20 דברים שלא ידעת על eBay – לרגל 20 שנות פעילות

השבוע מציינת  ענקית המסחר eBay 20 שנות פעילות!

 

לדברי דווין ווניג (Devin Wenig), נשיא ומנכ"ל eBay העולמית: "הצלחתה של eBay היא תולדה של הקהילה העולמית המדהימה שלנו המונה כ-25 מיליון מוכרים ו-157 מיליון קונים. אנו מונעים בלהט להעצים אנשים וליצור הזדמנות באמצעות מסחר מקושר. היום, כשאנו מציינים את יום ההולדת ה-20 לחברה המדהימה שלנו, השוק שלנו גדול מאי פעם, המבחר לצרכנים שלנו ברחבי העולם מגוון מתמיד והמסחר מעולם לא היה תוסס יותר, וזו רק תחילת הדרך".

 

לרגל החגיגות, eBay חושפת 20 נתונים ומפתיעים:

 

הפריט הראשון שנמכר אי פעם ב-eBay היה מחוון לייזר מקולקל. המכירה התבצעה ב-1995.
ב-1997, צעצוע של ציפורת (Big Bird) מהסדרה "רחוב סומסום" הקופצת מתוך קופסה, היה הפריט המיליון במספר שנמכר ב-eBay. כאשר הקונה הבין את גודל המעמד, הוא תרם את הצעצוע למוזיאון החברה, וכיום הוא מונח בלובי המשרדים הראשיים.
eBay מכרה מספיק מכוניות בכדי להקיף את הירח יותר מארבע פעמים.
eBay הושק בבריטניה ב-1999. הפריט הראשון שנמכר ב- eBay.ukהיה תקליטור סינגל של הסקורפיונז.
ב-eBay נמכרו מספיק שעוני יד בכדי לרצף את כל הדרך מאתונה לבריסל.
בין הערים שנמכרו ב- eBayאפשר למנות את ברידג'וויל, קליפורניה, שנמכרה ב-1.77 מיליון דולר ואלברט, טקסס, שנמכרה תמורת 2.5 מיליון דולר.
110 שנים אחרי המצאת הדובון (טדי בר) לכבוד נשיא ארה"ב תיאודור רוזוולט, מסתכם מספר דובוני הפרווה שנמכרו באתר ביותר מ-300 אלף.
ב-eBay נמכרו יותר מ-25 מיליון חוברות קומיקס, מספיק בכדי לספק חומר קריאה לאדם אחד למשך יותר מ-729 שנים.
יאכטה ענקית בעיצובו של פרנק מולדר היא הפריט היקר ביותר שנמכר אי פעם ב-eBay. היא נמכרה במכירה פומבית במחיר של 168 מיליון דולר למיליארדר הרוסי רומן אברמוביץ. היאכטה כוללת שתי סוויטות יוקרתיות, תא לילדים, תא לאורחים, חדר כושר, אולם הקרנה לסרטים, ספא, מעלית ומנחת מסוקים, כך על פי הדיווחים בחדשות.
כלי הנגינה היקר ביותר שנמכר בארה"ב מאז 2007 הייתה גיטרה אקוסטית מדגם Martin D18 שיוצרה ב-1937. היא נמכרה תמורת 50 אלף דולר.
השלט המקורי של הוליווד, הקומיקס הראשון של סופרמן וארוחת צהריים עם ווארן באפט הם כולם פריטים שנמכרו ב- eBay.
בשמונה השנים האחרונות מכר eBay מספיק ספרים בכדי לצייד כל תלמיד בבית ספר יסודי או תיכון בארה"ב בספר אחד לפחות.
ב-eBay נמכרו יצירות אמנות של אמנים כגון פיקאסו, וורהול, רמברנדט, דאלי ובנקסי.
ב- eBayנמכרו מספיק ציורים בכדי למלא את מוזיאון הלובר יותר מ-45 פעמים.
ב-eBay נמכרו 241,235,741 זוגות נעליים בשמונה השנים האחרונות – ארבע זוגות לכל אדם באיטליה!
נכון ל-13 בנובמבר 2008, ג'ק שנג, מנכ"ל Eforcity, חברת אביזרי האלקטרוניקה, היה המוכר הראשון ב-eBay, שקיבל ציון של מיליון. הציון שלו כיום הוא שני מיליון. נדרשו לשנג שמונה שנים להגיע לציון של מיליון מהגולשים, אך לאחר מכן נדרשה לו שנה וחצי בלבד להגיע לשני מיליון. על מנת לברך את שנג על ההישג יצר הצוות של eBay סמל מיוחד של "כוכב עולה" וקרא לאחד מחדרי הישיבות בקמפוס של eBay על שמו.
בשמונה השנים האחרונות נמכרו ב-eBay 1.9 מיליון דמויות bobblehead, מספיק בכדי למלא את המושבים בכל אצטדיוני ליגת הבייסבול יותר מפעם אחת.
20 המדינות המובילות מבחינת מספר הקונים ב- eBayהן אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הונג קונג, הודו, איטליה, יפן, הולנד, סינגפור, דרום קוריאה, ספרד, שוויץ, טאיוואן, תאילנד, בריטניה וארה"ב.
לאפליקציה של eBay למעלה מ-279 מיליון הורדות.
במאה ה-21 עלה ערך הסחורה הגולמי הכולל של eBay על 660 מיליארד דולר.

דילוג לתוכן