תחנת הכח 'דליה אנרגיות' בחרה בפתרונות הסטארט-אפ Grid4C לחיזוי ביקוש החשמל

חברת Grid4C, המתמחה בפיתוח פתרונות תוכנה אנליטיים פורצי דרך ומבוססי בינה מלאכותית עבור יצרני וספקי חשמל, נבחרה לספק את תוכנת חיזוי צריכת החשמל עבור יצרנית החשמל הפרטית דליה אנרגיות, אשר קיבלה השבוע משר האנרגיה, רישיון לאספקת חשמל.

תחנת הכח של דליה אנרגיות עתידה להיות תחנת הכח מסחרית, הפרטית הגדולה בישראל,  אשר תספק כ- 6.8% מכושר הייצור המתוקן של משק החשמל בישראל.

 

תוכנת החיזוי של Grid4Cתסייע לדליה אנרגיות לחזות את היקף אספקת החשמל ללקוחות החברה, ע"י כך שתייצר עבור דליה אנרגיות תחזית יומית ושבועית מדוייקת ברזולוציה חצי שעתית.

למרות שהמטרה של תוכנת החיזוי של Grid4C היא קודם כל לספק לדליה אנרגיות תחזית צריכה של סך לקוחותיה, הרי שהיא מספקת ערך מוסף משמעותי נוסף –  תחזיות ברזולוציה גבוהה יותר – ברמת הלקוח הבודד וברמת מונה החשמל הבודד. הרזולוציה הגבוהה תאפשר לדליה אנרגיות לספק ללקוחותיה פתרונות ערך מוסף יחודיים, כגון זיהוי חריגות בצריכה, הצגת תחזיות צריכה פרטניות עבור כל לקוח, השוואת תחזית צריכה מול צריכה בפועל ועוד.

מנו סטרול, מנהלת מערכות המידע של חברת דליה אנרגיות אומרת: "בחרנו  במערכת של Grid4C  משום שהייתה חדשנית וייחודית ביכולות שלה: ברמת הדיוק הגבוהה של התחזיות שהיא מייצרת, בכלי הוויזואליזציה המתקדמים שלה, ובאלגוריתמים מבוססי בינה מלאכותית המייצרים תחזיות מרמת סך הלקוחות ועד רמת הלקוח הבודד ומונה החשמל. כל אלה מאפשרים לנו לתחקר חריגות, להריץ סימולציות לגבי תרחישים שונים ועוד."

 

ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת ומנכ"לית Grid4Cציינה: "חברת Grid4C  גאה שנבחרה לספק את תכנת החיזוי עבור יצרנית החשמל הפרטית הגדולה בארץ, דליה אנרגיות, המהווה חלק ממהפכת החשמל בישראל."

 

Grid4C הוקמה ב-2013 ע"י היזמית ד"ר נועה רושין-רימיני, במטרה לענות על האתגרים החדשים העומדים כיום בפני יצרני וספקי חשמל. החברה מציעה מערכות תוכנה המושתתות על אלגוריתמים של בינה מלאכותית, בעזרתם ניתן לבצע תחזיות ע"י ניתוח כמות הנתונים המאסיבית המגיעה ממונים חכמים של חשמל, יחד עם מידע של מזג אויר, מחירי חשמל, פרמטרים של לקוחות ועוד. תחזיות אלה נועדו למקסם את יעילות התפעול, השליטה והבקרה של יצרני וספקי החשמל, ולספק לצרכני החשמל פתרונות ערך מוסף.

בתמונה מימין לשמאל: דניאל אדריאן – CTO בחברת Grid4C,ד"ר נועה רושין רימיני – מנכ"לית ומייסדת חברת Grid4C,איליה ברודין – מנהל הפרויקט ומפתח בכיר בחברת Grid4C,מנו סטרול – מנהלת מערכות מידע בחברת דליה אנרגיות

בתמונה מימין לשמאל: דניאל אדריאן – CTO בחברת Grid4C ,ד"ר נועה רושין רימיני – מנכ"לית ומייסדת חברת Grid4C ,איליה ברודין – מנהל הפרויקט ומפתח בכיר בחברת Grid4C ,מנו סטרול – מנהלת מערכות מידע בחברת דליה אנרגיות
דילוג לתוכן