BMC משיקה טכנולוגיה חדשה לייעול וחיסכון במחשבי מיינפריים

BMC השיקה מוצרים חדשים המפחיתים משמעותית את עלויות התפעול של מחשבים מרכזיים. זאת באמצעות יכולות חדשות לטיפול בעומסי עבודה הכרוכים בניהול וניטור המערכת – שמבוצעים בסביבת מעבדי העזר של המחשב המרכזי, zIIP. העברת עומסי עבודה ל- zIIP מצמצמת את ניצול המעבדהאקלים הכלכלי הנוכחי מאופיין בלחץ הגובר והולך על תקציבי ארגונים הנשענים על מחשבים מרכזיים כציר מרכזי בניהול עסקיהם. על מנת להתמודד עם הלחץ הזה מציגה BMC יכולות חדשות במסגרת תוכנית אופטימיזציה של עלויות מיינפריים, המסייעות לארגונים בניהול השקעותיהם במחשוב מרכזי, ובהיערכות לצמיחה עסקית עתידית.
 
 
לדברי זוהר רונן, מנהל אזורי ב- BMC, "אנחנו מודעים ללחץ המופעל על לקוחותינו לצמצם הוצאות מבלי להקריב ביצועים. פתרונות המיינפריים של BMC מאפשרים ללקוחות לספק אתהשירותים העסקיים ברמת יעילות שלה הם נדרשים – תוך הבטחת הכנסות מקסימאליות. אופטימיזציה של עלויות המיינפריים היא מפתח מרכזי באסטרטגיית ניהול השירותים העסקיים של BMC – ואנו מתכוונים להמשיך ולחפש אחר כל הזדמנות להריץ עומסי עבודה במתכונת יעילה יותר, תוך מניעת הצורך בשידרוגי חומרה יקרים וצמצום עלויות התוכנה".
 
BMC מאפשרת מעתה לרבים מפתרונות התוכנה שלה לסביבת בסיס הנתונים DB2 על גבי מערכת ההפעלה z/OS לנצל את המעבד המשולב לעיבוד מידע zIIP, המותקן במחשבי מיינפריים של יבמ מסדרת System z. לקוחות BMC יוכלו מעתה להסיט ולהעביר יותר מעומסי העיבוד שלהם בסביבת DB2 אל מעבדים המאופיינים בעלויות נמוכות יותר – תוך צמצום עלויות התפעול הכוללות של סביבת המיינפריים שלהם. היכולות החדשות להעברת עומסי עבודה, יחד עם תוכנת MainView zIIP  מהוות צעד משמעותי בהוזלת המחיר ל- MIPS (מיליון פקודות בשנייה), המהווה את מדד ההוצאות המרכזי בעבודה בסביבת מיינפריים.
 
הפתרונות החדשים שלBMC  הפועלים על גבי מעבדי zIIP מסייעים בייעול סביבת טכנולוגיות המידע, ומפיקים ערך מירבי מההשקעות הקיימות בסביבת מחשוב מרכזית. זאת, באמצעות פינוי מקום וקיבולת עיבוד לעומסים נוספים, צמצום הזמן שבו נדרש המחשב לפעול בעומסי שיא, ודחייה או ביטול של הצורך בשידרוג יקר.
 
אחד הלקוחות הראשונים של המערכת, חברת FIDUCIA שהיא הספק הגדול ביותר בגרמניה של שירותי טכנולוגיות מידע לתחום הפיננסים, מדווחת על צמצום משמעותי בעלויות ניטור המערכות בעזרת פתרונות MainView של BMC – שהועברו לפעולה על גבי מנוע העיבוד zIIP במחשב המרכזי. לדברי תומס הייטלינגר, מנהל מוצרי System z ב- FIDUCIA, "כלי הניטור לסביבת z/OS הפועלים על zIIP מהווים דוגמא נוספת של BMC לשיפורים בתחום ניטור מערכות מיינפריים. FIDUCIA העבירה 30% מעומס העבודה של מערכת MainView אל סביבת zIIP, תוך צמצום ניצול המעבדים הראשיים, המשמשים ליישומים כלליים, וחיסכון משמעותי במחיר".
 
שיפור יעילות העבודה באמצעות הבטחת כושר תגובה טוב יותר של מערכות טכנולוגיות המידע לשינויים התכופים בצרכים העסקיים, הוא מרכיב מרכזי בפלטפורמת ניהול השירותים העסקיים (BSM) של BMC. היכולות החדשות לעבודה בסביבת zIIP של מוצרי BMC המיועדים לבסיס הנתונים DB2, מעשירות ותומכות במאמצי החברה לסייע ללקוחותיה בקיצוץ עלויות.
 
מערכת הניטור BMC CMF ומערכת BMC MainView מעבירות כבר כמעט מחצית מעומס העבודה שלהן אל מעבדי zIIP, ומאפשרים לאנשי מערכות המידע להחזיר את קיבולת העיבוד ליישומים כלליים אל המאגר הכללי, הזמין לתמיכה בצמיחה עסקית עתידית. תוספת יכולות DB2 על גבי מעבדי zIIP, יחד עם כלים דוגמת מנהל הקיבולת של BMC למחשבים מרכזיים, BMC Capacity Management for Mainframes, מאפשרים לעסקים לשפר את היעילות של סביבת המחשוב המרכזי שלהם.
 
חברת הייעוץ ומחקר השווקים הבלתי תלויה Forrester Research ציינה לאחרונה את BMC לשבח כמצטיינת ביצירתיות בניצול מעבדי zIIP. דו"ח עדכני של פורסטר קובע כי במהלך המחצית השנייה של 2009, כאשר רבים מלקוחות z10 ביצעו שידרוגים במערכותיהם, השתמשו שני יצרנים – ובהם BMC – בגישות יצירתיות וחדשניות על מנת לנצל באורח מלא את היכולות הזמינות במעבדים הייעודיים zIIP המשולבים במחשבים המרכזיים של יבמ. פורסטר צופה כי רוב יצרני התוכנה העצמאיים לסביבת המיינפריים יאמצו גם הם גישה כזאת, במהלך 2010. (“Q&A:To zIIP Or Not — System Z’s Dark Horse?” Forrester Research, Inc., Feb. 10, 2010)
 
לקוחות רבים חולקים שבחים לאופן שבו מנצלת BMC את מעבדי zIIP. "כספקי שירותים לתעשיית הביטוח, אנחנו מצויים תחת לחץ תמידי להפחתת עלויות. העברת עומסי עבודה למנוע העיבוד של zIIP תסייע לעמוד בלחצים האלה", מעריך וולפגנג גרינבאום, מנהל תחום בסיסי הנתונים ב- Gothaer Systems. "אנחנו נשענים על מוצרי BMC לסביבת DB2 בכל הנוגע לניהול מערכת בסיס הנתונים שלנו. אנחנו נלהבים לנוכח האפשרות ליישם פונקציונאליות חדשה שתאפשר לנו להאיץ את העיבודים ולשפר את אמינות המערכת תוך קיצוץ בעליות הרישוי של מחזורי העיבוד על גבי המעבד המרכזי – בזכות הסטת יישומים למעבדי zIIP".
 
צמצום השימוש במעבד המרכזי עשוי לתרום לחיסכון דרמטי בעלויות. על פי חישובים מקובלים בתעשייה, עלות החומרה והתוכנה למעבד zIIP עומדת על 150 עד 200 דולר לכל MIPS (מיליון פעולות בשנייה) – לעומת 2,200 עד 3,400 דולר לכל MIPS על גבי המעבד הראשי, המיועד ליישומים כלליים. סקר עדכני של BMC בקרב משתמשי מחשבים מרכזיים מלמד כי קיבולת העיבוד במחשבים מרכזיים ממשיכה לצמוח, והגידול במספר ה- MIPS מטיל עומס על תקציבי ארגונים התלויים במערכות מרכזיות לניהול פעילותם. יותר מ- 47% ממרכזי עיבוד גדולים המפעילים יותר מ- 10,000 MIPS, מדווחים כי שיפור הניצולת של קיבולת העיבוד המותקנת עומד בראש סדר העדיפויות שלהם.
 
ככל שעסקים מחפשים אחר פתרונות טכנולוגיות מידע חכמים יותר, מהירים יותר ובעלי עוצמה רבה יותר – יותר ויותר ארגונים וסומכים על פתרונות התוכנה של BMC, הן בסביבות מחשוב מבוזרות והן על גבי מערכות מחשוב מרכזיות. BMC מציעה מערך כלים עשיר, גישה מקיפה ופלטפורמה אחודה, המסייעת לארגוני טכנולוגיות מידע לחסוך בעלויות, לצמצם סיכונים ולהעלות את רמת הרווחיות. הכנסות BMC ברבעון הראשון של 2010 הסתכמו ב- 1.91 מיליארד דולר.
 

דילוג לתוכן