תכנית האצה לסטרטאפים ישראלית גרמנית ייחודית פותחת מחזור שני

אקסלרטור AtoBe מבית עזריאלי מכללה להנדסה שותף לתוכנית האצת סטרטאפים בפרנקפורט גרמניה הפותחת בימים אלה מחזור שני.
לאחר סיום מחזור ראשון מוצלח בינואר האחרון, אקסלרטור פרנקפורט בגרמניה פותח השבוע מחזור שני. התכנית היא תכנית האצה ייחודית שמטרתה לקבץ יחד חברות סטארטאפ מישראל, פינלנד וגרמניה ויעודה להכין את צוותי הסטרטאפ להשקעה ולעליית מדרגה בפיתוח רעיון טכנולוגי ולקדם את אותם אל השוק הגרמני והאקוסיסטם היזמי בפרנקפורט.
פרנקפורט, בירת הבנקאות האירופאית, חווה את השינוי שעובר שוק הבנקאות העולמי: יותר ויותר שירותים מונגשים אל הטלפון הנייד והמחשב, פחות ופחות לקוחות עומדים בתור בסניף הבנק וסניפי בנקים רבים נסגרים ומפנים את מקומם למכשירים אוטומטיים. אקסלרטור פרנקפורט, שם לעצמו למטרה להשתמש בידע זמין זה של אנשי IT, אבטחת מידע, בנקאות, ניהול סיכונים וביטוח ולסייע לסטרטאפים בתחומים אלה להגשים חלום ולהצליח.
במטרה לחזק את הקשרים העסקיים בין סצנת הסטרטאפים הישראלית בתחום הפינטק לבירת הבנקאות האירופאית אף הגיעה לאחרונה לארץ משלחת בכירים בראשות ראש העיר פרנקפורט, לורד פיטר פלדמן, מנכ"ל האקסלרטור, מר רם שוהם ובכירים רבים.
רם שהם, שותף מייסד ומנכ"ל אקסלרטור פרנקפורט: "המחזור הראשון של האקסלרטור ארח 8 חברות: 4 ישראליות ו4 גרמניות, במטרה ליצור לימוד הדדי של מנטאליות יזמית שונה: החברות הישראליות למדו איך לפתור בעיות בשיטתיות הגרמנית המסודרת וכיצד פונים לשוק הגרמני ומנגד חברות הסטרטאפ הגרמניות נהנו מהחשיבה מחוץ לקופסא, מהקלילות והאמונה בדרך של היזמים הישראלים וביחד נוצרו כאן קשרים שימשכו ויהיו נכסים של ממש לכל הצדדים. אנו נרגשים מאוד מפתיחת המחזור השני ומחכים לראות אילו פירות הוא נושא. גם אנו, היזמים ומנהלי אקסלרטור פרנקפורט, למדנו המון מהשותף האסטרטגי הירושלמי שלנו: אקסלרטור AtoBe בעזריאלי מכללה להנדסה וממיכאל מזרחי – מנהל תחום חדשנות ויזמות במכללה, שליווה אותנו בכתיבת תכנית ההאצה וביישומה, הגיע מספר פעמים במהלך התכנית ללוות בעצמו את הצוותים ואנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה גם במחזור זה."

מר מיכאל מזרחי, מנהל תחום חדשנות ויזמות בעזריאלי: "אנו גאים מאוד לייצג את הקהילה היזמית הירושלמית והישראלית, חשים את הביקוש לשיתוף פעולה ולהפצת הידע שצברנו במחזורים המוצלחים האחרונים עם שותפינו וכבר הספקנו לצבור לא מעט כאלה מרחבי העולם. הסיוע שהענקנו לצוות הגרמני כלל קשרים, סיוע בכתיבת תכנית ההאצה ומספר ביקורים בגרמניה על מנת להכשיר את הצוות ואת הסטרטאפיסטים הצעירים ולחלוק איתם ניסיון וידע ונמשיך לעשות זאת גם במחזורים הבאים."

הגב' שלומציון לולו, מנכ"ל וסגנית נשיא המכללה: "הדמו דיי שהתקיים בסיום המחזור הראשון באקסלרטור פרנקפורט היה, ללא ספק, אחד השיאים החשובים בפעילותנו בתחום היזמות השנה והוא מהווה לא רק ציון דרך, אלא תעודת איכות ליכולות של האקסלרטור ההנדסי AtoBe לסייע ולבנות הצלחות וניסיון בתכניות האצה בכל מקום בעולם. אנו מאחלים לאקסלרטור הצלחה במחזור השני וממשיכים לעמול על שיתופי פעולה דומים במדינות נוספות ומקווים להיות שגרירים מעולים של הנדסה ויזמות ושל ירושלים."

דילוג לתוכן