Credithood היא הזוכה בתחרות החדשנות של מסטרקארד והאיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) לשנת 2015

הפרס לזוכה: 25 א' דולר ואפשרות להתקבל לתכנית המאיץ המקומית של Citi ולמעבדות של מסטרקארד Start Path

חברת הסטרטאפ Credithood היא הזוכה בתחרות החדשנות של מסטרקארד והאיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) לשנת 2015 – כך הוכרז באירוע גמר התחרות שנערך אמש – יום ב', 30.11.2014, בתל אביב.

Credithood שנוסדה לפני שנה בידי מאיה קומרוב (שעבר המנכ"לית של בלאט לפידות) וז'אק אלעד (לשעבר יו"ר הדירקטוריון של הבנק הבינלאומי), מפתחת פתרון חדשני המעניקה פלטפורמט מימון לעסקים קטנים מלקוחותיהם, תוך מתן דירוג שונה מהדירוג אשראי הבנקאי הסטנדרטי. עד היום", אמרה קומרוב, "עסקים התבססו על היסטוריית האשראי שלהם, כשהבנקים הלווים, דרשו מאה אחוז ביטחונות. אנו חושבים שהנכס הכי חזק לעסק הקטן הוא בסיס הלקוחות שלו והנאמנות שלהם אליו, דבר שלא ניתן לכמת בדירוג אשראי". מתן ברק, מנהל טכנולוגיות ב- Credithood, "פיתחנו אלגוריתם המבוסס על הנתונים הנמצאים במערכות ה-IT התפעוליות של העסק, ועל בסיסם ליצור מידע חדש, בעל תובנות, עם דירוג חדש".

המחזור הרביעי בתחרות החדשנות של מסטרקארד ו-IATI הושק בחודש מאי האחרון בידי קירק דונהיו, מנהל Start Path העולמית של מסטרקארד במהלך כנס החדשנות"DLD Tel- Aviv" . כ-60 חברות הגישו מועמדות במסגרת התחרות, ו-10 מהם הוזמנו להציג את המיזם באירוע הגמר שנערך במאיץ של Lool בתל אביב, בנוכחות בכירי ענף הפיננסים הישראלי ומנהלים בכירים של מסטרקארד.

המיזם הזוכה יקבל פרס כספי בגובה 25 אלף דולר וישתתף בסיבוב הרביעי של האקסלרטור של סיטי, שהינו הראשון מסוגו בתחום הטכנולוגיה הפיננסית בישראל. בנוסף, המיזם הזוכה יוכל להתמודד בתוכנית המאיצים הווירטואלית "Start Path"של מסטרקארד. הצטרפות לאקסלרטור תאפשר לחברת הסטארט-אפ הזוכה חשיפה ייחודית לידע ממומחי מסטרקארד בתחומים הרלוונטיים, והכרות אישית עם מנהלים בכירים של הקבוצה מרחבי העולם. בנוסף, שלושת המקומות הראשונים בתחרות יזכו להצטרף לאיגוד IATI ללא תשלום לתקופה של שנה, וייהנו מחשיפה לרשת החברים המקיפה של האיגוד.

צוות השופטים בתחרות כלל את: ערן ברקת, שותף בקבוצת BRM, בת אנוש, מנהלת תוכנה בחברת Intuit, אנדרש המברגר, מנכ"ל מסטרקארד ישראל, איציק פריד, מנכ"ל החממה ושותף-מנהל של Tawking Labs, אחיה פריד, סמנכ"ל אגף לקוחות עסקיים ב-Cal, רות פולצ'ק, מנהלת האקסלרטור ופעילות החדשנות של CITI, אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה של חברת 'לאומי קארד, קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI, רועי מינקוב, מנהל מסחר אלקטרוני ורכש דיגטלי בישראכרט ויוסי מולדבסקי, יו"ר פלאס ונצ'רס

קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI: "יזמות היא המנוע מאחורי ההיי טק הישראלי ואנו מאמינם כי הבמה שניתנת להם במפגש עם חברות רב לאומיות כגון מסטרקארד פותחת עבורם פתח לא רק להשקעות אלא גם לפריחה של האקו-סיסטם כולו ומציאת הזדמנויות לשיתופי פעולה"

אנדרש המברגר, מנכ"ל מסטרקארד ישראל, מסר כי "כמות המיזמים שנגשו לתחרות השנה, ואיכותם המצוינת, מעידים כי החדשנות הישראלית אינה עוצרת. זוכות התחרות, KitLocate ו-CallVu כבר עושות חיל בעסקיהן, ובינן לבין מסטרקארד נוצרו קשרים פוריים שיתרמו לשני הצדדים". אנדרס מסר עוד "אירועים שכאלה מדגימים את דרך החשיבה היצירתית והחדשנות של מסטרקארד קלפי קהילת הסטארט-אפים, לא רק בישראל אלה ברחבי העולם כולו".

מימין לשמאל: אנדרש המברגר, מנכ"ל מסטרקארד ישראל,מתן ברק מנהל טכנולוגיות ראשי בcredithood-, מאיה קומרוב, מנכ"לית ומייסדת credithood, קרין מאיר רובינשטין, מנכ"לית IATI, וארז צור, מנכ"ל EMC ישראל ויו"ר IATI.

 

הזוכה בתחרות החדשנות של מסטרקארד והאיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות
דילוג לתוכן