שחקני כדורגל אגדיים עברו בדיקות DNA של חברת MyHeritage כדי לגלות אם היריבים הוותיקים הם קרובי משפחה

שחקני כדורגל אגדיים שייצגו את מדינותיהם במשחקים בינלאומיים, נפגשו כדי להזכיר ביריבויות ישנות ולעבור בדיקת DNA של חברת MyHeritage הישראלית. זאת כדי ללמוד על שורשיהם ולבדוק אם הם חולקים גנטיקה משותפת עם יריביהם הוותיקים.

 

הבדיקות בוצעו על שמונה שחקנים המייצגים כמה מקבוצות הכדורגל הגדולות בעולם. ג'רנטו סילבה (ברזיל), ג'ון בארנס (אנגליה), לותר מתיאוס (גרמניה), קלרנס סיידורף (הולנד), הרנן קרספו (ארגנטינה), רוברט פירס (צרפת), ג'אנלוקה זמברוטה (איטליה) ולואיס גרסיה (ספרד).

 

השחקנים נתנו דגימות דנ"א לחברת MyHeritage שמפתחת רשת החברתית לחיפוש קרובים וניהול אילנות יוחסין. הבדיקות בוצעו על ידי שפשוף של ספוגית בדופן הלחי למשך שתי דקות.

 

בשלב דגימת הדנ"א השחקנים טענו שהם מודעים למוצאם, אך עם קבלת התוצאות הם הופתעו לגבי מקור המטען הגנטי אותו הם נושאים. בנוסף נחשף בפניהם גם מחקר על ההיסטוריה המשפחתית שלהם עם רשומות היסטוריות ותמונות של אבותיהם.

 

המידע שנחשף על השחקנים הכולל תוצאות אתניות מפתיעות ותגליות משפחתיות מדהימות עלה לאתר מיוחד המציג את הפרויקט. שם אפשר לצפות בסרט תיעודי מלא של הפרויקט, בקטעים מאחורי הקלעים שצולמו בשלבי ההכנה, ובראיון אישי עם כל אחד מהשחקנים: https://footballdna.myheritage.com

 

דילוג לתוכן