שניידר אלקטריק וקלארוטי (Claroty) חוברות על מנת לעסוק באתגרי בטיחות ואבטחת סייבר בתשתית התעשייתית העולמית

קלארוטי מצטרפת לתוכנית שותפי האוטומציה של שניידר אלקטריק (Schneider Electric Collaborative Automation Partner Program) ותעמיד לרשות לקוחות החברה פלטפורמה המספקת נראות מקסימלית וניטור רשת ה OT/ICS בזמן אמת.

קלארוטי, חברה חדשנית בתחום ההגנה על רשתות תפעוליות ושניידר אלקטריק, המומחה העולמית בתחום ניהול אנרגיה ואוטומציה הודיעו, כי הן חוברות כדי להתמודד עם אתגרי בטיחות ואבטחת סייבר בתשתית התעשייתית העולמית. על פי תנאי ההסכם, קלארוטי תשווק פתרון ניטור וזיהוי ברשת OT / ICS בזמן אמת – ללקוחות שניידר אלקטריק באמצעות תוכנית שותפי האוטומציה של החברה (CAPP).

פלטפורמת קלארוטי מגנה באופן יזום על מערכות בקרה תעשייתיות ומנטרת איומי רשת באופן שוטף ברשתות תעשייתיות. עם גישה מאובטחת מרחוק, בעלי הנכס יכולים להחיל הגדרות כדי לשלוט בגישה מרחוק של עובדים וצד שלישי למערכות קריטיות, כמו גם לתעד את הפעילויות. איתור איומים רציף יוצר רשימת מלאי מפורטת של הצרכנים על הרשת תעשייתית, מזהה תצורות שגויות, מנטר תקשורות בין צרכנים ומאתר חריגות שעשויות להצביע על נוכחותו של גורם זדוני. בנוסף, התראות מוכוונות-הקשר מספקות לצוות התפעול ואנשי אבטחה תובנות לפעולה המאפשרות חקירה יעילה, תגובה והתאוששות.

שותפות זו מוסיפה מרכיב מפתח לפתרונות אבטחת הסייבר מקצה לקצה של שניידר אלקטריק, תוך הגנה על המוצרים המקושרים שלה ועל שכבת ה edge control בתוך ארכיטקטורת ה-EcoStruxure של החברה. EcoStruxure היא הפלטפורמה והארכיטקטורה מוכוונת ה-IoT, של שניידר אלקטריק. באמצעות חתירה לחדשנות בכל רובד של הפעילות, היצע רחב של מוצרים מקושרים, שכבת edge control, אפליקציות, אנליטיקה ושירותים, ארכיטקטורת EcoStruxure מאפשרת תכנון המתפתח עם מחזור החיים של הפרויקט ותפעול של מערכות מקושרות עם אבטחת המידע הטובה בתחום הבנויה כחלק אינטגרלי בכל שכבה.

"בחברת שניידר אלקטריק אנו מכירים בצורך הדחוף לסייע ללקוחותינו לשפר את מערכות הבטיחות ואבטחת הסייבר שלהם", אמר דיוויד דוגט, מנהל בכיר בתחום אבטחת סייבר לתעשייה בשניידר אלקטריק. "אחת הדרכים שבהן אנו עונים לצורך זה היא באמצעות שיתוף פעולה עם קלארוטי על מנת לספק בזמן אמת ניטור רשת וגילוי חריגות".

שניידר אלקטריק וקלארוטי ביצעו בדיקות קפדניות כדי לאמת את יכולת הפעולה ההדדית. קלארוטי הינה שותף מפתח למערכות ניטור אבטחה ברשת בתוך תוכנית ה CAPP. התוכנית מאפשרת לשניידר אלקטריק להציע פתרונות עסקיים מלאים על ידי שילוב טכנולוגיות חדשניות שפותחו על ידי רשת שותפים לתוך הפתרונות שלה.

"טכניקות פאסיביות לגילוי פריצה ברשת הן קריטיות עבור יישומים שבהם זמינות המערכת היא ראשונה במעלה ", ממשיך דוגט. "הפלטפורמה של קלארוטי יכולה לחזק את הפתרונות נגד התקפות מסוגים ידועים שעקפו את ההגנות הקיימות. הטכנולוגיה יכולה גם להתריע בפני מפעילי הרשת על זוויות התקפה חדשות שבאות אף מגורמים המתחזים לבעלי הרשאות רלוונטיות.

מאפיין מרכזי של פלטפורמת קלארוטי הוא היכולת שלה לחקור את הרמה העמוקה ביותר של פרוטוקולים של הרשת התעשייתית מבלי להשפיע לרעה על המערכת. יכולת זו מאפשרת למשתמשי הקצה לזהות באופן בטוח אנומליות תוך הגנה על רשתות תעשייתיות מורכבות ורגישות. תוכנות אבטחת IT מסורתיות לעתים קרובות עושות שימוש בשאילתות פעילות או דורשות טביעת רגל ברשת, דבר העשוי בסופו של דבר לשבש פעולות. פלטפורמת קלארוטי משתמשת בגישת ניטור פאסיבי לבדיקת תנועה בבטחה ללא הסיכון להפרעה.

"יצאנו למשימה להביא שינוי מהיר, שנדרש מזה זמן רב, לביטחון הסייבר של מערכות שליטה תעשייתיות ", אמר אמיר זילברשטיין, מנכ"ל קלארוטי. "אנחנו מכירים בכך שהמענה הטוב ביותר לאתגר מורכב זה הוא באופן מאוחד וחזק, שבו ספקי אבטחה כמו קלארוטי פועלים יד ביד עם יצרני ציוד מובילים. שיתוף הפעולה עם שניידר אלקטריק, המאפשרת לנו לספק את הפתרונות שלנו במסגרת הגישה המקיפה שלה לאבטחת סייבר, ובאמצעות ארכיטקטורת EcoStruxure שלה, יסייעו להניע את ההגעה הרחבה ביותר ואת ההשפעה המידית ביותר על חברות תעשייתיות".

דילוג לתוכן