CA Technologies תרכוש את Veracode – חברה המספקת פלטפורמת DevOps מאובטחת מבוססת SaaS

הרכישה תגביר את מהירות הפיתוח ואבטחת המידע החל משלב פיתוח האפליקציות ועד לייצור, ותגשר בין פתרונות אבטחת המידע של CA לסל מוצרי ה-DevOps הנרחב שלה

CA Technologies (נאסדאק: CA) הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישת Veracode, חברה מובילה בתחום האבטחה של אפליקציות אינטרנט, אפליקציות ניידות ואפליקציות של צד שלישי, לאורך מחזור החיים של פיתוח התוכנה. סכום הרכישה הינו כ-614 מיליון דולר במזומן. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הראשון של שנת הכספים 2018, והיא כפופה לתנאי סגירה מקובלים, לרבות אישורים רגולטוריים. CA מיוצגת בישראל ע"י NessPRO, קבוצת מוצרי התוכנה של נס.

שילוב סל המוצרים של CA עם Veracode , שהיא חברה בבעלות פרטית, יציב את CA Technologies כמובילה בשוק ה-DevOps המאובטח באמצעות אוטומציה ו-scaling של בדיקות אבטחת יישומים (AST), במטרה לפתח ולפרוס יישומים מהר יותר ועם פחות פגמים. באמצעות Veracode תגשר CA Technologies בין פתרונות אבטחת המידע שלה לבין סל מוצרי ה-DevOps הנרחב שלה, תוך תגבור עסקי ה-SaaS הצומחים של החברה. Veracode תרחיב את אסטרטגיית ה-Go-to-Market של CA ללקוחות ארגוניים בגודל בינוני, ובמקביל CA תאיץ את הנוכחות הגלובלית של Veracode על מנת להגיע ללקוחות ארגוניים גדולים.

"תחום בדיקות אבטחת המידע גדל מהר יותר מאשר בכל שוק אחר של אבטחת המידע, כאשר פתרונות AST מותאמים למתודולוגיות פיתוח חדשות ולמורכבות הגוברת של אפליקציות. חברות מובילות בתחום אבטחת מידע וניהול סיכונים חייבות לשלב AST בתוכניות אבטחת האפליקציות שלהן"*. פריסה מוגברת של אפליקציות מבוססות אינטרנט ואפליקציות מבוססות ענן הזניקו עוד יותר את הצמיחה בשוק. "עד 2019, יותר מ-50 אחוזים של יוזמות DevOps ארגוניות ישלבו בדיקות אבטחת אפליקציות בקוד מותאם (custom code), לעומת פחות מ -10% ב -2016." **

"תוכנה נמצא בליבה של כל טרנספורמציה דיגיטלית בכל חברה. לכן, חשוב יותר ויותר עבור החברות לשלב את אבטחת המידע בתחילת תהליכי הפיתוח שלהן, כדי שיוכלו להגיב להזדמנויות בשוק באופן מאובטח" אמר איימן סייד, נשיא ומנהל המוצרים הראשי ב-CA Technologies. "רכישה זו תביא להאחדה של סלי המוצרים של CA בתחומי אבטחת המידע וה-DevOps, יחד עם פלטפורמה מבוססת SaaS המשלבת בצורה חלקה אבטחת מידע לתוך תהליך פיתוח התוכנה. במבט הוליסטי על סל המוצרים שלנו, כולל Veracode ו- Automic, אנו מאיצים את פרופיל הצמיחה של מערך הפתרונות הנרחב שלנו. כעת אנו מצפים כי היקף הפתרונות הצומחים שלנו, בסל מוצרי הפתרונות הארגוניים, יאפיל על החלק הבשל יותר של סל מוצרי הפתרונות הארגוניים, בשנת הכספים 2019".

היכולת לספק ניהול זהויות וגישה, כלי DevOps ויכולות אוטומציה יחד עם אבטחת אפליקציות מבוססת SaaS, מאפשרת ל- CA להציע לארגונים בכל הגדלים time-to-value מהיר יותר מההשקעות שלהם בתוכנה.

טרנספורמציה דיגיטלית דורשת גישה משולבת וזריזה וגמישה (agile) לאבטחת מידע. יש פחות סיכון בפגיעות (vulnerability) של קוד ומשך הזמן של זיהוי ותיקון בעיות אבטחת מידע בייצור מצטמצם כאשר בדיקות האבטחה מוסטות בשלב מוקדם יותר לתהליך פיתוח האפליקציות. על פי נתוני המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה בארה"ב, "עולה פי 30 לתקן פגיעות (vulnerability) לאחר הייצור (post production) מאשר בשלבי התכנון, הזיהוי ודרישות והארכיטקטורה".

הפתרון של Veracode, שצוין כמנהיג בריבוע הקסם של גרטנר בתחום בדיקות אבטחת אפליקציות***, מאפשר בדיקות אוטומטיות של אבטחת אפליקציות, לפי דרישה, החל מהשלבים המוקדמים של מחזור החיים של הפיתוח, כדי לשפר את מהירות הבדיקות, לתת מענה לחששות בתחום אבטחת המידע בייצור, ולמנוע סיכונים. בנוסף לבדיקות דינמיות של אפליקציות, התוכנה והפתרונות של בדיקות אבטחת המידע של האפליקציות, מבוססי ה- SaaS, גם מבצעים בדיקות סטטיות כדי לזהות נקודות תורפה פוטנציאליות בקוד מותאם, באפליקציות של צד שלישי, וברכיבים של קוד פתוח.

 

"אנו מספקים ללמעלה מ-1,400 לקוחות ארגוניים קטנים וגדולים את אבטחת המידע הנדרשת להם על מנת ליצור דברים חדשניים, בבטחון, בתחומי אפליקציות אינטרנט ואפליקציות ניידות שהם בונים, רוכשים ומרכיבים, כמו גם רכיבים שהם משלבים בסביבתם" אמר בוב ברנן, מנכ"לVeracode , "באמצעות איחוד כוחות עם CA Technologies, אנו נמשיך לתת מענה טוב יותר לחששות בתחום אבטחת המידע, ונאפשר להם להאיץ אספקה של אפליקציות תוכנה מאובטחות היכולות ליצור ערך עסקי חדש."

Veracode נוסדה בשנת 2006. לחברה משרדים בברלינגטון, מסצ'וסטס ובלונדון ויש לה למעלה מ-500 עובדים ברחבי העולם.

השפעה צפויה בתחום הפיננסי

בהנחת שהעיסקה תסגר בתחילת אפריל, הציפייה הראשונית של CA Technologies היא כי הרכישה תביא לדברים הבאים:

• תוספת של שתיים עד שלוש נקודות אחוז (percentage points) להכנסות, הן כפי שדווח והן בנטרול השפעת תנודות בשערי חליפין (constant currency). כתוצאה מכך, בשנת הכספים 2018 סך ההכנסות צפוי לגדול בטווח של 1 עד 3 אחוזים כפי שדווח, או בין 2-4 אחוזים בנטרול השפעת תנודות בשערי חליפין. על פי שערי המטבע ב-31 לדצמבר 2016, מדובר בהכנסה מדווחת שבין 4.06 מיליארד דולר ל- 4.14 מיליארד דולר.

• ההשפעה על מרווחים תפעוליים על פי כללים חשבונאיים מקובלים (GAAP) ושלא על פי כללים חשבונאיים מקובלים (non-GAAP) – המרווחים התפעוליים בשנת הכספים 2018 על פי כללים חשבונאיים מקובלים צפויים להיות בטווח של 26-27 אחוז והמרווחים התפעוליים שלא על פי כללים חשבונאיים מקובלים צפויים להיות כ-36 אחוזים.

• יש השפעה שלילית מתונה על הרווח המדולל למניה ותזרים המזומנים מפעילות שוטפת, הן כפי שדווח והן בנטרול השפעת תנודות בשערי חליפין, בשנת הכספים 2018 ושנת הכספים 2019.

• עליה הדרגתית (accretive) של הרווח הנקי בשנת הכספים 2020.

השילוב של הוצאות הקשורות לרכישות והתאמות חשבונאיות לגבי הרכישה, בנוסף ל- structurally lower margin profile של המודל העסקי של SaaS, צפוי להשפיע על תוצאות שנת הכספים 2018 ו-2019 של CA.

 

דילוג לתוכן