חנוכת מעבדות קיולייט ננוטק

Merck מרחיבה את פעילותה בירושלים: מכפילה את מעבדות חברת קיולייט ננוטק בקמפוס האוניברסיטה העברית

Merck, חברה מובילה בתחומי המדע והטכנולוגיה, חנכה היום מעבדת חדשנות טכנולוגית חדשה בירושלים במסגרת החברה הבת שלה, Qlight Nanotech, השוכנת בקמפוס אדמונד ספרא של האוניברסיטה העברית. חנוכת המעבדה החדשה מדגישה את מחוייבותה של Merck לישראל ולשיתף הפועלה עם האוניברסיטה העברית ומיועדת להרחיב את פעילות הפיתוח בתחום הננו-טכנולוגיות והחומרים.
Qlight Nanotech הוקמה באמצעות "יישום", חברת העברת הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשותפות בין פרופ' אורי בנין מהאוניברסיטה ובין Merck, ובתמיכת הרשות לחדשנות של מדינת ישראל. החברה נרכשה במלואה על ידי Merck באמצע 2015, על מנת להעצים את מעמדה המוביל של Merck בתחום חומרי קריסטל נוזלי לצגים, ולהרחיב את נוכחותה בעולם ה- OLED.
"אנו שמחים לפעול בשוק הישראלי החשוב, ולקחת חלק באחד האזורים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם" אמר ד"ר קאי בקמן, מנכ"ל תחום חומרי הביצועים וחבר במועצת המנהלים של Merck.
בשנת 2014 נבחרה Qlight כ"חברת הננוטכנולוגיה של שנה" של המדען הראשי (כיום – הרשות לחדשנות). החברה מתמקדת במחקר ובפיתוח של חומרים קוונטיים נקיים מקדמיום, המיועדים לשימוש בצגים. חומרים קוונטיים הם חלקיקי ננו המאפשרים לצגים להציע טווח צבעים רחב ועמוק משמעותית. העבודה המתבצעת ב- Qlight משולבת באופן הדוק בפרוייקטים כלל-עולמיים, וכוללת עבודה עם צוותים של Merck בגרמניה וביפן.
לדברי ד"ר ירון דניאלי, מנכ"ל ונשיא "יישום", חברת העברת הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית, " Qlight Nanotech היא דוגמא מצויינת לפוטנציאל הסינרגיה בין האקדמיה ובין התעשיה, המאפשר לקדם חידושים טכנולוגיים. האוניברסיטה העברית היא מובילה כלל-עולמית בחקר חומרים חדשניים. אנו נלהבים לנוכח האפשרות למלא תפקיד מרכזי בהבאת פריצות דרך טכנולוגיות נוספות לשלב המסחור".

דילוג לתוכן