאב יוצא דופן ליצירת מכוניות אוטונומיות חדשניות ביותר כבר בעתיד הקרוב.
NXP משיקה את פלטפורמת המכונית האוטונומית החדשה שלה חודשים ספורים לאחר שהוכרה כספקית המובילה בעולם של שבבים לשוק הרכב העולמי. NXP היא גם המובילה העולמית במעבדי ADAS(מערכות סיוע מתקדמות לנהג) ועד היום סיפקה יותר מ-30 מיליון מעבדי ADAS ללקוחות ברחבי העולם. שמונה מ-10 יצרני הרכב המובילים בעולם משתמשים במעבדי ADAS של NXP.
"בהשקת הפלטפורמה הזו, הראשונה מסוגה בתעשייה, NXP מנצלת את מעמדה המוביל בייצור שבבים לענף הרכב על מנת לקדם באופן דרמטי את תחום המכוניות ללא נהג," אומר ברי גליק מנהל הפעילות העסקית של NXP ישראל. "המומחיות שלנו ברמת המערכות, ההבנה המעמיקה של האתגרים ההנדסיים ב-ADAS וקו המוצרים העשיר של NXPהעומד בדרישות הבטיחות הפונקציונליות של יצרני הרכב (ISO 26262) מציבים את NXP כספקית השבבים המסוגלת להאיץ ללא קושי את המוכנות והזמינות של מכוניות העתיד האוטונומיות."
מערכות של כלי רכב ללא נהג מנתבות מספר רב של ערוצינתונים מחיישנים למערכת BlueBox, שם הם מעובדים למודל של 360 של העולם הסובב את המכונית. הפונקציונליות הזו משפרת במידה רבה את בטיחות המכונית באמצעות ניהול ומניעה של מצבי חירום. BlueBox והפתרונות החכמים והמאובטחים המחוברים אליה כוללים גם בינה משובצת ויכולות למידת המכונה הדרושות להערכה מלאה של מצבים ותומכות במטלות סיווג מתקדמות, איתור אובייקטים, זיהוי מיקום, מיפוי והחלטות לגבי נהיגת הרכב.
בניגוד למערכות סגורות המתמקדות רק בראייה או בערוץנתונים המופק מחיישן יחיד, מערכתBlueBox של NXP למכוניות אוטונומיות היא פתרון של פלטפורמה פתוחה, מבוססת לינוקס הניתנת לתכנות בשפת C ליניארית כך שיצרני הרכב יכולים להתאימה בקלות לצורכיהם ולהשיג את בידול המוצר האופטימלי.
אודות מערכת BlueBox החדשה של NXP
מערכת BlueBox כוללת את מעבד ראיית הרכב S32V של NXP וכן את מעבד המחשוב המשובץ LS2088A של החברה, הנמנה בין המוצרים המשובצים בעלי הביצועים הגבוהים ביותר שפותחו אי פעם עבור שוק הרישות תאב הביצועים. מעבד LS2088A מכיל שמונה ליבות של 64-bitARM® Cortex®-A72 הרצות במהירות של 2GHz עם מאיצים מיוחדים, ממשקי תקשורת עתירי ביצועים, בקרי זיכרון DDR4 המספקים זמן אחזור נמוך ועוד. התוצאה היא פתרון בעל ביצועים גבוהים באופן יוצא דופן המציידים את BlueBox בביצועים של 90,000 DMIPS (מיליון הוראות לשנייה) בצריכת הספקשל פחות מ-40W ובכך מבטלים את הצורך במאווררים, נוזל קירור או רכיבים אקזוטיים אחרים לניהול תרמי. מעבד S32V כולל מאיציםגרפיים, מאיצים ייעודיים ועתירי ביצועים לעיבוד תמונה וכן פונקציונליות מתוחכמת להיתוך נתוני חיישנים, ליבות ARM עתירות ביצועים ועיבוד תמונה APEX מתקדם. יחדיו, מעבדים אלה של NXPמסוגלים להניע, כבר היום, את המכוניות האוטונומיות של העתיד.
זמינות
מנוע BlueBox כבר מסופק ללקוחות נבחרים מאז ספטמבר 2015 וכעת זמין לכל. למידע נוסף: http://www.nxp.com/BlueBox
הערה: כלי רכב אוטונומיים רמה 4 לפי תקן SAE International Standard J3016

דילוג לתוכן