EFI רוכשת את Optitex הישראלית מראש העין תמורת 52.8 מיליון דולר

העסקה נחתמה תמורת תשלום מזומן של 20 מיליון דולר, 3 מיליון דולר יופקדו בנאמנות, ו-32.8 מיליון דולר במזומנים שיתפרסו על פני שנה 3 שנים. אסף לנדאו ימשיך לכהן כמנכ"ל Optitex EFI ויצטרף, ביחד עם כ-100 עובדי החברה, להיות חלק מצוות EFI בישראל. לבד מישראל יש ל-OpenTex משרדים גם בארה"ב, איטליה, הודו והונג קונג

Electronics For Imaging, Inc.- EFI הנסחרת בנסדא"ק (NASDAQ:EFII) הודיעה על רכישתה של Optitex הישראלית מראש העין, חברה גלובלית צומחת מהמובילות בעולם בפיתוח פתרונות תוכנה. המערכות של אופטיטקס המשלבים מערכות דו-מימד ותלת מימד לתחום הטקסטיל במטרה לייעל את תהליכי עיצוב ופיתוח המוצרים. אופטיטקס היתה עד כה בבעלות פרטית וכעת, לאחר הרכישה תשתלב בחטיבת פתרונות התוכנה של EFI. היקפה הכספי של העסקה הינו 52.8 מיליון דולר. רכישה זו תבסס את מעמדה של EFI כמובילת המהפיכה הדיגיטלית בשוק הטקסטיל העולמי. מידע מפורט אודות הפרטים הפיננסיים ניתן למצוא בידיעה שהוציאה החברה: http://ir.efi.com/

באמצעות הפלטפורמה הייחודית של אופטיטקס, קמעונאים, יצרנים ומותגי אופנה רבים נהנים מייעול התהליכים העסקיים, ובין היתר חווים קיצור משמעותי של זמן הפיתוח וההשקה של מוצרים חדשים, שיפור בעלויות פיתוח המוצרים, כמו גם התייעלות וחדשנות בשיווק ובמכירות המתאפשרים הודות לשימוש בתוכן התלת מימדי המשולבים בפתרונותיה של אופטיטקס.

גבריאל מצליח, סגן נשיא בכיר ומנהל חטיבת פתרונות התוכנה של EFI, אומר:"אנחנו שמחים לצרף את הצוות של אופטיטקס ואת קהל לקוחותיה הרחב למשפחת EFI". הטכנולוגייה שמביאה אופטיטקס, בשילוב EFI Reggiani, המספקת מדפסות דיגיטליות למגזר הטקסטיל, תרחיב את סל הפתרונות שלנו לשוק ותסייע ללקוחותינו לקבוע סטנדרטים חדשים במהירות היציאה לשוק ,יעילות ייצור ואוטומציה".

אופטיטקס ידועה באיכות השירות והייעוץ ללקוחותיה, עמם יש לה שותפות איתנה הנובעת מהבנה עמוקה של צרכיהם והמגמות בשוק. על בסיס כך משמשת אופטיטקס כיועץ מהימן בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית שהם עוברים.

אסף לנדאו, מנכ"ל אופטיטיקס, אומר: “אנחנו מאוד שמחים להצטרף למשפחת EFI" הנוכחות הגלובלית של EFI, גישתם למתן פתרונות הוליסטיים, היכולות לספק שירותים מקצועיים ביחד עם סל פתרונות גדל של מוצרים חדשניים המיועדים לתעשיית הטקסטיל, יהוו יתרון גדול לכל חברות האופנה, הרכב, התעופה ותעשיות הטקסטיל הטכני שאנו משרתים ברחבי העולם. אני נרגש מהעתיד לבוא בתעשיות הללו בשנים הקרובות."

טכנולוגיית הסימולציה התלת מימדית והייחודית של אופטיטקס, בשילוב תוכנת ה-CAD לתדמיתנות, מספקת פתרון מתקדם אשר מאיץ את תהליכי פיתוח המוצר בתעשיית האופנה והקמעונאות. בנוסף, טכנולוגיות אלה מספקות יתרונות מדרגיים (SCALABLE) ומהפכניים בכל רחבי הארגון ומאפשרים אופטימיזציה של שרשרת האספקה והסחר הגלובלית.

אסף לנדאו יכהן כעת כמנכ"ל OpenTex EFI ויצטרף ביחד עם כ-100 עובדי החברה, להיות עובדי EFI, בישראל. לבד מישראל יש ל-OpenTex משרדים גם בארה"ב, איטליה, הודו והונג קונג.
הטכנולוגיה של אופטיטקס מאפשרת למותגי אופנה וליצרנים:

o לשנות ולעדכן עיצובים בתוכנת התלת מימד תוך דקות במקום לחכות שבועות לדגמים הפיזיים
o לסקור ולאשר קולקציות שלמות 3 שבועות לאחר העיצוב הראשוני, במקום 4 עד 6 חודשים
o לצמצם את כמות הדגמים הפיזיים ביותר מ-50%, ובכך להוריד את עלות פיתוח המוצר
o לצמצם משמעותית את זמני פיתוח המוצר וכתוצאה מכך לצאת לשוק מהר יותר
o להציג ולשווק דגמי מכירות 4 חודשים מוקדם יותר מאשר בעבר
o להחליף צילומים במודלים תלת מימדיים באיכות גבוהה, לשימוש עבור קטלוגים, אריזות ומסחר מקוון, בשבריר של הזמן והעלות

דילוג לתוכן