שליש מחברות הטכנולוגיה ישיקו בשנה הקרובה פתרונות תומכי 5G

סקר של איקסיה מצביע שאימוץ טכנולוגיות דור חמש נמצא בעיצומו; 67 אחוזים מהארגונים כבר בוחנים את הטכנולוגיה, או יחלו במהלך 12 החודשים הקרובים; אדר אייל, איקסיה: "אנחנו רואים באופן מובהק שבקרב חברות טכנולוגיה הפריסה והאימוץ של הדור החמישי הוא עניין עכשווי, ונמצא בעדיפות גבוהה על סדר היום"
הדור הבא של טכנולוגיות הסלולר כבר כאן: מחקר שביצעה איקסיה (Ixia), חטיבה ב-Keysight Technologies, ספקית של פתרונות לבדיקות, נראות והגנה על סביבות הרשת והענן הארגוניים, בקרב חברות הייטק מראה כי 83 אחוזים מהחברות יפרסו טכנולוגיות סלולר מהדור החמישי (5G) במהלך 24 החודשים הבאים. במחקר, שעסק בתוכניות לשימוש והטמעה בטכנולוגיות דור חמש של מגזר חברות ההייטק וספקיות שירות גלובאליות, שהתבצע בשיתוף עם חברת המחקר Dimensional Research, סקרה איקסיה 297 בכירים בחברות המעסיקות יותר מ-1,000 עובדים.
בסקר עלה כי 67 אחוזים מהארגונים כבר החלו תהליך של בחינת טכנולוגיות דור חמש, או שהם יחלו תהליך בחינה כזה במהלך 12 החודשים הקרובים. עוד עולה כי 13 אחוזים מהארגונים כבר סיימו פריסה של רשתות סלולריות מהדור החמישי.
96 אחוזים מהחברות הנסקרות ציינו כי בתוכניות שלהן קיימת התייחסות לשימוש בטכנולוגיות דור חמש: 36 אחוזים ציינו כי בכוונתן לפרוס בארגון רשתות ותשתיות של הדור החמישי; 34 אחוזים ישתמשו בטכנולוגיה כדי לשלב אותה במוצרים ושירותים שלהן; 18 אחוזים ליצירת תוכנה תומכת שימושים בטכנולוגיות דור חמש; 8 אחוזים ליצירה של חומרה או מכשירים תומכי דור חמש; ורק 4 אחוזים ציינו כי אין להם כלל תכניות לשימוש בטכנולוגיה.
לדעת הנסקרים הסקטורים שיובילו את האימוץ של טכנולוגיות דור חמש הם: ספקיות תקשורת (73%), ספקיות טכנולוגיה (67%), מוסדות פיננסיים (37%). סקטורים מובילים נוספים הם רפואה (33%), מדיה ופרסום (33%) וריטייל (27%). המחקר מצביע כי הארגונים יפיקו מטכנולוגיות דור חמישי אפשרות לשיפור ביצועים, להגדיל את אפשרויות החיבוריות – בדגש על חיבור לעולם ה-IoT, והעצמה של המשתמשים. עוד מצוין כי רשתות דור חמש רלוונטיות במיוחד לעולם הדיגיטלי, ולטרנספורמציה הדיגיטלית שעוברים ארגונים, שבמסגרתה הם משתמשים בטכנולוגיה כדי לייצר תשתיות IT מהירות וגמישות.
הסיבות לאימוץ טכנולוגיות דור חמש שעלו במחקר: מעבר לרשת גמישה וסקיילבילית (59%), מענה לדרישה של הצרכנים (55%), ורצון לייצר מובילות שוק (46%).
החסמים המרכזיים לאימוץ טכנולוגיות דור חמש כוללים: תקציבים מוגבלים (42%), העדר של סטנדרטים ברורים והנחיות של גופי התקינה (38%), וחוסר בהתמחות בטכנולוגיה (35%). חסמים נוספים שציינו הנשאלים במחקר כוללים: מחסור בתדרים זמינים (24%), מודל עסקי לא ברור (19%), וזמינות של כלי בדיקה מתאימים (16%).
אדר אייל, מנהל פעילות איקסיה (Ixia) בישראל, רוסיה, טורקיה, מזרח אירופה ואפריקה, ציין כי "הן בציבור הכללי והן בקרב מומחים ואנליסטים קיימת התחושה שאימוץ של טכנולוגיות 5G הוא עניין עתידי, והערכות מדברות על תחילת פריסה לצרכנים בין השנים 2020 ועד 2022. אלא שאנחנו רואים באופן מובהק שבקרב חברות טכנולוגיה הפריסה והאימוץ של 5G הוא עניין עכשווי, ונמצא בעדיפות גבוהה על סדר היום. הדבר נכון במיוחד לחברות טכנולוגיה ישראליות – בדגש על חברות העוסקות בתחומים של תקשורת או חברות לייצור חומרה, ציוד ושבבים. חברות אלו מייצרות את עמוד השדרה שעליו ייבנו הרשתות העתידיות, והן נמצאות עמוק בתהליכים לפיתוח מוצרים שיתמכו בטכנולוגיה החדשה". אייל הוסיף כי "פתרונות בדיקה, הגנה בפני התקפות והדמיה של תעבורת רשת עתידית למוצרים תומכי 5G, תסייע לארגונים לבצע את המעבר לעולם הטכנולוגי החדש הזה בצורה בטוחה וחלקה יותר. מנהלי פיתוח יוכלו להבטיח שהמוצרים המצויים תחת אחריותם מוכנים ותואמים לדור החמישי, ויאפשרו ללקוחותיהם ליהנות מיתרונות המהירות והחיבוריות שמבטיחה הטכנולוגיה."

דילוג לתוכן