תשתית הענן (IaaS) של אורקל צוברת תאוצה בשוק הישראלי

חברות ישראליות מובילות מצטרפות לתשתית הענן של אורקל (IaaS) שהושקה בארץ לאחרונה  בין החברות Tufin Software Technologies, Iron Source, INFINIDAT, Illusive Networks

תשתית הענן החדשה של אורקל (IaaS) שהושקה בארץ בחודש מרץ מעוררת עניין בקרב לקוחות ישראלים; מספר חברות טכנולוגיה ישראליות מובילות החלו להעביר את ה-IT שלהם לתשתית הענן של אורקל, הכוללת יכולות מחשוב, אחסון, תקשורת וניהול עומסים וגם את כלי Oracle Ravello, שירות ייחודי לאורקל על בסיס רכישת ראבלו הישראלית. בין החברות: Tufin Software Technologies, Iron Source, Infinidat, Illusive Networks, Intigua Israel, Obelisk-d, .Skybox Security
תשתית הענן החדשה של אורקל היא פרי עבודתם של מיטב מפתחי הענן בעולם, שהצטרפו לחברה בשנים האחרונות כדי לתכנן את ארכיטקטורת הענן המתקדמת ביותר. היא מציעה שדרוג משמעותי בתחום תשתיות התקשורת והשרידות בענן. ב-6 השנים האחרונות, אורקל הגדילה ביותר מ-2 מיליארד $ את תקציבי הפיתוח שלה בענן, עם השקעה של 5.8 מיליארד $ בשנת 2016. גם בארץ פועל מרכז פיתוח העוסק בטכנולוגיות מאוד מתקדמות לעולם הענן.
ערך מוסף משמעותי העומד לרשות לקוחות אורקל ב-IaaS הוא שירות הענן Oracle Ravello. הטכנולוגיה של ראבלו – הסטארטאפ הישראלי שרכשה אורקל בשנה שעברה, מסייע לשנע יישומים מ'חצר הבית' on premises של הארגון – אל הענן הציבורי, ולהיפך. השירות מאפשר לשכפל את הארכיטקטורה של אפליקציות ה-on premises של הארגון, כולל עומסי העבודה הוירטואליים בתוך הענן ציבורי. באופן כזה, הארגון יכול להעביר אפליקציות בשיטת "Lift and Shift ממערכת on premises לתשתית ענן ציבורי, וכל זאת ללא שינוי של טיפולוגיית הרשת (L2/L3).
אחת החברות על תשתית ה-IaaS של אורקל היא כאמור Tufin Software Technologies, העוסקת באבטחת רשתות ומפתחת פתרונות לניהול תשתיות אבטחת מידע ורשתות בארגונים.
עבור החברה, האתגר במעבר לתשתית ענן היה שכפול מהיר של סביבות עבודה הכוללות רשתות תקשורת לצרכי הדרכה עבור משתמשי החברה. בעוד ש- Tufin רצתה להדריך כמה שיותר לקוחות ושותפים, הפלטפורמה שלהם הגבילה אותם וגרמה לכך שזמן ה- setup עבור כל אימון היה ארוך מדי.
לדברי אביגדור בוק, מנהל ההדרכה ב-Tufin: " הפתרון של אורקל ראבלו היה הפתרון היחידי אשר איפשר העברת סביבת העבודה לענן עם מינימום עבודה ותוך שמירה על כל תכונות סביבת העבודה (כולל Layer 2 Networking). אורקל ראבלו שינה את פני מערך ההדרכה שלנו באמצעות הכפלת מספר הסשנים של הדרכות סימולטניות שיכולנו לבצע. לאחר שראינו את ההדגמה של הפתרון, הבנו מייד כיצד זה יכול לסייע לנו והתחלנו לבנות את הסביבה שלנו בעזרת צוות אורקל".
גם חברת IronSourceעמדה מול אתגר דומה של שכפול מהיר של סביבות עבודה מסובכות הכוללות מערכות הפעלה ישנות לצרכי QA(ביקורת איכות). הפתרון של Oracle Ravello אפשר לחברה להעביר את סביבת העבודה לענן תוך מינימום עבודה ושמירה על כל תכונות סביבת העבודה, כולל שימוש במערכות הפעלה וסביבות מגוונות ולעתים גם ישנות. Iron Source היא מחברות האינטרנט הגדולות בעולם לפרסום והפצת אפליקציות. בין השירותים שהיא מציעה למפתחי אפליקציות: פלטפורמה לניהול ואופטימיזציה של מקורות פרסום, כלים למעורבות משתמשים (engagement), הכנסות מהצגת פרסומות וידאו (מונטיזציה), ופלטפורמה להפצת אפליקציות מותאמות אישית למאות מיליוני משתמשים בחודש.
לדברי עודד פריבה, ראש צוות R&D ב-: ironSource "התועלת עבור Iron Source היא ביכולת לשדרג כל הזמן בצורה אפקטיבית את תשתית האוטומציה של ה- QA שלנו. בעבר, היה קשה ללקוחות windows לבצע בדיקות בענן הציבורי, אולם באמצעות Oracle Ravello מתקבל פתרון ברור ופשוט" .
חברת הסייבר הישראלית Illusive Networks מתמחה בהטעיית תוקפי סייבר במטרה לשבש ולגלות מתקפות בשלב מוקדם ולאסוף מידע מקיף בזמן אמת על התקיפה. האתגר המרכזי בענן היה במקרה זה שכפול מהיר של סביבות עבודה הכוללות איומי סייבר לצורך בדיקות. במסגרת זו, היה צורך להדגים ללקוחות פתרונות מורכבים נגד התקפות סייבר, יכולות QA שיאפשרו לבדוק גרסאות חדשות בסביבות עבודה מגוונות ויכולת לתמוך בפיתוח ושחרור גרסאות.
אורקל רבלו היה, גם כאן, הפתרון היחידי אשר אפשר העברת סביבת העבודה לענן במינימום עבודה ותוך שמירה על כל תכונות סביבת העבודה, לרבות: חיקוי מלא של סביבת האתר (כולל שרתים, רשתות ו- IP), פריסה גיאוגרפית ועלות נמוכה מאד על בסיס תשלום עבור שימוש אמיתי בלבד.
לדברי עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל: "הבחירה של חברות ישראליות מובילות בתשתית הענן (IaaS) של אורקל מהווה הבעת אמון חזקה ביכולות של התשתית שלנו לתמוך בעומסי עבודה עצומים בענן. נתונים מראים כיום, כי רק כ-6% מעומסי העבודה של ארגונים בעולם עברו עד כה לענן. ללא ספק, הכניסה של שחקנית כמו אורקל לשוק עם IaaS מתקדם ורובוסטי ועם היכרות עמוקה עם עולם האנטרפרייז, מאפשרת גם ללקוחות גדולים שקט נפשי במעבר לענן. גם בשוק הישראלי אנו מרגישים יותר ויותר מוטיבציה מצד ארגונים בכל הגדלים לעבור לתשתית ענן, אך הנושא בולט לאחרונה יותר במגזר ארגוני האנטרפרייז, שעבורם מדובר במהלך גדול יותר. השאיפה של אורקל לשנים הקרובות היא שיותר ויותר לקוחות יעבירו יישומים מחצר הבית לענן של אורקל – ואנו נאפשר שילוב בין הענן הציבורי לדטה סנטר הפרטי שלהם, תוך שימוש במגוון כלים שיפשטו ויקלו על המעבר הזה."
אורקל היא כיום ספקית הענן בעלת קצב הצמיחה הגבוה בעולם, והיחידה שמציעה שירותים נרחבים בכל שלושת רבדי הענן: IaaS (תשתית כשירות), PaaS (פלטפורמה כשירות) ו-SaaS (אפליקציות כשירות).
יצויין, כי הלקוחות הישראלים ב-IaaS של אורקל מצטרפים לקהילה הולכת וגדלה של ארגונים ומותגים רבים ברחבי העולם שמגלים את יתרונות ה-IaaS של אורקל. לדוגמא, רק לאחרונה חתמה ענקית התקשורת AT&T על הסכם להעברת אלפים מבסיסי הנתונים הפנימיים שלה לשירותי ה"תשתית כשירות" (IaaS) וה"פלטפורמה כשירות" (PaaS) מבוססי הענן של אורקל, על פיו מעבירה AT&T אלפי בסיסי נתונים קיימים של אורקל, המכילים פטה-בייטים של דאטה בצירוף עומסי העבודה של היישומים הקשורים אליהם לענן של אורקל. עוד ניתן לציין בין הלקוחות הגלובליים המובילים של אורקל בעולם את בריטיש טלקום (BT), CNBC, University of East London , YellowDog, Accenture ורבים אחרים.

דילוג לתוכן