תוצאות כספיות לרבעון השני: דאסו סיסטמס מציגה הכנסות מתוכנה ורווח נקי למניה בקצה הגבוה של התחזיות

תוצאות כספיות לרבעון השני:
דאסו סיסטמס מציגה הכנסות מתוכנה ורווח נקי למניה בקצה הגבוה של התחזיות

דאסו סיסטמס מכריזה על שיתוף פעולה מורחב והיסטורי עם בואינג
דאסו סיסטמס, חברת ה- 3DEXPERIENCE, הכריזה על תוצאות כספיות בלתי מבוקרות (IFRS) עבור הרבעון השני וששת החודשים שהסתיימו ב- 30 ביוני, 2017. התוצאות נסקרו על ידי דירקטוריון החברה ב- 24 ביולי, 2017.

נקודות מרכזיות ברבעון השני ובמחצית הראשונה של 2017
(בלתי מבוקרות. נתוני הכנסות במונחי מטבע קבוע, non-IFRS)

• תוצאות הרבעון השני תואמות היטב את התחזיות של דאסו סיסטמס. הכנסות תוכנה צמחו ב- 7%, הכנסות מרישיונות חדשים צמחו ב- 8%, שיעור רווח תפעולי של 30.1%, ורווח נקי למניה צמח ב- 9% לרמה של 0.62 יורו.
• הכנסות מתוכנת SOLIDWORKS צמחו ב- 14% על בסיס ביקוש גלובלי מגוון
• תזרים מזומנים תפעולי חזק צמח ב- 32% ל- 592 מיליון יורו במחצית הראשונה
• עודכנו יעדים פיננסים non-IFRS ל- 2017: אומתו יעדי צמיחת הכנסות במונחי מטבע קבוע, עודכנו טווח הכנסות מדווח ורווח למניה ביורו כתוצאה מחולשה במטבע.
• בואינג תרחיב את השימוש במוצרי דאסו סיסטמס לרוחב תוכניות התעופה המסחרית, החלל וההגנה שלה, עם פלטפורמת 3DEXPERIENCE.
2017 Second Quarter and First Half Financial Highlights
(Unaudited)

*In constant currencies

ברנרד שארלז, נשיא ומנכ"ל דאסו סיסטמס, אמר: "ברבעון השני נכנסנו למספר שותפויות חדשות ומורחבות עם בואינג. הסכם זה מקיף את חטיבות התעופה המסחרית, החלל וההגנה של בואינג, כשהחברה מאמצת את פלטפורמת 3DEXPERIENCE לניהול פעילות הייצור וניהול מחזור חיי מוצר. בכך החברה מרחיבה את השימוש בתוכנה שלנו לצורך עיצוב ותכנון, הנדסה, סימולציה וייצור דיגיטלי".
"הסכם זה להפעלת פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס, כדי לתמוך בשרשרת הערך המלאה של בואינג – מחדשנות ועד לייצור, פעילות לאחר מכירה, וכן לשיפור הנתונים – מהווה צעד חדש, שהוא שווה ערך ואפילו חשוב יותר מבחינת היקף הפוטנציאל שלו מאשר ההסכם הקודם. הודות ליכולות המתקבלות מפלטפורמת 3DEXPERIENCE, של שימוש בכל הנתונים הנוצרים בתהליכי הערך השונים והפיכתם לנכסים פעילים, בואינג זוכה ליתרונות עצומים עבור המשתמשים והארגונים שלה".

"במבט לאחור, לפני 25 שנה נחשפה החשיבות הממשית של העולם הדיגיטלי כדי לייצר חדשנות. היא נחשפה הודות להחלטה ההיסטורית של בואינג, להסתמך על תוכנת ה- Mock-Up הדיגיטלי של דאסו סיסטמס כדי לתכנן את ה- B-777. משם נסללה הדרך ליצירת תאומים דיגיטליים של מוצרים מכל הסוגים".

"לבסוף, אנו שמחים עם תוצאות הרבעון השני שעומדות בקצה הגבוה של היעדים שלנו להכנסות תוכנה ורווח למניה. זהו רק צעד במסלול בו דאסו סיסטמס רואה תאוצה בצמיחה, עם ריבוי החלטות אסטרטגיות של לקוחות".
2017 Second Quarter Financial Summary
(Unaudited)

 
*In constant currencies

• סך ההכנסות IFRS צמחו ב- 6%. סך הכנסות Non-IFRS גדלו ב- 6%, עם צמיחה של 7% בהכנסות תוכנה וצמיחה של 3% בהכנסות משירותים. תוצאות כספיות לרבעון השני כוללות את CST, רכישה שהושלמה ב- 30 בספטמבר, 2016 (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• תעשיות הליבה מהוות 67% מהכנסות תוכנה non-IFRS עבור הרבעון השני של 2017, בעוד תעשיות הגיוון מהוות 33% – גידול מ- 31% בתקופה המקבילה אשתקד. תעשיות חלל ותעופה וציוד תעשייתי הציגו צמיחה דו ספרתית, בעוד ניידות ותחבורה הציגו יציבות (התייחסות לצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• בתעשיות הגיוון, סך הכנסות התוכנה non-IFRS הציג צמיחה דו ספרתית, בתעשיות הכוללות היי טק, מדעי החיים, ארכיטקטורה, הנדסה ובינוי ומוצרי צריכה (התייחסות לצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• הכנסות תוכנה Non-IFRS צמחו ב- 9% באמריקה, עם צמיחה דו ספרתית בהכנסות מרשיונות חדשים, המשקפות צמיחה חזקה בצפון אמריקה, וצמיחה בהכנסות חוזרות מתוכנה. באירופה, הכנסות תוכנה non-IFRS צמחו ב- 7%, עם צמיחה דו ספרתית בהכנסה מרשיונות חדשים, המשקפות ביצועים חזקים במרכז ודרום אירופה. באסיה, הכנסות תוכנה non-IFRS צמחו ב-
• 4%, המשקפות צמיחה חזקה בדרום קוריאה ודרום אסיה פסיפיק, המקוזזת בחלקה על ידי תוצאות מרוככות יותר ביפן וסין (כל נתוני הצמיחה במונחי מטבע קבוע).
• הכנסות חוזרות מתוכנה non-IFRS צמחו ב- 6% במונחי מטבע קבוע על בסיס ביצועים גלובליים חזקים של מנויי תחזוקה, והם מהווים 71% מסך הכנסות התוכנה ברבעון השני של 2017. רשיונות חדשים והכנסות תוכנה אחרות צמחו ב- 8% (כל מונחי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• בחלוקה לקווי מוצרים, הכנסות תוכנה non-IFRS מ- SOLIDWORKS צמחו ב- 14%, בהובלת צמיחה חדשה מהכנסות של רשיונות חדשים. במהלך הרבעון השני, הכנסות תוכנה non-IFRS מ- CATIA צמחו ב- 1% עם צמיחה דו ספרתית של הכנסות מרשיונות חדשים בצפון אמריקה ואירופה, אשר קוזזה עם תרומה נמוכה יותר בעיקר בסין. הכנסות תוכנה non-IFRS של ENOVIA צמחו ב- 2% על בסיס גבוה להשוואה. הכנסות תוכנה אחרות non-IFRS צמחו ב- 9% בסך הכל, בהובלת QUINTIQ (כל מונחי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• רווח תפעולי IFRS צמח ב- 5%. רווח תפעולי non-IFRS גדל ב- 6% ל- 243.8 מיליון יורו. שיעור הרווח התפעולי non-IFRS ירד ב- 30 נקודות בסיס בהשוואה שנתית, ל- 30.1%, על בסיס השקעות גבוהות יותר, במיוחד במחקר ופיתוח ובמכירות, וכן דילול לצורך רכישה, אשר קוזז בחלקו על ידי תנודות חיוביות במטבע.

• שיעור המס האפקטיבי גדל ב- 40 נקודות בסיס מ- 33.1% ל- 33.5%, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. על בסיס non-IFRS, שיעור המס האפקטיבי קטן ב- 60 נקודות בסיס ל- 34.5%, מ- 35.1% ברבעון המקביל, בעיקר הודות לשיעור מס נמוך יותר על דיבידנדים.

• רווח נקי למניה מדוללת IFRS גדל ב- 23% ל- 0.48 יורו. רווח נקי למניה מדוללת non-IFRS של 0.62 יורו, גדל ב- 9% על בסיס צמיחה בכנסות וברווח תפעולי. למטבע יש השפעה נטרלית נקייה על רווח למניה מדוללת.
סיכום תוצאות מחצית ראשונה של 2017
(בלתי מבוקר)

 

*In constant currencies
• סך הכנסות IFRS צמחו ב- 6% במחצית הראשונה של 2017. על בסיס non-IFRS, סך ההכנסות צמחו ב- 7%, עם צמיחה של 7% בהכנסות מתוכנה ובהכנסות משירותים. תוצאות המחצית הראשונה של 2017 כוללות רכישות שהושלמו במחצית הראשונה של 2016, שרובן מגיעות מ- CST, מובילה טכנולוגית בסימולציה של חשמל ואלקטרומגנטיקה, אשר נרכשה ב- 30 בספטמבר, 2016. ללא רכישות, סך הכנסות non-IFRS והכנסות מתוכנה צמחו ב- 5% (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• תעשיות ליבה מהוות 68% מהכנסות התוכנה non-IFRS עבור המחצית הראשונה של 2017, בעוד תעשיות גיוון מהוות 32% – צמיחה מ- 31% בתקופה המקבילה ב- 2016. בתעשיות הליבה, תחבורה וניידות, ותעופה חלל וביטחון, הכנסות תוכנה צמחו במעט פחות משיעור צמיחה של 7% בהכנסות תוכנה של החברה, כשתעשיות ציוד תעשייתי ושירותים עסקיים מגיעים לשיעור צמיחה דו ספרתי (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• בתעשיות הגיוון, סך הכנסות התוכנה non-IFRS צמחו בשיעור דו ספרתי, כולל בהיי טק, מוצרי צריכה-קמעונאות וארכיטקטורה, הנדסה ובינוי. החברה ציינה שיפור במשאבים טבעיים (כל שיעורי הצמיחה במונחי מטבע קבוע).

• הכנסות מרשיונות חדשים non-IFRS והכנסות תוכנה אחרות גדלו ב- 7% והן מהוות 28% מסך הכנסות התוכנה non-IFRS

• עבור המחצית הראשונה של 2017, הכנסות חוזרות מתוכנה non-IFRS, המהוות 72% מסך הכנסות התוכנה, גדלו ב- 7% במונחי מטבע קבוע – על בסיס ביצועים חזקים של מנויי תחזוקה בכל ערוצי המכירות.

• רווח נקי למניה מדוללת IFRS גדל ב- 9% ל- 0.81 יורו. רווח נקי למניה מדוללת non-IFRS של 1.15 יורו גדל ב- 6%, או ב- 12% בהוצאת השפעה של 5 סנט מהחזר עתודות מס במחצית הראשונה של 2016. לשינויי מטבע ישנה השפעה חיובית מוערכת של 3 נקודות.

תזרים מזומנים
תזרים תפעולי נקי גדל ב- 32% ל- 592.5 מיליון יורו עבור ששת החודשים שהסתיימו ב- 30 ביוני, 2017, בהשוואה ל- 449.1 מיליון יורו עבור המחצית הראשונה של 2016, המשקף הכנסה נקייה גבוה יותר ושיפורים בהון הפעיל.

במחצית הראשונה של 2017, השימוש המרכזי במזומן מצד החברה היה לדיבדינדים של 51.3 מיליון יורו, רכישת מניות חוזרת בהיקף 44.8 מיליון יורו, הוצאות הון של 45.8 מיליון יורו ותשלומים לרכישה.

הכרזות אחרונות
– בהודעה נפרדת, דאסו סיסטמס הכריזה היום כי היא נכנסה לשותפות אסטרטגית מורחבת חדשה עם בואינג. על פי ההסכם, בואינג תרחיב את ההפעלה של תוכנת דאסו סיסטמס לרוחב תוכניות התעופה המסחרית, החלל והביטחון שלה, עם פלטפורמת 3DEXPERIENCE.
– ב- 22 ביוני, 2017, דאסו סיסטמס ותאגיד התעופה הסיני AVIC הכריזו במשותף על חתימת חוזה ליצירת מרכז חדשנות משותף סיני-צרפתי, אשר יפעל לאורך מחזור חיי של מערכות מורכבות בתעשיית התעופה ולאורך כל שרשרת התיעוש.
– ב- 20 ביוני, דאסו סיסטמס הכריזה על רכישת מניות הרוב ב- Outscale, מובילה במתן שירותי ענן ארגוניים. בכך החברה חיזקה את המיצוב שלה עם היצע נרחב של תוכנת ענן.
– ב- 12 ביוני, דאסו סיסטמס הכריזה על חתימת הסכם רכישה סופי של AITAC BV, חברת תוכנת הנדסה למערכות ימיות ומול החוף.
תחזית עסקית
תיבו דה טרזנט, סגן נשיא בכיר, סמנכ"ל כספים, אמר: במהלך הרבעון השני עמדנו במדדים הפיננסים המרכזיים – תוכנה, הכנסות מרשיונות חדשים, רווח למניה – בקצה הגבוה של התחזיות, ודיווחנו על גידול חזק בתזרים המזומנים התפעולי. החתימה על שותפות אסטרטגית מורחבת עם בואינג היא נקודת ציון מרכזית. הפעלתה, החל מ- 2018, צפויה לקדם צמיחה בהכנסות במשך מספר שנים והיא מהווה נקודת שיווי משקל באימוץ 3DEXPERIENCE על ידי השוק".

"במבט קדימה, אנו מאמתים את היעדים שלנו ל- 2017 במונחי מטבע קבוע עבור צמיחה בסך ההכנסות בין 6% ל- 7%, צמיחה ברשיונות חדשים של 8% עד 10%, שמשמעותי צמיחה דו ספרתית ברשיונות חדשים במחצית השניה של 2017, וצמיחה בהכנסות חוזרות של כ- 6%".

"בעוד אנו שומרים על יעדי הצמיחה שלנו לכנסות ורשיונות חדשים, בהוצאת השפעות מטבע, אנו בוחנים את ההתחזקות האחרונה של היורו כנגד מול המטבעות המרכזיים שלנו, אשר מובילה להפחתת טווח ההכנסה המדווח שלנו של 50 מיליון יורו. בעוד אנו משמרים את ההשקעות שלנו, אנו מצליחים לשמור על יעד שיעור הרווחיות ללא שינוי, סביב 31.5%".
(כולל הנתונים על בסיס non-IFRS)

 

דאסו סיסטמס מכריזה על שיתוף פעולה מורחב והיסטורי עם בואינג

בואינג מרחיבה את השימוש בפתרונות דאסו סיסטמס עם רכישת פלטפורמת
3DEXPERIENCE לניהול פעילות הייצור וניהול מחזור חיי מוצר
דאסו סיסטמס ובואינג מרחיבות את השותפות ביניהן. בואינג תרחיב את השימוש במוצרי דאסו סיסטמס לרוחב תוכניות התעופה האזרחית, החלל וההגנה, עם פלטפורמת 3DEXPERIENCE.

ההחלטה הגיעה לאחר תהליך בחינה קפדני, אשר כלל אנליזה מעמיקה של יכולות טכניות ופונקציונאליות, עלויות, ויתרונות עסקיים לאורך שרשרת הערך. בואינג תטמיע את פלטפורמת 3DEXPERIENCE בשלבים ותסתמך על הפתרונות הייעודיים לתעשיית התעופה והחלל, Winning Program, Co-Design to Target, Ready for Rate, Build to Operate ו- License to Fly. באמצעות פתרונות ייעודיים אלה, בואינג תעמיק את שיתוף הפעולה הדיגיטלי מקצה לקצה, ותחזק יכולות תכנון, הנדסה, אנליזה, תכנון ייצור והוצאה לפועל ברצפת הייצור, לרוחב הארגון.

"דאסו סיסטמס גאה לשתף פעולה עם בואינג בדרכה למאה שנים נוספות של חדשנות לצד שותפה שהיא מאמינה בה. בואינג מובילה את הדרך לא רק בתעשיית התעופה, אלא מהווה גורם המשפיע גם על התפתחות של תעשיות נוספות", אמר ברנרד שארלז, נשיא ומנכ"ל, דאסו סיסטמס. "אנו נמצאים בנקודת מפנה של העידן התעשייתי, בה אנו מנפצים פרדיגמה נוספת של התעשייה. החיבור בין נתונים בעולם הוירטואלי לבין העולם הפיזי משנה את התפיסה של שרשרת ייצור עם רציפות דיגיטלית מקצה לקצה. הארגון המורחב כולו יכול לשלוט ולמדוד ברציפות תהליכים עסקיים, כדי להשיג יעילות מירבית ולמצות אפשרויות של צמיחה אורגנית. כך נראים 'עסקים בעידן החוויות'".

הטמעת פלטפורמת 3DEXPERIENCE משמעה הקטנת עלויות של אינטגרציה ועלויות התמיכה, שיפור התפוקה, עידוד חדשנות, וסיוע בהפעלת תהליכים מגוונים כדי לקבוע סטנדרטי עבודה לרוחב כל שרשרת הערך. מעבר ליכולות הסימולציה של מוצרים ותהליכים, פלטפורמת 3DEXPERIENCE מספקת גם את היכולת לזהות ולחסל סיכונים אפשריים ובעיות איכות – עוד בטרם הייצור. מקור הנתונים היחיד והאחיד של הפלטפורמה, לרוחב כל האפליקציות, מספק מידע אמין בזמן אמת שמאפשר קבלת החלטות. מקור הנתונים גם מאפשר תקשורת רציפה לרוחב הארגון, כולל כל שרשרת האספקה, וכן בין דורות שונים של מוצרים. רציפות דיגיטלית זו תשפר יכולות של נתונים ואנליטיקה.

"ההחלטה להטמיע את פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס היא נקודת ציון במהפך הדיגיטלי שלנו. הפלטפורמה הדיגיטלית מספקת יכולות של תכנון וייצור גלובלי, שיניעו אותנו קדימה במאה השניה שלנו", אמר טד קולברט, סמנכ"ל טכנולוגיות מידע ואנליטיקה, בואינג. "הערך של השותפות האסטרטגית המורחבת הזו נובע מרצון הדדי לשנות את הדרך בה בואינג מחברת, מגנה וחוקרת את העולם".

דילוג לתוכן