טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

סיראג' טכנולוגיות מפגישה את החברה הבדואית עם Waze בתאריך 19.2.18

פברואר 19, 2018 @ 5:30 pm - 8:00 pm

WAZE

חברת סיראג' טכנולוגיות מפגישה את Waze עם צעירי החברה הבדואית

חברת סיראג' טכנולוגיות תערוך ב-19 בפברואר מיטאפ שיפגיש את יובל (פג') שמואלביץ', סמנכ"ל התפעול של Waze, עם תיכוניסטים, סטודנטים ובוגרי אוניברסיטאות ומכללות מהחברה הבדואית. במטרה להעמיק את החיבור של החברה הבדואית עם עולם ההיי-טק. עוד במיטאפ הקרוב, יוסף אל סאנע, סמנכ"ל הפיתוח של סיראג' יספר את סיפורו האישי ואופן השתלבותו בעולם ההייטק הישראלי.

המיטאפ הקרוב הינו השני במספר שמקיימת סיראג' טכנולוגיה לחברה הבדואית. במפגש הקרוב ישתתפו עשרות תלמידי תיכון וסטודנטים מהחברה הבדואית, שיבקרו זו הפעם הראשונה בחלל העבודה של מתחם WeWork, יפגשו את המהנדסים הבדואים המועסקים בחברת סיראג' ובפארק ההייטק בכלל, במטרה להלהיב ולעודד אותם להשתלב בעולם הטכנולוגיה. הפעילויות של סיראג' מקבלות משנה תוקף לאור הנתונים שפרסמה המועצה להשכלה גבוהה בינואר 2018, מהם עולה כי שיעור הסטודנטים הערבים הלומדים לתואר ראשון עלה ב-58% בין 2010 ל-2017, ואולם בקרב האוכלוסייה הבדואית בנגב הנתונים נמוכים משמעותית ואינם מספקים.

בין הנוכחים באירוע: יובל שמואלביץ', סמנכ"ל תפעול ב-Waze; סמדר נהב, מנכ"לית סיראג'.

לדברי סמדר נהב, מנכ"לית סיראג' טכנולוגיות: "סיראג' פועלת מתוך האמונה כי יצירת מודלים לחיקוי וחשיפה לסיפורי הצלחה בתרבות ההייטק יגרמו לבחירה במקצועות ההנדסה של צעירים רבים מבני הקהילה הבדואית שהיום בוחרים ללכת למקצועות מסורתיים כגון הוראה וסיעוד. המפגש עם Waze הוא חלק מפעילות זו כי הרי כל ילד בנגב יודע מה זה Waze, אבל רק מעטים ביותר מבניהם מאמינים שהם היו יכולים להיות חלק מחברה כזו".

לדברי יוסף אל סאנע, סמנכ"ל הפיתוח של סיראג': "נתוני ההשתלבות של סטודנטים מהחברה הבדואית במקצועות ריאליים שואפת לאפס. בשנת 2017 למדו בפקולטה למדעי המחשב של אוניברסיטת בן גוריון שבנגב רק 4 סטודנטים בדואים, וזאת, למרות שנרשמה עליה באחוז הסטודנטים המגיעים מהמגזר הערבי. יתרה מכך, מבין אנשי העסקים ניתן למנות בודדים ספורים בלבד שהינם מהקהילה הבדואית. אני מזמין את כלל האוכלוסייה, היהודית והבדואית, להגיע למיטאפ ולהיות חלק מהשינוי שאנו שואפים לחולל".

האירוע יתקיים בשעה 17:30, במשרדי WeWork בפארק ההייטק שבבאר שבע, הוא פתוח לציבור הרחב וללא תשלום.

פרטים

תאריך:
פברואר 19, 2018
זמן:
5:30 pm - 8:00 pm
אירוע תגיות:
, ,

ITPortal.co.il

דילוג לתוכן