שר הכלכלה, אלי כהן, בביקור באינטל קריית גת: "אפעל למשוך חברות בינלאומיות להשקיע בעיקר בפריפריה"

שר הכלכלה, ח"כ אלי כהן (כולנו), הגיע השבוע לביקור ראשון במפעל אינטל בקריית גת ללמוד מקרוב על התרומה הכלכלית של החברה למשק הישראלי ולאזור הנגב בפרט. מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי הציג לשר את נתוני היצוא לשנת 2016, במהלכה הסתכם היצוא של אינטל ישראל ב-3.3 מיליארד דולר – 8 אחוזים מסך יצוא ההייטק של מדינת ישראל. גרטי הציג לשר גם את עבודות שדרוג קווי הייצור, שבסיומן ייצרו במפעל בישראל את המעבדים המתקדמים ביותר של אינטל עבור מחשבים ושרתים בכל רחבי העולם.

אינטל, שמעסיקה כיום כ-10,000 עובדים – מתוכם כ-3,000 במפעל – השקיעה בשדרוג סכום חסר תקדים של כ-6 מיליארד דולר וצפויה לגייס בסיומו עוד כאלף עובדים בדרום. השר כהן סייר בחדר הנקי – ליבו של המפעל בו מייצרים את המעבדים – וכן השקיף מגג המבנה על הקמפוס שכולל כיום שני מפעלים שרצפת ייצור אחת מחברת ביניהם. לשר התלוו מנכ"ל משרדו, עמית לנג, מנהל מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ' וראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי. מצד אינטל השתתפו במפגש גם מנכל מפעלי הייצור של אינטל, דניאל בן עטר, וסמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת וקהילה באינטל, בלה אברהמס.

"הביקור באינטל, חוד החנית של הטכנולוגיה והתעשייה בישראל, מעיד יותר מכל על התרומה של אינטל לחברה ולמשק הישראלי בכלל, ולהתפתחות בקריית גת בפרט", אמר שר הכלכלה. "המודל בו פועלת אינטל – של פיתוח, יצור וייצוא – הוא המודל המועדף מבחינתנו לפעילות של חברות בישראל. אחד היעדים המרכזיים שלי במשרד הכלכלה הוא למשוך לישראל עוד חברות בינלאומיות שישקיעו בישראל וייצרו מקומית תעסוקה איכותיים בעיקר בפריפריה. כלכלה חזקה ואיתנה המבוססת על תעסוקה איכותית מסייעת לביסוס חברה שוויונית״, דברי השר.

"המפעל בקריית גת הוא אחד המצטיינים של אינטל בעולם", אמר מנכ"ל אינטל. "בזכות הייצור בקריית גת – ובמרכזי הפיתוח של אינטל בחיפה ובאזור המרכז – תורמת אינטל ישראל תרומה נכבדה לייצוא הישראלי ומניבה הכנסות רבות לאינטל העולמית. ב-43 שנות הפעילות של אינטל בישראל ייצאנו מוצרים ושירותים בהיקף של כ-46 מיליארד דולר – זה סכום עצום שמשפיע מדי שנה על הצמיחה הכלכלית של המשק הישראלי והאזרחים החיים כאן".

דילוג לתוכן