83% מארגונים מספקים סביבת עבודה אפקטיבית – הסקר השנתי של Harvey Nash‏

סקר משאבי האנוש של Harvey Nash:
ניהול טאלנטים, גיוס ומחוברות עובדים (engagement) הם בעדיפות עליונה עבור מנהלי משאבי אנוש ברחבי העולם

הסקר השנתי של Harvey Nash Human Resources לשנת 2016, מגלה כי מנהלי ה-HR ברחבי העולם ״חוזרים ליסודות״.
61% מהנשאלים מיקמו את ניהול הטאלנטים בעדיפות ראשונה, 60% דרגו את מחוברות העובדים (engagement) במקום שני ואת גיוס העובדים במקום השלישי (58 אחוז) בסדר החשיבות. הסקר מייצג עמדות של מעל 1,250 מנהלי ומנהלות HR מלמעלה מ-30 מדינות.

עורכי הסקר אף מציינים כי במהלך שש השנים בהם הם עורכים את הסקר הבינלאומי, חלה עלייה ניכרת במעמדם של אנשי ה-HR ובהכרה מצד ההנהלות הבכירות כי מדובר בפונקציה רבת חשיבות ו״משפיעה״ בארגון.

על פי עורכי הסקר, בשנה האחרונה חלה תפנית משמעותית בסדרי העדיפויות של מחלקות ה-HR. הנהלות החברות מבקשות מאנשי ה- HR להתמקד בגיוס (עליה של 7% בדרישה לעומת שנה שעברה) ומנהלים נדרשים לנהל את הטאלנטים שבאחריותם, כדי להבטיח שהם מחוברים להוויה הארגונית, על מנת לשמר אותם בארגון. דגשים מיוחדים ניתנו לשימור עובדים, הדרכה ופיתוח ויצירת מוטיבציה, ומעידים כי חברות משקיעות ומגינות על המשאב היקר ביותר שלהן – האנשים.

ממצאים נוספים: 83% מהנשאלים דיווחו כי הם מאמינים שהארגונים שלהם מספקים ״סביבות עבודה אפקטיביות״ לעובדים, בה הם יכולים לפתח את כישוריהם, אך רק 11% מהארגונים מאפשרים יום עבודה גמיש.

לדברי תמר בראל, מנהלת תחם Talent Management בסינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה לניהול ההון האנושי בארגון, "הדרישה הגוברת למערכות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון מעידה על החשיבות שארגונים מקדישים לנושא שימור העובדים באמצעות העמקת המחוברות של העובד לחברה.
מנהלי משאבי אנוש משתמשים בתוצאות תהליך הערכת העובדים על מנת להתמקד בעובדים בעלי התרומה המשמעותית ביותר לארגון – הטאלנטים. אלה העובדים אותם ירצה הארגון לשמר באמצעים של פיתוח ולמידה, תמריצים ותגמול, ניהול קריירה, הזדמנות קידום ועוד.
מכאן גם חשיבות השימוש במערכת הוליסטית לניהול ההון האנושי ולא במערכות מבוזרות, שכן כך מקבלים מנהלי משאבי אנוש תמונה מקיפה על ההיבטים השונים של זיהוי הטאלנטים ושימורם.
מחוברות עובדים לארגון (engagement) נעשית נושא יותר ויותר מרכזי, המעיד בין השאר על מוטיבציה, כמו גם סיכון העזיבה של העובד. נמצא שבארגונים מתקדמים, המנהלים תהליכי שימור באופן רציף, תשעה מכל עשרה עובדים מעידים על מחוברות גבוהה, לעומת ארגונים ממוצעים, שם רק שניים מתוך שלושה עובדים אכן מחוברים לארגון."

 

דילוג לתוכן