eToro שיפרה את ביצועי מערכת האחסון של פלטפורמת המסחר שלה ב-80% עם קמינריו

רשת ההשקעות החברתית הייחודית משיגה ביצועים מהירים

הסטארט-אפ הישראלי eToro, המספק פלטפורמת SaaS (תוכנה-כשירות) חברתית להשקעות וזירת שוק גלובלית חדשנית למסחר פיננסי, דיווח על שיפור של 80% בביצועי מערכת האיחסון של פלטפורמת המסחר באמצעות Kaminario K2 all-flash.

eToro מספקת פלטפורמות מתקדמת להשקעות מקוונות – החל משערי מטבע וסחורות, ועד למניות ומדדים; וכן גם רשת חברתית פעילה להשקעות. כדי לשמור על שביעות רצון הלקוחות ממערכות סחר אלה, נדרשים ביצועים מרביים. כדי לתמוך בצמיחה המהירה שלה תוך שמירה על ביצועי מסחר מעולים והסכמי רמת שירות (SLAs) גבוהים ביותר, התקינה eToro מערכי אחסון Kaminario all flash K2, והשיגה שיפור של 80% בזמן תגובה(latency), תוך הפחתת מורכבות תפעולית ועלויות.
מערך תוכנה כשירות (SaaS) של eToro מאפשר ללקוחות החברה לבחון, לעקוב וללמוד, ואפילו להעתיק באופן אוטומטי ובזמן אמת פעולות מסחר של חברים אחרים ברשת. eToro, המשרתת למעלה מ- 5 מיליון לקוחות ב- 170 מדינות, מספקת תוכנה כשירות (SaaS) בסדר גודל גלובלי. המודל העסקי החדש והדינמי של החברה מחייב לספק למשתמשים את הביצועים המהירים ביותר עם זמן התגובה המהיר ביותר האפשרי. בשונה מפלטפורמות סחר סטנדרטיות, חשבונות הסחר החברתי של eToro הנם שקופים, כך שכל אחד יכול לראות חשבונות אחרים ולהעתיק את הסוחרים המצליחים ביותר. כתוצאה מכך, משתמש יחיד יכול להשפיע על אלפי משתמשים אחרים, וליצור גלים רקורסיביים של עסקאות מועתקות.
מסד הנתונים של eToro הנו לב פעילותה, ועם הגידול המהיר בהיקף הטרנזקציות, החברה התקשתה לשמור על ביצועי דיסקים, במיוחד בעת אירועים בשוק. eToro לא יכלה להסתכן בכך שזמני תגובה איטיים של ההאחסון ישפיעו באופן שלילי על ביצועי פלטפורמת המסחר ועל שביעות רצון המשתמשים. היה ברור כי זה הזמן לשינוי.
פלטפורמות האחסון הקיימות של eToro כללו מערך אחסון עבור מסד נתוני המסחר, ואחסון נפרד לווירטואליזציה של יישומים עסקיים.
eToro בחנה מספר חלופות מספקים מובילים. הקריטריונים לבחירה כללו חדשנות טכנולוגית, מפרטי ביצועים, תפקודיות, ותמורה להשקעה ((ROI.
eToro בחנה את ה- ROI בהקשר של רכישה ראשונית, כמו גם יכולות כלולות כגון דחיסה, ביטול כפילויות (deduplication), סקלאביליות, נפח מובטח והפוטנציאל לשלב קידמה טכנית עתידית.
"זיהינו את העדיפות הטכנולוגית של קמינריו. ביצועים היו גורם רב משקל בהחלטה שלנו, אך כך היה גם מודל התמחור. הערכת ה- ROI שלנו כללה גדלים משתנים של בלוקים, דחיסה, ביטול כפילויות, נפח מובטח ומוכנות לסקלאביליות עתידית. K2 היא פשוט החבילה המושלמת", אמר אלעד גוטפריד, מנהל ייצור IT ב- eToro.
פלטפורמת K2 נבחרה לבסוף בזכות היתרונות שלה על פני החלופות מבחינת ביצועים ו- ROI, והודות ליכולת לטפל בגדלים משתנים של בלוקים. K2 סיפקה את האפשרות להריץ את כל סוגי עומסי העבודה במערכת יחידה. K2 תופסת גובה של 8U בלבד בארון, לעומת 40U קודם, ובכך תורמת לחסכון מתמשך בעלויות אנרגיה ושטח. כל אלו, יחד עם ההבטחה לסקלאביליות עתידית בהיבטי נפחים וביצועים, שכנעו את eToro כי קמינריו מספקת את כל היתרונות שהחברה מחפשת.
לאחר תכנון קפדני, וכדי למנוע כל הפרעה למשתמשים, בוצעה הגירה זהירה של מסד הנתונים לאורך תשעה חודשים. "זו הייתה פעילות עדינה", אמר גוטפריד, "אבל הצוות של קמינריו תמיד היה שם כדי להציע סיוע. התהליך היה כמעט טוב מלהאמין. האחסון עבד כצפוי מההתחלה, ובסך הכל זו הייתה חוויה חיובית מאוד".
מערכך האחסון Kaminario K2 קיצר את מהירות התגובה לפחות מ-1ms, שיפור של 80%. קמינריו גם סיפקה ל- eToro שיפור משמעותי בתפעול. ביטול הצורך להתמודד עם שתי מערכות נפרדות, בשילוב עם פשטות עם פשטות הניהול של קמינריו, הפחיתו את הזמן וההשקעה שנדרשו לצוות eToro כדי לפקח על מערך האחסון – בונוס בלתי צפוי ל- ROI.
אחד האתגרים איתם התמודדה eToro עם המערכות הקודמות שלה, התרחש בעת אירועי שוק גדולים, כאשר זינוק בפעילות השוק עלול היה לגרום לפגיעה משמעותית בזמן התגובה של המערכת.
זמן קצר לאחר המעבר המלא לפלטפורמת K2, העמיד אירוע הברקזיט (החלטת בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופאי) במבחן את המערכת החדשה, עם זעזועים גדולים בשוק וזינוקי פעילות משמעותיים. המעבר ל- K2 קיצר את זמן התגובה הממוצע לפחות מ- 1ms.
לאירוע הברקזיט לא הייתה כל השפעה, וזמן התגובה נותר פחות מ- 1ms.
"זו הייתה דרך מצוינת להסתכל על ביצועי שוק ולמדוד ביצועי אחסון", אמר גוטפריד. "זמני התגובה נותרו כפי שאנו
רואים ביום רגיל. זו הייתה הצלחה אדירה עבורנו".

"קמינריו שינתה את הדרך בה אנו חושבים על ביצועים. לפני כן תמיד הייתה דאגה מסוימת לגבי עמידות המערכות. עתה יש לנו מערכת שיכולה להתמודד עם עומסים תוך שמירה על רמת שירות צפויה. היא מונעת בעיות ייצור, ומסייעת לנו להשביע את רצון לקוחותינו. מה יכול להיות טוב יותר? אנו מרוצים מאוד", סיכם גוטפריד.

רון דוידי, מנהל פיתוח עסקי של קמינריו ב- EMEA, הוסיף: "הטמעת מערכות קמינריו ב- eToro מוכיחה שחזון ה- all flash הפך למציאות. הפתרון של קמינריו העניק עלות בעלות כוללת (TCO)טובה מזו של מערכות אחסון all-flash אחרות, וטובה בהרבה לעומת מערכות היברידיות. eToro נהנתה מההתרחבות הגלובלית של קמינריו; מה שאפשר לה להטמיע מספר מערכות אחסון של קמינריו במקומות שונים בעולם. רמת היישום הפרויקטלית, וכן רמת השירות של קמינריו, הן ברמה הגבוהה והאיכותית ביותר, מה שאפשר ל-eToro הטמעה חלקה ומוצלחת".

דילוג לתוכן