28 אחוזים מהמשתמשים אינם בודקים תעודות אימות של אתרים

כמעט אחד מכל שלושה משתמשים באינטרנט מוסר מידע חסוי באתרים – כולל מידע פיננסי – ללא אימות כי מדובר באתר אמיתי הנושא תעודה דיגיטליתממצאים אלו עלו כחלק מסקר סיכוני אבטחת מידע למשתמשים פרטיים לשנת 2013 (Consumer Security Risks Survey 2013), אשר נערך על ידי חברת המחקר B2B ובשיתוף עם מעבדת קספרסקי. גישה קלת דעת זו לאבטחת מידע משחקת לידי עברייני הרשת, שמצדם יוצרים גרסאות מזויפות של אתרי אינטרנט פופולאריים על מנת לגנוב את פרטי המשתמשים.
פישינג, הפעולה במסגרתה יוצרים אתרים מזוייפים המחקים אתרים של חברות גדולות במטרה לגנוב מידע אישי, היא צורה נפוצה של הונאה מקוונת. אחוז ניכר מאתרי הפישינג (כמעט אחד מ-5, על פי נתוני מעבדת קספרסקי) נוצרו כדי לגנוב מידע פיננסי.
למרות זאת, לעיתים קרובות מתעלמים המשתמשים מאיום זה וכושלים בנקיטת האמצעים המתאימים כדי להגן על עצמם ברשת. במחקר, העידו 28% כי אינם בודקים את מצב אבטחת המידע של האתרים בהם הם מוסרים מידע חסוי. 24% אמרו כי מעולם לא שמעו על כלים המסוגלים לבדוק לגיטימיות של אתר אינטרנט או למנוע דליפות מידע.
מעבדת קספרסקי משלבת את טכנולוגיית Safe Money כחלק מפתרון הדגל שלה Kaspersky Internet Security המיועד למשתמשים פרטיים. הטכנולוגיה שומרת על משתמשים כאשר הם מבצעים פעולות פיננסיות ברשת.
כאשר משתמשים פותחים אתר בנקאות או שירות תשלומים מקוון, Safe Money בודקת את הלגיטימיות שלו ומאמתת את התעודות הדיגיטליות שלו לתקשורת מאובטחת. אם האתר נמצא בבסיס הנתונים של הכתובות האמינות, והתעודה מאומתת כמאושרת, הדפדפן עובר למצב "כסף בטוח". מצב זה מונע מכל קוד זדוני ללכוד תקשורת בין המשתמש לאתר. טכנולוגיה זו מונעת מסוסים טרויאנים לקרוא נתונים המוזנים דרך המקלדת – הדבר נעשה באמצעות מקלדת וירטואלית וכלי מקלדת מאובטחת. יחד עם טכנולוגיות אבטחת המידע המוטמעות ב- Kaspersky Internet Security, ה"כסף הבטוח" מבטיח כי משתמשים יוכלו לנהל את ענייניהם הכספיים באינטרנט בביטחה.
הסקר של B2B מצא כי 62% מהמשיבים נתקלו בלפחות איום מקוון אחד המופנה כלפי הנכסים הפיננסים שלהם, ו- 41% מאלה שאיבדו כסף לאחר מתקפת אינטרנט מעולם לא זכו לראות אותו חזרה. לכן, מומלץ למשתמשים להיות זהירים בעת גלישה ברשת, ולהשתמש באמצעי אבטחת מידע אמינים הכוללים אמצעי תשלום מאובטח – שילוב זה יסייע למנוע הפסדים כספיים.

דילוג לתוכן