תמיכה בתעשיית הרכב וכלי אנליזה חדש לזיכרון מטמון מהווים את גולת הכותרת של הגרסה החדשה של SLX

מנכ"ל סילקסיקה, מקסימיליאן אודנדהל, ינאם ב ChipEx 2017 ב- 10 במאי 2017

קלן, גרמניה וסרטוגה, קליפורניה, 26 באפריל 2017, : MARKETWIRED
סילקסיקה (Silexica) המובילה בתחום כלי פיתוח תוכנה למערכות מרובות ליבות מורכבות הודיעה היום על זמינות מיידית של SLX Tool Suite גרסה 2017.4. גרסה זו מוסיפה תכונות חדשות רבות לשיפור יעילות של תכנות מרובה ליבות והפצת קוד. סילקסיקה גם הודיעה על הזמינות של פלטפורמות חדשות המתווספות לרשימה ההולכת וגדלה של פלטפורמות זמינות.

אנליזת זיכון משופרת ב SLX Parallelizer

SLX Parallelizer מוסיף, בפעם הראשונה, מנתח מטמון (cache) חזק הניתן להתאמה ומדמה את התנהגות המטמון ומעריך את סטטיסטיקת השימוש. ניתוח דפוסי הגישה לזיכרון של יישומים ועיצוב היררכיות הזיכרון הוא פונקצית קריטית למתכננים. SLX Parallelizer מוסיפה יכולת חשובה זו הבנויה על התשתית הגמישה למידול פלטפורמות של Silexica המאפשרת למשתמשים לציין מגוון רחב של מבני היררכית זיכרון, כמו גם פרמטרי תצורה מטמון.

לצד היכולות הקיימות של ניתוח משתנה ואבחון קוד הקיימות ב SLX Parallelizer, מנתח המטמון מסייע לקשור את התנהגות המטמון ישירות אל קוד המקור של היישום. סטטיסטיקות, כולל של החטאות בכל רמות מטמוני הנתונים והפקודות בפלטפרומת היעד, יכולות להיות קשורות ישירות לקוד המקור ולנתונים.

"ארכיטקטים מעצבים יישומים רגישים לביצועים ע"י מעבר בין ניתוח דפוסי גישה לזיכרון של היישום, ועיצוב פריסות הנתונים ומורכבות זיכרון של הפלטפורמה כדי לייעל אותם. זה לוקח כמויות עצומות של זמן ומאמץ ידני. חברות המתכננות מערכת-על-שבב (SoC) ייעודיות כדי להגביר משמעותית את הביצועים של יישומים יראו ב SLX Parallelizer – עכשיו עם מנתח מטמון חדש – נכס שלא יסולא בפז בארגז הכלים שלהם", אמר מנכ"ל סילקסיקה, מקס אודנדהל.

תובנות נוספות של היישום עם SLX Mapper

Mapper SLX מוסיף סט חדש של יכולות ויזואליזציה המאפשרות תובנות מעמיקות יותר של מיפוי מחושב ומדומה של התנהגות היישום בזמן ריצה. אילוצי השהיה ותפוקה וכן נקודות סימון בסימולציה מוצגים כעת בתרשים גנט ועוזרות לנתח את ההשפעה של ריבוי ליבות על ביצועי יישומים. בנוסף, על ידי דיווח מצבי משימה בצורה מפורטת יותר נהיה קל יותר להבין את ההשפעה של החלטות תיזמון של מערכת ההפעלה או לגלות צווארי בקבוק בביצועים כמו מצבי הרעבת נתונים.
מעבדים חדשים במחולל SLX

סילקסיקה ממשיכה לשפר את הספרייה של מעבדי מטרה שלה על ידי הוספת תמיכה עבור ליבות מעבד נוספים כגון ARMv7 32 סיביות ו ARMv8 64סיביות ממשפחת Cortex, כמו גם מעבדי Power-PC 32 ו- 64 סיביות כוח מבוססות לינוקס מעבדי 32 סיביות ו 64 סיביות –PC עבור לינוקס.
ניתן גם לתמוך במקבול ומיפוי מותאם-מעבד עבור פלטפורמות מרובות-ליבה של מעבדי Power-PC כאלה כמו במשפחות כגון ב NXP QorIQ family.
מחולל SLX מוסיף גם מימוש ספריית FIFO מהר במחולל-קוד של סילקסיקה עבור פלטפורמות מרובות ליבות הומוגנית עם מערכות הפעלה מבוססות לינוקס.

ניווט והדמיה משופרים של פרוייקט

ניווט והדמיה בכל הכלים של SLX Tool Suite שופרו באופן משמעותי על ידי תכונות שהופכות אותם קלים יותר לשימוש בפרויקטים מרובים ליבות מורכבים ובסיסי קוד ענקים. לדוגמה, ניתן כיום להגדיר מסננים מותאמים אישית בגרפים של Call Dependency ובדיאגרמות של CPN Application, לנווט בקלות מצומת אחד למשנהו בתוך הגרף, ולבדוק כמה תרשימי גנט באופן מסונכרן.
SLX Automotive Development

כפי שדווח בעבר, חבילת SLX Automotive Development זמינה כעת עם שאר כלי SLX. היא מספקת אנליזה דינמית/סטטית ברמת קוד-מקור וויזואליזציה של תלות בין רכיב ביישומי רכב (כלומר, תלות בין runnables ומשימות), ויזואליזציה של לוחות זמנים של runnable מרובה-ליבות, ותאימות עם קבצי תצורת AUTOSAR, בין היתר. חבילת SLX Automotive Development מגיעה עם מודלים ברמה גבוהה של ארכיטקטורת TriCore של Infineon ו- Aurix multicore SoC.מודלים אלה מאפשרים הערכת תקורה מהירה ומדויקת של יעד ביצועים ותקשורת במהלך הַקבָּלָה והפצה בין מעבדים.

ChipEx2017, 9-10 במאי 2017

מקסימיליאן אודנדהל ינאם בכנס ChipEx2017, אשר יתקיים בגני התערוכה ת"א ב 9-10 במאי. אודנדהל יציג את סוויטות כלי SLX ואת מפת הדרכים הקרובות עבור מגזרים שונים בתעשייה.
המשתתפים יוכלו לבקר בביתן של סילקסיקה בתערוכה ולקבל הדגמה של חבילת כלי SLX.

דילוג לתוכן