שותפות ׳קהילתית׳ בין KLA-Tencor ומדעטק החיפאי לטיפוח החינוך הטכנולוגי והמצוינות בבתי הספר היסודיים במגדל העמק

מרכז הפיתוח של חברת KLA-Tencor ישראל ומדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל ע"ש דניאל ומטילדה רקנאטי בחיפה, יזמו שיתוף פעולה במהלך אותו מגדירים שני הגופים כ״סיוע לטיפוח דור העתיד של בעלי המקצועות המדעיים וההנדסיים בישראל״. במסגרת השותפות ה׳קהילתית׳, קרוב ל-200 תלמידי כיתות ו׳, תושבי מגדל העמק (בה ממוקם מרכז הפיתוח של KLA-Tencor) הוזמנו להשתתף בלמידה חווייתית במשך שלושה ימים מרוכזים במדעטק, המרכז החינוכי הגדול במדינה לחינוך מדעי-טכנולוגי בלתי פורמלי, שתעזור להכין אותם למגמות מדעיות וטכנולוגיות בחטיבת הביניים. התוכנית תכלול נושאים מגוונים במיוחד, החל מרובוטיקה וחיתוך בלייזר ועד תעופה ואסטרונומיה.

הפרוייקט המשותף לא זונח גם את תלמידי כיתות א' עד ה' במגדל העמק: הללו יזכו לשני מפגשים במדעטק, שיותאמו לגילם ויכללו מגוון נושאים, מ״מגנטיות״, דרך ״פעלולי חומרים״ ועד אנרגיה ירוקה. התוכנית תכלול גם תכנים ייחודיים לכיתות חינוך מיוחד.

״עתידה המדעי, הטכנולוגי והכלכלי של מדינת ישראל ייקבע על ידי מי שהיום לומדים בבתי הספר היסודיים״, אומר ד"ר עמי אפלבום, נשיא חברת KLA-Tencor ישראל. "אנחנו מלווים את תלמידי מגדל העמק במסגרות שונות, ונשמח אם התמיכה שלנו תשפיע עליהם להמשיך ולקדם את לימודיהם בנושאים טכנולוגיים, ואולי בעתיד אף להצטרף אלינו, להפוך למדענים ומהנדסים, ולחזק את מעמד ההייטק במגדל העמק ובישראל".

דילוג לתוכן