Industry 4.0 הלכה למעשה: SAP ישראל מבקרים ב- PCB Technologies

לאחרונה יצאו עובדי SAP ישראל ולקוחותיהם לסיור וביקור בחברת  PCB Technologies,
על מנת לצפות בפעולתן של רצפות ייצור ממוחשבות. מטרת הסיור הייתה לרכוש כלים מעשיים לקידום טכנולוגיות חדשניות ברצפת הייצור.

חברת PCB Technologies הינה יצרנית בתחום המעגלים המודפסים ומערכות מורכבות, תוך שימוש בטכנולוגיות ייחודיות וברמת איכות ואמינות לאורך זמן. החברה משווקת ללקוחות בתחום הצבאי, חללי ורפואי והיא אחת הראשונות בארץ להטמיע את הפתרונות של SAP למחשוב רצפת ייצור.

במהלך המפגש הלקוחות למדו ממקור ראשון על שלבי ההטמעה, האתגרים והתוצרים של תהליך מחשוב רצפת ייצור. הם דנו בחיבור בין IT ל-OT (מערכות מידע ומערכות תפעוליות) ובחנו את השכבות השונות של הפתרון: מתכנון ייצור ותכנון הנדסי, ניטור פעולות ברצפת הייצור וניתוח אנליטי ועד לדיווח חוזר למערכת ERP. הלקוחות שהשתתפו בסיור הינם נציגים של חברות מובילות וקבלני משנה מתחום הייצור הטכנולוגי, האלקטרוניקה ומתחום המזון בארץ.

המפגש הועבר ע"י יעל ישפה-דרעי, CIO בחברת PCB, יובל גולדנברג, מנכ"ל חברת SYSTEMA בישראל המתמחה במחשוב רצפת ייצור וקרלוס פורטיו, Director, EMEA South Center of Excellence for Digital Manufacturing & Operations ב- SAP. ישפה-דרעי הציגה בפני המבקרים את פרויקט רצפת הייצור של SAP, דנה באתגרים והיתרונות שבחבירה לחברה בינלאומית ומהימנה, ובאינטגרציה בין מערכות תואמות (מערכת ERP ומערכת רצפת ייצור). קרלוס פורטיו הרצה על האתגרים בעולם היצור, ביניהם, איך הופכים למפעל Paperless ברצפת התפעול, איך מחברים מכונות במערכת ואיך מגיעים מ – OT ל-IT.

לאחר מכן התקיים סיור במפעל שהדגים את הפתרון בשטח, ובסוף המפגש התקיים דיון פתוח לגבי היכולות הפונקציונאליות של הפתרונות כיום, הפורטפוליו של פתרונות SAP ומגמות עתידיות בתחום זה.

יעל ישפה-דרעי, CIO בחברת PCB PCB Technologies" ביצעה קפיצת מדרגה בבקרת הייצור באמצעות מערכות המידע של חברת SAP, שיישומן אפשר לנו לשפר משמעותית את השירות ללקוח. שמחנו לארח את לקוחות SAP ולשתף בתובנות שלנו בנושאים של אינטגרציה בין מערכות. כמו כן, קיימנו דיון פורה באפשרויות הטמונות בטכנולוגיות המתקדמות של SAP."

יובל גולדנברג, מנכ"ל חברת SYSTEMA "הביקור ב- PCB המחיש ללקוחות את התהליכים המתאפשרים בעזרת ממשקים מרובים בין מערכות לוגיסטיות הנדסיות ומערכות רצפת ייצור מורכבות. תודה רבה ל- PCB על הפתיחות והשיתוף. חבילת הפתרונות של SAP לרצפות הייצור הוטמעו בהצלחה על ידי חברת SYSTEMA ומנהלות את הייצור ב- PCB."

אלדר צ׳יפרוט, מנהל לקוחות שרשרת אספקה ו- IoT ב- SAP ישראל מסכם: ״שמחנו ליזום ולקחת חלק בקידום הסיור המרתק במפעלי PCB, בו היה ניתן ללמוד עד כמה אינובטיבית ומתקדמת החברה, בוודאי ביחס לגודלה. אירוע זה המחיש הלכה למעשה את יתרונותיה ופעילותה של SAP גם במגזר ה- SME, אשר בו היא תורמת באופן פעיל להישגים בולטים המשמשים דוגמא לתעשיות השונות בישראל ובעולם.

אני מבקש להודות ללקוחותינו ששמים מבטחם בנו ומשתפים אותנו בדרך, לא רק בתור ספק, אלא בתור שותפים אמיתיים במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם. אין לי ספק שבעתיד הקרוב נמשיך לראות את חותמה של SAP בעולמות רצפת הייצור, תכנון שרשרת אספקה, תכנון מוצר ולוגיסטיקה ונמשיך להצדיק את מקומנו כמובילים בפתרונות בתחומים הנ״ל״.

דילוג לתוכן