שיתוף פעולה של GE Digital עם סיראג' – מיזם ללא כוונות רווח שהוקם לאחרונה ומבוסס על מפתחים מהחברה הבדואית

GE תשתף פעולה עם סיראג' – חברת פיתוח תוכנה
המבוססת על מפתחים מהחברה הבדואית
סיראג' תפתח עבורGE Digital מערכת סימולציה עבור Predix – פלטפורמת הענן של GE

חברת פיתוח התוכנה סיראג' המבוססת על מפתחים מהחברה הבדואית חתמה על חוזה לשיתוף פעולה עם GE Digital – חט' הדיגיטל של קונצרן הענקGE (ג'נרל אלקטריק). במסגרת ההסכם בין החברות תבצע סיראג' פרויקט פיתוח. הפרויקט יכלול פיתוח של מערכת סימולציה עבור Predix – פלטפורמת הענן של GE ליישומי אינטרנט תעשייתי (IIoT ).

סיראג', הוקמה לאחרונה בשיתוף פעולה של בכירים בתעשיית ההיי-טק, בכירים באקדמיה ואנשי עסקים בדואים ופועלת ללא כוונות רווח. משרדי החברה ממוקמים בפארק ההייטק בבאר שבע. שיתוף הפעולה בין GE לסיראג' מתבצע במסגרת פעילותה של GE Digital בישראל הכוללת תכנית שת"פ שמפעילה החברה עם חברות טכנולוגיה ישראליות, ביניהן צ'ק פוינט, מובילאיי, טטה ריי וכו', המפתחות יישומים לפלטפורמת Predix ומרכז סייבר מקומי שבוחן את אבטחת מוצרי החברה.

GE העמידה לפרויקט תנאי תשלום חריגים במטרה לתמוך בתזרים המזומנים שלו, שיחד עם תרומתם של צילה וד"ר גיורא ירון, איפשרה את יציאתה לדרך של חברת סיראג'. הפרויקט המבוצע ע"י סיראג' מהווה חלק ממכלול פעילויות שמבצעת החברה למימוש האסטרטגיה שלה להובלת תחום האינטרנט התעשייתי וחיבור תחנות כח, מערכות תשתית, מנועי מטוסים וכו', שמיוצרים על ידי החברה, לרשת.

מערכת הסימולציה המפותחת בסיראג' צפויה לעזור לGE ולשותפיה לאסוף מידע מחיישני ציוד הקצה (IIoT), להעבירו באופן נכון ומאובטח, ולצפות בו על גבי פלטפורמת Predix, כמו גם להבין את התועלות שהפלטפורמה מאפשרת למשתמשים, ביניהן הארכת חיי הציוד, חיזוי וצמצום תקלות, הגברת תפוקה וכיו"ב.

פרופ' ג'יהאד אל-סאנע, ראש החוג למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון וממקימי סיראג' ציין: "אנו שמחים להשיק שיתוף פעולה ראשון לסיראג' ומקווים כי זו תהיה יריית הפתיחה לשיתופי פעולה נוספים עם GE ועם חברות טכנולוגיה אחרות. אנו מודים לGE על האמון המלא ושיתוף הפעולה. המיזם קם במטרה לתת הזדמנות למפתחים ברמה הגבוהה ביותר מתוך החברה הבדואית".

ינון דולב, ראש תכנית השת"פ שלGE בישראל הוסיף: "אנו שמחים לחבור למיזם כמו סיראג' ולהעניק לו את זריקת המרץ הראשונה לשיתוף פעולה ארוך טווח. בחרנו לצאת לדרך עם פרויקט חשוב ואסטרטגי לGE מתוך אמון מלא במיזם ובעומדים מאחוריו".
אודות סיראג'

סיראג' היא בית תוכנה המבוסס על מפתחים מהחברה הבדואית ונותן שירותי פיתוח תוכנה לחברות שונות. סיראז הוקמה ללא כוונות רווח במטרה לתת הזדמנות למפתחים שנמנים על החברה הבדואית. המיזם הוקם לאחרונה ביוזמת ד"ר גיורא ירון, מאבות תעשיית ההיי-טק בישראל, מר חדר אלשייך, איש עסקים מהחברה הבדואית, סמדר נהב, מנהלת טכנולוגית מההיי-טק וממיסדי צופן, ופרופ' ג'יהאד אל-סאנע, ראש החוג למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון. המנכ"לית היא סמדר נהב. על מועצת המנהלים של החברה נימנים ד"ר גיורא ירון (יו"ר), ד"ר סארה אבו-כף, סמדר נהב, חדר אלשייך ופרופ' ג'יהאד אל סאנע.
סמנכ"ל הפיתוח הוא יוסף אל-סנע, ועו"ד עותמאן אלשייך מלווה את החברה בהיבטים המשפטיים והעסקיים השוטפים.

דילוג לתוכן