lightapp משיקה זירה לחיסכון באנרגיה ברצפות ייצור – פרויקט מראה קליפורניה – ישראל

חברת lightapp זכתה במענק של 5 מיליון דולר מרשות האנרגיה בקליפורניה ; בשיתוף עם האוניברסיטאות MIT, ברקלי ושיקגו, תטמיע את הפתרון שלה בלמעלה מ- 100 מפעלים ותשתתף במחקר הגדול מסוגו בהיסטוריה.

lightapp טכנולוגיות תשיק ב- 4 לפברואר, בכנס הלקוחות השנתי "מחוברים", פרויקט חדשני מסוגו בעולם – זירה משותפת לישראל ולקליפורניה, להשוואות ביצועים בין מפעלים במטרה לשפר את תהליכי צריכת האנרגיה ולחסוך עלויות.
לאחרונה זכתה החברה, בשיתוף עם האוניברסיטאות ברקלי, MIT ושיקגו, במענק בשווי 5 מ' דולר. המענק מרשות האנרגיה של קליפורניה (CEC) נועד לאפשר לחברה, ולאוניברסיטאות השותפות, לבצע את המחקר הגדול והמקיף מסוגו בעולם, ובו תיבחן ההשפעה של מערכות מידע מתקדמות על הפחתת צריכות אנרגיה בתעשייה באופן אמפירי. במסגרת הפרויקט, lightapp תתקין את הפתרון שלה ב- 100 מפעלים ויותר בקליפורניה.
"ייחודו של הפרויקט בהקמת זירת מידע משותפת בה כל מפעל שלוקח חלק בפרויקט יוכל בכל רגע נתון לראות את הביצועים של כל החברות המשתתפות בפרויקט, מבלי לחשוף פרטים מזהים" אומר אלחי פרקש, מנכ"ל lightapp.
ירון בן נון, מנהל החדשנות של lightapp מוסיף: "ניהול אנרגיה אפקטיבי במפעלים וארגונים גדולים מחייב שיתוף פעולה של גורמים רבים. המטרה שלנו היא להראות כי מידע שזורם בזמן אמת מעודד שיפור תמידי של התהליכים על רצפת הייצור וכי לשיתוף המידע יש השפעה עצומה על תהליכי קבלת החלטות, גם באופן פסיכולוגי, וכי הוא יכול לשמש כגורם הנעה לפעולה ולהוביל לחיסכון ניכר בעלויות האנרגיה של תהליכי הייצור. בכנס 'מחוברים' שנקיים ב- 4 לפברואר, נשיק את הזירה הזאת גם בישראל ונזמין מפעלים ישראלים להשתלב בה."
גיא פאר, סמנכ״ל טכנולוגיות של lightapp: ״בכנס נציג מקרה בוחן של אחת ממחלבות תנובה שהפחיתה בעזרת המערכת שלנו 36% מצריכת האנרגיה של אחת המערכות הגדולות במפעל. מדובר בנתון פנומנלי, ואנו מזמינים את התעשיינים בישראל להגיע לכנס, להתרשם וללמוד כיצד הם יכולים לשפר את הרווחיות שלהם, ובד בבד, להיות יותר אחראיים כלפי הסביבה.״
"בימים אלה אנו מתחילים לבצע את ההתקנה הראשונה שלנו בקליפורניה, בשני מפעלים של חברת אנהייזר-בוש, יצרנית הבירה הגדולה בעולם. אנחנו מעריכים כי תוך שנה צפויים כ- 120 מפעלים מישראל ומקליפורניה לקחת חלק פעיל בזירה, לשדר בזמן אמת את הדאטה שלהם, בצורה מולבנת, וליהנות מתהליכי השוואת ביצועים וחיסכון ניכר באנרגיה" מסכם פרקש.
אודות כנס "מחוברים" של lightapp
ב-4 לפברואר תקיים lightapp את כנס הלקוחות השנתי שלה במלון דניאל בהרצליה. בכנס "מחוברים" שיעמוד בסימן "איך הופכים מידע לידע וידע למצוינות תפעולית", תשיק החברה את הזירה החדשה – הליגה לחיסכון באנרגיה. יכבד את הכנס בנוכחותו פרופ' ירון זליכה, ראש ביה״ס לראיית חשבון וניהול כספים, הקריה האקדמית אונו אשר בהרצאתו, ידבר על ההזדמנות האחרונה של התעשייה הישראלית. עוד יתארחו בכנס זהר ימי, דירקטור, מוביל קבוצת הייעוץ התפעולי ב- Deloitte אשר ידבר על קפיצת מדרגה בניהול אנרגיה כחלק מתפיסה ניהולית מתקדמת בחברות יצרניות, בוב פלצ'ט, מהנדס ראשי בחברת מחזור הנייר הגדולה בעולם (Pratt industries) שיתאר את הפרויקט שהוא מבצע במפעל יחד עם lightapp, ובמימון קרן בירד.
לכנס צפויים להגיע מאות מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלי אנרגיה ותשתיות של המפעלים המובילים בארץ. למעוניינים להירשם, אנא מלאו פרטים כאן: http://engage.lightapp.com/ לאתר החברה: www.lightapp.com

דילוג לתוכן