IBM משקיעה בחברה המפתחת יישומי רשומה רפואית בטכנולוגיות ווטסון בבריאות

• סכימה שמופעלת על ידי אפליקצית ווטסון נותנת לרופאים נקודת טיפול תמיכה בקבלת החלטות קלינית
• אלפי פרקטיקות מומחים רפואים בארה"ב משתמשים בטכנולוגית המודרניזציה של הרפואה
• IBM השקיע בתוכנית מודרניזצית הרפואה 20,000,000 $ D

 

כדי להאיץ את האימוץ והשימוש במחשב הקוגניטיבי ווטסון בבריאות, IBM הודיעה על השקעה במודרניזצית רפואה, מדובר בתוכנית לספק רשומות רפואיות אלקטרונית ממומחים ספציפים באתר מבוסס ענן (EMR) וצירוף מערכות וטכנולוגיות אחרות שמרכזות נתונים, במטרה לעקוב אחר תוצאות ולספק תמיכה מהירה בקבלת החלטות קלינית.

זוהי השקעה ישירה ש- IBM מבצעת לאחרונה דרך קופתה סך של 100 מיליון דולרים ועל מנת לאפשר ההתחדשות של ווטסון. השקעה של 20 מיליון דולרים במימון הסדרה D מבטיחים את מודרניזצית הרפואה, ההשקעה כוללת מימון שמגיע ל- 49 מיליון דולרים. תוכנית זו (Modernizing Medicine) יוצרתAssistant® האלקטרוניים הרפואי (EMA ™), מערכת EMR מומחים ספציפית, והספקית של פתרונות שמחייבות מומחיות ספציפית, הכנסות וניהול המלאי מקיפים. יותר מ- 5,000 ספקי שירותי בריאות בארה"ב, ובהם כ -30 אחוזים מרופאי העור, להשתמש בפלטפורמה של המודרניזציה הרפואה. על פי דו"ח מחקר שוק האחרון 2015, פתרון EMA דרמטולוגיה ™ של החברה דורג במקום הראשון כללי באזור דרמטולוגיה זן השנה השנייה ברציפות.

המימון של יבמ ומשקיעים אחרים יעזור ל- (Modernizing Medicine) ולהאצת צמיחת השוק בשמונה התמחויות רפואיות, כמו גם לשפר ולהרחיב אותו מחבילת הפתרונות. זה כולל פיתוח נוסף של סכימה, היישום הנייד של החברה לגשת דרך EMA שממנף את כוח המחשוב הקוגניטיבי של ווטסון לתת תמיכה בקבלת החלטות קלינית רלופאים במהירות בנקודת הטיפול. סכימה זו מסוגלת לנתח כמויות עצומות של נתונים שפורסמו, ביקורת עמיתים רפואיים ומחקר רפואי כדי לסייע לרופאים לעסוק ברפואה המבוססת על ראיות משופרת.

זמין לראשונה בתחום הדרמטולוגיה בפיתוח עתידי המתוכנן למודרניזצית התמחויות רפואיות האחרות של הרפואה, סכימה מאפשרת רופאי עור לשאול שאלות בשפה טבעית על תסמינים וטיפולים אפשריים, ותוך שניות תתקבל תשובה ,הודעה, המבוססת על ראיות – כל זאת מבלי לצאת מחדר הבדיקה. זה מתאפשר על ידי היכולת של ווטסון לשאילתות מהירות ובלזהות מידע רלוונטי שכלול באלפי כתבי עת רפואיים, מחקרים ומסמכים אחרים.

"מודרניזצית הרפואה היא דוגמא מצוינת לחדשנות פורצת הדרך שראינו מהשותפים שלנו שבונים סוג חדש של פתרונות מחשוב קוגניטיבי מופעל על ידי ווטסון," אמר Stephen Gold, סגן נשיא, IBM ווטסון. "ההשקעה של יבמ תסייע להאיץ את כניסתה של האפליקציה הסכימה שלהם ומדגימה כיצד ווטסון יכול לשמש על ידי אנשי מקצוע רפואיים כדי לשפר את אופן שהם לעסוק ברפואה המבוססת על ראיות."

"ההודעה הנוכחית היא ציון דרך מרגש במסע שלנו כדי לספק פתרונות ייחודיים וספציפיים לספקי שירותי בריאות, ובכלל זה סוג חדש לגמרי של יישומי טיפול בחולה, חדורים קוגניטיבית מופעל על ידי ווטסון," אמר Daniel Cane, מייסד ומנכ"ל, מודרניזצית הרפואה. "לאחר שנבחר להצטרף למערכת האקולוגית ווטסון בשנה שעברה, אנחנו גאים כי IBM והמשקיעים האחרים שלנו מחויבים לחזון שלנו לסכימה וביכולתה לסייע לרופאים להפוך דרמטולוגיה והתמחויות אחרות."

פותח על ידי רופאים מתמחים, EMA הוא יישוםICD-10 מוכן, מבוסס ענן אפליקצית iPad נבנה באמצעות טכנולוגיה מובנת נתונים בתוספת ידע רפואי מיוחד ספציפית ותהליכי עבודה.המערכת תוכננה כדי להכיל את התנועה המואצת לקראת דיווח האיכות של הטיפול חדש והחזר המבוסס על תוצאה.האפליקציה הסכימה, אשר תהיה זמין במכשירים ניידים כולל iPad, תוצג בכנס בסן פרנסיסקו בחודש מרץ בימים 21-23 באקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה בביתן 5216.

מודרניזצית התרבות הארגונית, המנהיגות והצמיחה של הרפואה ממשיכים לזכות בהכרה.החברה מתכננת להרחיב את בסיס העובדים שלה עם כ- 100 משרות חדשות בתוך 12-18 החודשים הקרובים.החברה נבחרה לאחרונה כמקום הטוב ביותר אחד לעבוד בו על ידי Business Journal, והחברה גם ברשימת ה- 100 הטובים ביותר בצפון אמריקה של Red Herring’s, אשר מכירה בחברות פרטיות אשר צפויות להשיג צמיחה משמעותית בעתיד הקרוב. מייסדים Dan Cane ו- Michael Sherling כובדו על המנהיגות שהושגה, הוצגה בתחום בריאות בפרס על ידי לשכת מסחר של ארה"ב בשנת 2014.

הקהילה הרפואית הייתה אחד הראשונים לשתף פעולה עם IBM לזהות וליצור טכנולוגיות ווטסון. יבמ משתפת פעולה עם בתי חולים מובילים וארגוני מחקר כולל מרכז Memorial Sloan KetteringCancer, אוניברסיטת טקסס מרכז סרטן MD Anderson, קליבלנד קליניק, Mayo Clinic וניו-יורק מרכז הגנום, לקידום יכולות הבריאות של ווטסון ולהוכחה כיצד רפואה נלמדת ומתורגלת.

כדי לעודד חדשנות רבה יותר בתחום זה, IBM מתמידים בהשקעות ישירות בארגונים כמו מודרניזציה רפואה שמפתחים אפליקציות חדשות קוגניטיבייות ומערכות שמופעלות על ידי ווטסון. ההשקעות הקודמות של יבמ במרחב הבריאות כוללות מסלול Genomics, מעבדה קלינית המציעה שירותי בדיקות גנטיים, וWelltok, מובילה בתחום פתרונות בריאות אופטימיזציה תעשייה.

על Watson של IBM שהינו חלוץ בעידן המחשוב החדש

ווטסון הוא יכולת המחשוב הקוגניטיבית הראשונה הזמינה באופן מסחרי מה שמייצג עידן חדש במחשוב.המערכת, מועבר דרך הענן, מנתח כמויות גדולה של נתונים, מבין שאלות מורכבות שמוצגות בשפה טבעית, ומציע תשובות המבוססות על ראיות. ווטסון לומד ברציפות, צובר ערך וידע לאורך זמן, מאינטראקציות קודמות.

בינואר 2014, יבמ השיקה יחידת IBM ווטסון, מוקדשת לעסקים לפיתוח ומסחור טכנולוגיות מחשוב קוגניטיבי בענן.המהלך סימל שינוי אסטרטגי על ידי IBM לספק סוג חדש של תוכנה, שירותים ואפליקציות שמשפרים במידה, ומגלה תובנות מכמויות אדירות של Big Data.

IBM השקיעה נכון להיום כמליארד דולרים בווטסון, המתמקד בפיתוח ומחקר, והבאת יישומים קוגניטיביים בענן ושירותים לשוק.

מונע על ידי חדשנות במעבדות המחקר של יבמ וממשיך להפוך תעשיות ומקצועות, יבמ מספקת מגוון רחב של מוצרי ווטסון מבוססי ענן ושירותים ללקוחות בענפים כגון בנקאות, בריאות, ביטוח, קמעונאות וחינוך.

IBM מציע גם פלטפורמה פתוחה ווטסון לחדשנות דיגיטלית Watson Zone המאפשרת למפתחים לנצל את השירותים החדשים של ווטסון ויכולת ומהירות לבנות, לפרוס ולנהל יישומים על פני כל שילוב של ענן ציבורי, פרטי והיברידי. אלפי מפתחים, יזמים, חובבי נתונים, סטודנטים ואחרים כבר בנו יותר מ -7,000 יישומים מופעלים על ידי ווטסון עד כה.

עלמודרניזציתהרפואה (About Modernizing Medicine)

מודרניזציתהרפואה משנה את איך מידע רפואי נוצר, נצרך ומנוצל על מנת להגביר את היעילות ולשפר את התוצאות. מוצר הדגל שלנו, Assistant® אלקטרוני הרפואי (EMA ™), הוא, מערכת מבוססת ענן מומחיות ספציפית הרשומות הרפואי האלקטרוני (EMR), שנבנתה על ידי תרגול רופאים. זמין כיישום iPad מולד וכמעט מכל Mac אינטרנט המאפשר או PC, EMA מתאים את עצמו לסגנון הייחודי של כל ספק של תרגול. מערכת EMR זהICD-10 מוכנה זמינה לדרמטולוגיה, רפואת עיניים, אורתופדיה, אף אוזן גרון, גסטרואנטרולוגיה, ראומטולוגיה, אורולוגיה ושווקי כירורגיה פלסטיים וקוסמטית בשימוש על ידי יותר מ -5,000 רופאים בארצות הברית ובשטחיה.משפחת המודרניזציה הרפואה של חברות מספקת גם חיוב מומחיות ספציפית, ניהול מלאי ושירותי קבוצת רכישה.

קישור למאמר המקורי:

https://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46366.wss

 

דילוג לתוכן