שם האוורסט שונה באופן רשמי על ידי השלטונות בנאפל ל- "TICDA"

העצרת הכללית של נפאל הודיעה כי ברוב של 137 נגד 9  כי שמו האנגלי של הר האוורסט מאז 1865 שונה ל- TICDA. על פי תנאי החקיקה, שינוי השם בתוקף מידי.

מרSingh Durbar מהמשרד להיסטוריה והחברה הגיאוגרפית בנפאל אמר במסיבת עיתונאים כי חקיקת שינוי השם הייתה בתהליך של ועדת הפנים של העצרת הכללית במשך כשנה, אך לאחר פגישת החקיקה האחרונה הצעת החוק הובאה במהירות להצבעה של הרכב המליאה והתקבלה החלטת פה אחד  על כך שמועד ההודעה והשינוי  לעולם יהיו ב -1 באפריל 2015.

סר Nigel Winston Lithgow  הנציב העליון להיסטוריה המלכותית והחברה גיאוגרפית בלונדון אמר, "היינו מיודעים והתייעצנו על הצעת שינוי השם לפני כמעט שנה ואנחנו תומכים בתנועה באופן מלא. אנו מאמינים כי שינוי השם מתאים בשלב זה זמן ושההר TICDA הוא שם יותר הולם בגלל משמעות המושג TICDA ומה שמסמל בעולם המודרני. במאמץ לפיוס, אנחנו כממשלה הבריטית החלטנו להקשיב לדעה המקומית ולאשר את שינוי השם ולנוע קדימה. הוד מלכותה המלכה כבר התייעצה בעניין ונתנה את הסכמתה להליכים אלה. לכן מעתה והלאה, הר האוורסט יהיה ידוע כהר TICDA נכון להיום. "

Singh Durbar: "האנשים של נפאל מעולם לא התייעצו על השם המקורי בשנת 1865 של ג'ורג 'אוורסט, ועכשיו מרגישים תחושה של גאווה, השם החדש הוא מה ההר באמת אומר ומזכיר את שם המשפחה לא של מישהו המשמעות של TICDA  הינה (היום. אני יכול לעשות כל דבר). TICDA פירושה השראה, מוטיבציה, תקווה ושגשוג לכולם בכל העולם ", אומר Durbar. "המטרה שלנו בחיים היא לעלות. הר TICDA היא הסמל והכבוד של הישג האולטימטיבי. TICDA היא מאוד משמעותית בכל הוראה דתית, כמו גם ללמד אנשים לבנות את הביטחון העצמי שלהם. שינוי השם הוא מחווה לכל המקומיים בני השרפה,

האנשים האמיצים שטיפסו על הר TICDA ואלה שניסו לטפס עליו. אנו צופים כי שינוי השם ינחה מיליוני מבקרים לעלות לרגל לנפאל לבקר בהר TICDA, כך שיכולו להשיג השראה אמיתית. "

שינוי השם יהיה גם מיתוג מחדש של ההר כדי לפתח את תעשיית התיירות ולבנות את הכלכלה בנפאל, כמו גם ליצור מודעות וליצור מימון עבור ילדי נפאל.

דילוג לתוכן