5 דרכים להאיץ את רשת ה-Wi-Fi הביתית שלך

תגיד שלום לביצועים איטיים עם חמשת טיפים קלים אלה.
רוצה להגביר את מהירות רשת ה- Wi-Fi שלך? אזי יש לבדוק את חמשת הדרכים המוצעות ללא עלות או בעלות נמוכה כדי לשפר את הביצועים.
יש לשנות את ערוץ הנתב שלך

גורם שכיח להאטת רשת הוא הפרעה ממכשירי בית או רשתות בקרבת מקום. שינוי ערוץ השימושים ברשת שלך יכול לעשות הבדל גדול. אם יש לכם נתב 2.4 GHz, ערוצים 1, 6 ו 11 הם בדרך כלל ההימור הטוב ביותר מאחר שהם הרחוקים ביותר מערוצים אחרים. אבל גם אלה עלולים להיתקל בהפרעות מרשתות בקרבת מקום. אז התוכנה הראשונה שמורצת תראה לך את ערוצי כל הרשתות הסמוכות לשימש, ובאיזו עוצמה אותותיהם.NetStumbler החופשי עושה עבודה נהדרת על מחשבי Windows. אם יש לכם מכשיר אנדרואיד, WiFi Analyzer עושה את העבודה. אחרי שאתה רואה היכן רשתות וערוצים סמוכים פועלים בחר בערוץ ללא בעיות לרשת שלך.
אם יש לך קומבינציה של 2.4Ghz משולבת ו5 הנתב Ghz, השתמש 5GHz בגלל שיש לך יותר ערוצים מהן ניתן לבחור, ולכן פחות סביר שתהיה הפרעה.והקפד לבחור אוטומטי או 20/40 MHz עבור רוחב פס של ערוץ. שגם ייתן לך את רוב רוחב פס ויהיה תואם לכל המכשירים שלך.
עדכן את הקושחה שלך

כן, אני יודע שזה נשמע כמו העצה של האמא שלך לאכול את הברוקולי שלך, ואתה שמעת את זה כל כך הרבה פעמים עד שנמאס לך.
אבל זה עובד. יצרנים מכוונים באופן קבוע את קושחת החומרה, וזה מוביל לביצועים מהירים יותר, אמינים יותר. אז יש לבדוק את התיעוד שלך על איך לעדכן את הקושחה של הנתב שלך. זה קל לעשות, ויש לה תגמול גדול.

אתר הנתב שלך כראוי

העברת הנתב למקום אחר יכולה לעשות הבדל גדול באופן מפתיע במהירות רשת במכשירים שלך. לפני שהעברת את הנתב שלך, בדוק מהירויות רשת המכשירים שלך באמצעות שירות כמו SpeedTest. ואז להעביר אותה למקומות שונים, תוך שימוש בSpeedTest בכל פעם, עד שתמצאו את המיקום הטוב ביותר.
השתמש במגברים ובמרחיבים

מגברים, המרחיבים, ואנטנות ההרחבה הן דרכים נהדרות כדי להרחיב את הטווח של הרשת שלך למקומות בבית שלך, שכרגע מקבל כיסוי רשת חלש. התקנים אלה בדרך כלל בעלות של למטה מ-
$ 50 והם פשוטים יחסית להתקנה. ישנם גם מכשירי Powerline-to-WiFi כמו PLWK400 Linksys המשתמשים בשקעי החשמל בבית שלך כדי להרחיב את הטווח של הרשת האלחוטית שלך. הם טובים במיוחד עבור הארכת הרשת שלך למקומות קשים כמו מרתפים.

השתמש DD-WRT

אם אתה מוכן להשקיע מעט זמן, ולאחר מכן לשקול לחלוטין החלפת הקושחה של הנתב שלך עם הקוד הפתוח DD-WRT. זה לא יעבוד עם כל הנתבים, ואתה לוקח סיכון על ידי החלפת הקושחה של הנתב שלך. אבל אני כבר עשיתי את זה ויש לתוכנה אינספור דרכים לשיפור הביצועים של הרשת שלך. לפני שאתם עושים את זה, לבדוק את אתר DD-WRT בזהירות כדי לוודא שזה עובד עם הנתב שלכם, ולעקוב אחר הוראות בקפדנות.
  מאמר מקור:
http://www.itworld.com/networking/426025/5-ways-speed-your-wi-fi-network

דילוג לתוכן