שיפורי אבטחה של אינטל: סריקת איומים רחבה יותר; פחות השפעה על המעבד

אינטל מציגה פתרון חדש שיאפשר למשתמשים לסרוק יותר איומים מבלי לפגוע בביצועי המחשב. מיקרוסופט הודיעה שתאמץ את הפתרון בתוכנת האנטי-וירוס שלה Windows Defender
המחשב "זוחל" בגלל הסריקה של תוכנת האנטי-וירוס? אינטל ניצלה את הבמה בכנס RSA 2018 והכריזה על מספר שיפורי אבטחה טכנולוגיים שיסייעו לאתר איומים מצד האקרים מבלי לפגוע בביצועי המחשב.
הפתרון העיקרי שהושק נקרא Intel Threat Detection שכולל כלי המכונה Accelerated Memo Scanning – טכנולוגיה המאפשרת לאתר וירוסים ואיומים מבלי לפגוע בביצועי המעבד בזמן הסריקה. טכנולוגיה זו מבצעת את הסריקה בגרפיקה המשולבת של אינטל ומאפשרת הרחבה של היקף הסריקה תוך צמצום הפגיעה בביצועים ובחיי הסוללה. הסריקה הרחבה יותר משפרת את האבטחה למשתמשים אך מצמצמת את ההשפעה על הביצועים וחיי הסוללה הודות להעברת העומס מסריקת הזיכרון לגרפיקה המשולבת של אינטל.
בדיקות השוואתיות (בנצ'מרק) במערכות מבחן של אינטל הראו ששימוש בסריקה הזאת לווירוס הוביל לכך שניצול ה-CPU ירד מ-20% ל-2% וצריכת החשמל הצטמצמה ב-52%.
טכנולוגיית Intel Threat Detection פועלת על כל פלטפורמה המכילה CPU של אינטל, גרפיקה משולבת של אינטל ומריצה מערכת הפעלה Windows 10 ותוכנת Microsoft Direct X 11 ומעלה. מיקרוסופט הודיעה כי תשלב את Intel Threat Detection בתוכנת האנטי-וירוס המובנית שלה Windows Defender כבר ברבעון הנוכחי עבור מוצרים עם מעבדי Intel Core מהדור השישי, השביעי והשמיני.
ריק אצ'ווריה, סגן נשיא בקבוצת התוכנה והשירותים ומנהל כללי של חטיבת אבטחת הפלטפורמות באינטל העולמית, אמר כי טכנולוגיות הסריקה הקיימות כיום מסוגלות לזהות מתקפות סייבר המבוססות בזיכרון אך גובות מחיר מביצועי ה-CPU. השיפורים הנוכחיים ממחישים לדבריו את מחויבותה של אינטל להגנת הלקוחות ונתוניהם.

דילוג לתוכן