ניב יוסיפון, סמנכ"ל ׳מפעיל׳, נציגת טושיבה

2018 – תחילת עידן המחשוב הלביש בארגונים

עניינים לוגיסטיים והתעשייה עצמה, דחפו ודוחפים את ההטמעה של מערכות מחשוב לביש – עם השפעה משמעותית על הפרודוקטיביות

 

מאת: ניב יוסיפון, סמנכ"ל  ׳מפעיל׳, נציגת טושיבה

 

שנת 2018, מסתמנת כשנה משמעותית ביותר עבור השילוב המיוחל של מערכות מחשוב לביש בחברו, ארגונים ועסקים באשר הם. התופעה בולטת במיוחד במגזרי תעסוקה שמערבים קשר ישיר עם קהל, או בנוכחות של נציגי חברה בשטח, דוגמת אנשי לוגיסטיקה, תחזוקה, ייצור ואחסון. על פי חברת המחקר ABI Research, עד שנת 2021 השוק יחזה במעל ל-154 מיליון מערכות מחשוב לבישות – גידול דרמטי בהשוואה ל-34 מיליון מערכות כאלה שנמכרו בשנת 2016. לפי הדו״ח, 34% מהמערכות הללו ייועדו לחברות הפעילות במיוחד בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה.

 

מערכות לבישות המוטמעות בעסקים השונים, יכולות לשפר פרודוקטיביות כמו גם תהליכים במספר לא קטן של סקטורים ורטיקליים, כשהן הופכים אותם לבטיחותיים יותר ויצרניים יותר. בתחומי תחזוקה ושירות, לדוגמה, מערכות חדשניות, דוגמת ה- dynaEdge DE-100בשילוב עם המשקפיים החכמים AR100 של טושיבה, יכולים להקל משמעותית על העבודה הידנית, תוך מתן גישה מהירה ונוחה לתרשימים, פרויקטים, דוחות מומחים ולקבלת תמיכה מהמומחים עצמם ומהידע שלהם. בתחומי הלוגיסטיקה, המערכות הלבישות מהדור החדש ישפרו את הליכי זרימת העבודה, יצמצמו טעויות אנוש ויאפשרו גישה מהירה לאיסוף מידע שיקל וייעל את העבודה השוטפת.

חברת מפעיל מכוונת את המערכת החדשה, בשילוב עם המשקפיים המיוחדים גם לחברות ביטחוניות. בשל היכולת של המשקפיים לזהות זיהוי פנים ביומטרי מדויק, המערכת תאפשר לאנשי ביטחון לזהות במהירות וביעילות חשודים בהתאמה לזיהוי קלסתרונים/תמונות, תוך כדי יכולת לשקף את המציאות דרך מצלמה המצויה על גבי היחידה גם לצוותים טקטיים, המסוגלים לראות את מה שאיש הביטחון שבשטח רואה בזמן אמתי. העניין בשוק הישראלי הנו גדול. מציאות רבודה בשילוב עם ויזואליות אמתית למשתמשים נוספים במצב של REAL TIME, יחד עם שימוש באחסון מקומי וענן יחדיו, הנו ייחודי ומייצר יתרונות רבים.

 

חזון חדש של יעילות

 

dynaEdge DE-100 הוא מערכת מחשוב Edge קלה, ניידת וחכמה, שמציעה את הכוח והביצועים של מחשב פיסי מתקדם, באמצעות מעבד Intel® Core™ vPro™. הפתרון שרץ על Windows 10, משתלב באופן חלק בכל תשתיות ה-IT הארגוניות הקיימות, ומפגין את התמיכה והאבטחה המסופקות באמצעות התמיכה של מיקרוסופט בפלטפורמה. הסוללה הנטענת והנשלפת מספקת פעולה של עד 6.5 שעות (תלוי תנאי השימוש) בין טעינה לטעינה, כשניתן להסירה ולהחליפה בסוללה טעונה, כך שניתן לעבור יום עבודה מלא, בין אם העובד נמצא בתנועה, או בשטח.

המשקפיים החכמים, AR 100, מאפשרים לעובדים ליהנות מחוויית קישוריות החופשית משימוש בידיים. המשקפיים מצוידים בחיבור Wi-Fi מתקדם, חיבור בלוטות׳ ו-GPS , המאפשרים להתחבר לרשת הארגונית, לקבל ולשלוח מידע ולשדר וידאו חי.

 

חבילת הפתרונות Toshiba Vision DE Suite, בא לענות על מגוון תסריטי שימוש, כאשר באמצעות תוכנת סקייפ לעסקים יכולים העובדים בשטח לא רק לחלוק קבצים, אלא גם ליהנות מסיוע מומחים הנמצאים באתרים מרוחקים – בשידור חי.

 

הכניסה המהירה של טכנולוגיות המחשוב הלביש מונעת כיום מהביטחון הגובר והולך של מנהל מערכות המידע בארגונים ומההבנה שלהם כיצד ניתן לתעל את המערכות החדשות לטובת העלאה משמעותית של הפרודוקטיביות של אנשי השטח, כמו גם ההכרה בחשיבות של חדשנות דיגיטלית בעסקיהם.

 

הפוטנציאל של המערכות הלבישות גדול והוא צומח בהדרגה. הסיבות לאימוצן בעסקים ברחבי העולם שונות: מההתפתחות המהירה בשוק ה-IoT, דרך ההתקדמות בתחומי המציאות הרבודה ועד להשקה של הדור החמישי של רשתות התקשורת, שינוי שכשלעצמו יערב בשלב הראשון כחצי מיליארד משתמשים. מחשוב Edge ישמש בתמונה הזו תפקיד די מרכזי והוא יהפוך יותר ויותר לרלבנטי בתהליך ההתפתחות הטבעי של המודלים למחשוב לביש: על פי מחקר של Equinix ושל IDC, חברות ירוויחו מעל 2 טריליון דולר רק בשירותים הנלווים שמסביב, בחמש השנים הקרובות. מחשוב Edge מהווה משאב יקר ערך. הסיבה: הוא מביא עמו ומשיק שיטות חדשות של איסוף, ניתוח וחלוקה מחדש של מידע ובינה עסקית המקושרת אליו. עבודה עם מידע ברמת-Edge׳, מפחית לחצים מיותרים על תשתיות הענן, כך שמשתמשים יכולים להיות יותר בררנים באשר למידע שהם שולחים ללבת הרשת שלהם. הגישה הזו אף מאפשרת לזהות במידי התקפות סייבר ולהגבילן ברמת ה-Edge של המערכת, כך שהמידע יכול להיסרק עוד לפני המשלוח שלו ללבה עצמה.

 

פיתוחים טכנולוגיים דוגמת מחשוב Edge מעודדים בהכרח את הצמיחה של תחומי המחשוב הלביש ואת הפוטנציאל שלו בקרב חברות וארגונים. יישומים בתנאי שטח כבר מראים, ובעיקר בתחומי תחזוקה לוגיסטיקה (ובישראל בתחומי הביטחון) את הגמישות ואת יכולת ההסתגלות של המערכות החדשות לסקטורים ורטיקליים. כיום, תשתיות ה-IT פתוחות יותר מתמיד להטמעה של הטכנולוגיות החדשות והיכולת שלהן להציע סביבת עבודה מאובטחת בתחומים רבים, יניעו אותן, השנה ובשנים הקרובות, להטמעה מלאה בארגונים בהם אנו פועלים.

דילוג לתוכן