הנדריק ואן אסברוק , מנהל החדשנות ומנהל הקרן ENGIE New Ventures בקבוצת ENGIE

ENGIE, ענקית האנרגיה הצרפתית, משקיעה לראשונה בישראל, ורוכשת 13% מהסטארט-אפ הישראלי HomeBiogas

תל אביב, 9 באוקטובר, 2018

 

שימוש יומיומי ב- HomeBiogas מניב החזר השקעה תוך שנה אחת בלבד ; המערכת מפחיתה את פליטת הפחמן של משפחה ממוצעת ב- 6 טון לשנה

 

 

ENGIE, חלוצה ומובילה עולמית של תהליכי שינוי בתחום האנרגיה, בחרה ב-  HomeBiogas להיות הסטארט-אפ הישראלי הראשון בו היא משקיעה. במסגרת זו רוכשת ENGIE 13% מהסטארט-אפ ותהיה בעלת מניות מיעוט בחברה. ההשקעה בוצעה דרך  ENGIE New Ventures (ENV),  קרן ההשקעות של הקבוצה, המחזיקה נציגות גם בתל אביב, מאז 2016. ההשקעה ב- HomeBiogas עומדת בקנה אחד עם היעד עליו הצהירה ENGIE – לספק גישה לאנרגיה מקיימת ל- 20 מיליון אנשים עד 2020.

 

HomeBiogas, סטארט-אפ ישראלי שהוקם ב- 2012 פיתח את הגרסה החדשה -2.0  HomeBiogas – מערכת B2C ביתית להפקת ביו-גז, אותה ניתן להזמין אונליין ולתפעל באופן עצמאי. באמצעות המערכת, חומר גלם של  2 קילו של שיירי מזון אורגני, מספק עד שעתיים של גז בישול, על בסיס יומי. 2.0 HomeBiogas מקנה לכל בית את היכולת למחזר משאבים ולייצר אנרגיה חינמית, באופן עצמאי. בנוסף, תוצר לוואי משני של המערכת – דשן נוזלי ואורגני –  מסייע בטיפוח הגינה או העציצים בבית. שימוש יומיומי במערכת מניב החזר השקעה תוך שנה אחת בלבד.

 

ל-  HomeBiogas לקוחות בלמעלה מ- 100 מדינות, ורשת של כ- 60 מפיצים, והיא פונה לשני שווקים עיקריים: האחד, מדינות מתפתחות, שם 540 מיליון משפחות, חיות כעת, ללא גישה לדלק בישול נקי, ולכן, משתמשים בדלקי בישול מזהמים כמו עץ ופחם, אשר בטווח הארוך, מזיקים לבריאותם.  השוק השני אליו פונה HomeBiogas הוא השוק של המדינות המפותחות, שם הטכנולוגיה שלה יכולה לסייע לכ- 200 מיליון משפחות לפעול באופן אקטיבי למען צמצום פליטת גזי חממה וניהול אורח חיים מבוסס קיימות. עם HomeBiogas כל משפחה תוכל להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלה ב- 6 טון לשנה.

 

המחסור בגישה לאנרגיה הוא אחד האתגרים הגדולים באזורים כפריים במדינות מתפתחות, וגורם לבעיות רבות ומגוונות, מכריתת יערות, זיהום מים וזיהום אוויר ועד להתפרצות מגיפות. "ההשקעה שלנו ב- HomeBiogas היא דוגמא נוספת למחויבות של ENGIE לספק אנרגיה זמינה, אמינה ומופחתת-פחמן לאנשים ברחבי העולם, כמו גם, פיתוח של פתרונות גז ירוקים" אומר הנדריק ואן אסברוק (Hendrik Van Asbroeck), מנהל החדשנות ומנהל הקרן ENGIE New Ventures בקבוצת ENGIE. "המודל העסקי של HomeBiogas חכם ופשוט, שני יתרונות אשר שכנעו אותנו להשקיע בסטארט-אפ, ולסייע לו להזניק את הטכנולוגיה באירופה ובמדינות מתפתחות."

 

"עם ההשקעה של ENGIE אנחנו מרגישים כי יש לנו כעת את השותפים ואת המשאבים הנחוצים להגדיל את החשיפה שלנו ואת היקף העבודה ולהטמיע את המערכת שלנו מהר יותר באירופה,  אפריקה, אמריקה הלטינית ואסיה. בהסתמך על רשת הקשרים הענפה של ENGIE והמוניטין רב השנים שלה,  נוכל לספק פתרון אמין, בריא, משתלם כלכלית ו'משנה חיים' לאוכלוסייה הזקוקה לו, יותר מאוכלוסיות אחרות" אומר אושיק אפרתי,  מנכ"ל וממייסדי  HomeBiogas. "המערכת שלנו מספקת אנרגיה זמינה וחינמית ומעניקה לאנשים את היכולת לנהל את הפסולת שלהם בצורה יעילה."

 

בסיבובים הקודמים גייסה  HomeBiogas 3 מיליון דולר. כמו כן, נכנסה לשוק האפריקאי, למדינות כמו קניה, רואנדה, גאנה ואנגולה, וכעת היא שוקדת על בניית שיתוף פעולה מבטיח בהודו, מדינה עם פוטנציאל עצום בתחום האנרגיה. לאחרונה, בנוסף להשקעה של ENGIE, זכתה HomeBiogas במענק בגובה 1,6 מיליון אירו, מטעם התוכנית האירופאית – Horizon 2020 – ובמסגרת זו, מבצעת החברה התאמה של המערכת לשוק ה- B2B, עבור עסקים עם חדרי אוכל גדולים, כמו מסעדות או בתי מלון, עם יכולת לפנות אשפה בכמות של מאות קילוגרמים ליום. הפיילוט הראשון, מתבצע בימים אלה בחדר האוכל של כפר הנוער הדסה נעורים.

 

ENGIE (engie.com), חלוצה ומובילה עולמית של המעבר לאנרגיה מתחדשת, מפתחת טווח רחב של פתרונות במטרה לספק גישה לאנרגיה מקיימת עבור 20 מיליון אנשים ברחבי העולם, עד 2020.  בין הפרויקטים בהם מעורבת החברה, אפשר למצוא את  Power Corner, מיני רשת חשמל בטנזניה, ו- Fenix International, המציעה מערכות סולריות ביתיות ברחבי אפריקה.

 

בישראל, ENGIE New Ventures מחפשת אחר פתרונות חדשניים במספר תחומים אסטרטגיים, ביניהם: אנרגיה נקיה ומבוזרת, ערים חכמות ופתרונות מוביליות, ניהול בניינים חכמים ותעשיה 4.0.

 

 

דילוג לתוכן