HIT מכון טכנולוגי חולון מציג: HIT On Stage! חדשנות, עיצוב ומוזיקה נפגשים על הבמה של הזאפה

סדרה מיוחדת של מפגשים בין טכנולוגיה למוזיקה: מה צופן לנו העידן הבא?
בכל ערב מרצה אחר מ-HIT מכון טכנולוגי חולון יעניק מבט מרתק אל העתיד של המדע והטכנולוגיה, לצד אמן מוביל.
האירועים:
***
זאפה ת"א 25.3 ד"ר נאווה שקד ואסף אמדורסקי
פתיחת דלתות: 19:30, תחילת מופע: 21:30, מחיר: 85 ש"ח
על אנשים ומכונות- יחסים בעידן הדיגיטאלי- האם אנחנו מוכנים באמת למכונות החברתיות?
אוואטרים, בוטים, ורובוטים- ממשקי אדם מכונה לא מה שהכרתם, אנו עדים לשינוי הקורה מול עינינו, המכונה הופכת להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ואנו מנהלים איתה דיאלוג ושיח. איך זה קורה? מה המשמעויות הטכנולוגיות, החברתיות המוסריות. האם פיתחנו יחסים רגשיים עם המכונה? מהן הטכנולוגיות העומדות מאחורי תהליכים אלו, ואיפה נגמר האדם ומתחילה המכונה ?
ד"ר נאווה שקד, בלשנית חישובית המתמחית בבינה מלאכותית, כיום חברת סגל בפקולטה למדעים במכון הטכנולוגי חולון לאחר שנים רבות של עשייה בתעשיית ההיי טק בארץ ובחו"ל.
אסף אמדורסקי מהמוסיקאים והיוצרים המוכשרים בארץ ומולטי אינסטרומנטליסט בחסד. המופע של אסף, מסע אינטימי בזמן דרך הלהיטים הגדולים, מאפשר חיבור ישיר ונטול פילטרים אל לב היצירה והשירים היפיפיים המלווים אותה לאורך שני עשורים. הרוקסטאר הנצחי מוריד את הווליום ומגיע אל במות ברחבי הארץ חמוש בגיטרה אקוסטית וקלידים.
– הערב יורכב בחלקו מהרצאה ובחלקו מהופעה-
***
***
זאפה הרצליה 29.3 פרופ' גילה קורץ וקרן פלס
פתיחת דלתות: 19:30, תחילת מופע: 21:30, מחיר: 85 ש"ח
האינטרנט של הדברים- לאן דוהרת הטכנולוגיה?
האינטרנט נמצא סביבנו, עוטף אותנו, מלווה אותנו וצפוי להפוך לאיבר מגופנו – זהו האינטרנט של הדברים. התמורות הללו צפיות לשנות מהיסוד את האופן בו נחיה, נעבוד ונלמד. כיצד ייראו חיינו בעידן החדש? כיצד נעבוד? מה מקום הטכנולוגיה בעולם העבודה העתידי? האם הרובוטים ימלאו את מקום העובד האנושי? כיצד נלמד? מה נלמד? בהרצאה תעשה פרופ' גילה קורץ הצצה אל העתיד, תציג מגמות מרכזיות בהתפתחויות הטכנולוגיות כדוגמת אינטרנט לביש, מציאות רבודה, מציאות מדומה, רובוטים ובינה מלאכותית.
פרופ' גילה קורץ, חברת סגל בפקולטה לטכנולוגיות למידה במכון טכנולוגי חולון ופרופ' אורח באוניברסיטת מרלינד בארה"ב.
קרן פלס במופע "לבד על הפסנתר", חשוף וקרוב מתמיד בליווי פסנתר בלבד. במופע מבצעת פלס את מיטב שיריה מארבעת אלבומיה המצליחים, לצד להיטים שכתבה לאחרים, בגרסתם הראשונית וכפי שנכתבו במקור. כמו בכל הופעותיה, תשתף הזמרת את הקהל בסיפורים שמאחורי השירים ותחשוף יצירות טריות, ישר מהתנור, בדרך לאלבום חדש.
– הערב יורכב בחלקו מהרצאה ובחלקו מהופעה-
***
זאפה ת"א 16.4 צחי דינר וקותימאן
פתיחת דלתות: 19:30, תחילת מופע: 21:30, מחיר: 85 ש"ח
Cut& Paste- על האבולוציה של היצירתיות בעידן הטכנולוגי
שיחה על חדשנות, העתקה ואבולוציה, בעיצוב ובחוויות שמרכיבות את חיינו:
איך סדרת הטלויזיה מסע בין כוכבים הולידה מוצרים טכנולוגיים חדשים? מאילו מקומות בלתי צפויים שאב סטיב ג'ובס רעיונות? וכיצד הטכנולוגיה כיום נוגעת ומשפיעה על תהליך היצירה האמנותי?

צחי דינר ראש המסלול לעיצוב אינטראקטיבי, הפקולטה לעיצוב חולון, חי ויוצר בתל אביב.
רבים מכירים את קותימאן דרך יצירות ה- YouTube החדשניות שלו, בהן מיקסס קטעי יו-טיוב רנדומאליים לכדי יצירות אודיו ויזאוליות אורגאניות נוטפות גרוב, פאנק, R&B וסול; אחרים מכירים אותו בזכות היצירה המקורית שלו כמוסיקאי והופעותיו ברחבי הארץ והעולם עם הרכב האול-סטארס שלו, קותימאן אורקסטרה, אשר הופעותיהם הפכו שם נרדף לחוויה מסחררת ומסעירת חושים. בין לבין הוא הספיק להעלות בשנה שעברה תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות שמוצגת כיום במוזיאון לאמנות יהודית בת זמננו בסן פרנסיסקו.
-הערב יורכב בחלקו מהרצאה ובחלקו מכיתת אמן של קותימאן-
****
זאפה ת"א 23.4 ד"ר גיא יוסקוביץ ושלומי שבן
פתיחת דלתות: 19:30, תחילת מופע: 21:30, מחיר: 85 ש"ח
מאדם וחווה ועד למעבדה – על גנטיקה, טכנולוגיה וילדי העתיד
כיצד באים ילדים לעולם במאה ה 21? על יכולות טכנולוגיות בפריון, אלה המוכרות ואלה העתידיות. האם נוכל להשיב לעולם מינים שנכחדו? האם נוכל ליצור עובר משני מקורות מאותו המין, ללא מעורבות זכרית או נקבית? מה בין פריון לשיבוט? ועל האספקטים הגנטיים והאתיים של התחום.
ד"ר גיא יוסקוביץ, ד"ר לגנטיקה מאוני' ברצלונה, סגן ראש רשות המחקר, הפיתוח וקשרי החוץ בHIT מכון טכנולוגי חולון.
שלומי שבן מתבלט בכישרון ההופעה הנדיר, בחוש ההומור וביכולת להפנט את הקהל באמצעות כריזמה יוצאת דופן. במופע, מפגין שלומי וירטואוזיות מופלאה בנגינת הפסנתר, ומשלב מוסיקה קלאסית ורוק שמולידים סגנון המיוחד רק לו .
– הערב יורכב בחלקו מהרצאה ובחלקו מהופעה-

 

דילוג לתוכן