שיתוף פעולה חדשני בין החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין לתוכנת Honrisk ביישום הטיפול בהלבנת הון

Honrisk תוכנה חדשה לעורכי דין ורואי חשבון
להערכת סיכונים על פי תיקון 13 לחוק איסור הלבנת הון המותאמת לצו איסור הלבנת הון

לשכת עורכי הדין נערכת לביקורות הפתע של הממונה על נותני שירות עסקי במשרד המשפטים וצוותה, בכל הקשור לחוק איסור הלבנת הון.

בימים אלו, נפגשו בכירים מהחברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין יחד עם עו"ד ברק נבות, המשנה לממונה מחוז המרכז ויו"ר ועדת הקשר ברעננה של הלשכה עם רו"ח אריאל פטל, יו"ר משותף של ועדת הקשר בלשכת רואי החשבון לנושא חוק איסור הלבנת הון, כדי לקדם שיתוף פעולה לתוכנה ייעודית שפותחה בנושא זה.

התוכנה החדשה, honrisk מאפשרת לעורכי דין ורואי חשבון לעמוד בדרישות החוק וביישום תיקון 13 לחוק איסור הלבנת הון. במסגרת התוכנה החדשה ניתן דגש לניהול סיכונים על פי החוק המותאם לסוג השירות העסקי.
השימוש בתוכנה קל ופשוט, ומאפשר הערכת סיכון מובנית, הסקת מסקנה והדפסת מסמך מסכם מלא.
על פי הצו, שהוחל באכיפתו ביתר שאת בחודשים האחרונים, על עורכי דין ורואי חשבון למלא את טופס הכר את הלקוח ולאחר מכן לבצע הערכת סיכונים במקרים בהם מתבקש עורך דין או רואה חשבון לביצוע פעולות של רכישה, מכירה או חכירה לדורות של נדל"ן; ביצוע פעולות של רכישת או מכירה של עסק; ניהול נכסים של הלקוח לרבות ניהול ניירות ערך ושירותי ניהול כספים; קבלה, החזקה או העברה של כספים לצורך הקמה או ניהול של תאגיד; הקמה או ניהול של תאגיד, עסק או נאמנות לאחר.
רו"ח אריאל פטל, בעל המיזם ומומחה ליישום חוק איסור הלבנת הון מציין כי "התוכנה עשויה לתת "שקט" לעורכי הדין ולרואי החשבון כיוון שהיא מכילה את מגוון הפרמטרים הקיימים להערכת הסיכונים. הממשק מתעדכן באופן תמידי מול הנחיות המשרד המשפטים והצו בנושא. התוכנה בנויה באופן פשוט וקל לשימוש כך שכל עובד יוכל להתמודד עם הוראות הצו בקלות, במהירות ובמקצועיות מלאה. ניקדנו את התשובות לשאלות על פי מידת הסיכון שאנו כמומחים חושבים שנכון לבצע, השארנו לעורכי הדין ורואי החשבון את האפשרות לשיקול דעת רחב לקביעת התוצאה הסופית המתייחסת לסיכון להלבנת הון טרם מתן השירות."

עוד הוסיף רו"ח פטל, כי התוכנה מגינה על נותני השירות המקצועיים ומאפשרת להם באמצעות שימוש קל ביותר להגן על עצמם מחשיפה לקנס עצום, אותו עשויה להטיל המדינה על נותן שירות שלא פעל כנדרש.

לדברי עו"ד אייל ננר, מנכ"ל החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין, החברה מציגה פתרון קל ומקצועי ביותר המהווה שכבת הגנה חשובה במערך העבודה של עורכי הדין המבצעים עסקאות עבור לקוחותיהם מדי יום. "אנו ממשיכים במהלכי חדשנות ומקצועיות לטובת ציבור עורכי הדין. דרשנו מבית התוכנה לאפשר את השימוש בגרסת הפרימיום חינם לכלל ציבור עורכי הדין וללא הגבלת זמן ובקשתנו התקבלה."
כדרכה החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין מפתחת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לרווחתם של עורכי הדין.

כדי להוריד את התוכנה ולהתנסות בה יש להקליק את כתובת האתר בקישור WWW.HONRISK.CO.IL ולהתחיל למלא אחר כל הוראות הצו.

דילוג לתוכן