שוק פתוח לכולם התקנות החדשות שאושרו בוועדת הכספים נכנסות לתוקפן

באמצעות פלטפורמת fundit כל אחד יכול להשקיע במגוון עסקאות שלא היו זמינות עד כה לציבור הרחב

ב-27.12.17 צפויות להיכנס לתוקף התקנות החדשות לפיהן, לראשונה, יוכל הציבור להצטרף אל משקיעים כשירים ולקחת חלק בהשקעות הון במגוון תחומים

fundit מבית headstrat ופועלים IBI
מציעה באמצעות פלטפורמת מימון המונים אפשרויות השקעה מגוונות, כגון:חברות סטארט-אפ ועסקים קטנים, מיזמי תמ"א 38, נדל"ן בחו"ל, אשראי מבוטח ועוד

fundit מבית headstrat ופועלים IBI
הוקמה לפני כשנתיים ורשמה מאז הצלחות רבות:
גיוס הון של למעלה מ-50 מיליון ש"ח ב- 25 עסקאות, מתוכן 11 עסקאות אשראי מבוטחות בתשואה של כ – 4%

ב-27.12.2017 יכנסו לתוקפן התקנות החדשות של הרשות לניירות ערך, הפותחות את שוק ההשקעות האלטרנטיביות לציבור הרחב. עד כה הוגבלו ההשקעות למשקיעים כשירים בלבד וכעת יוכל הציבור הרחב לקחת חלק בהשקעות אלה במספר אפיקים; השקעות בגיוס הון לחברות סטארט- אפ, יזמויות נדל"ן, מימון עסקים קטנים ועוד.

על פי התקנות החדשות, יוצעו השקעות הון לציבור הרחב באמצעות פלטפורמות מימון המונים אינטרנטיות שיאושרו על ידי הרשות לניירות ערך. חברות ומיזמים יוכלו לגייס מהציבור חוב בהנפקת אג"ח, או הון בהנפקת מניות, בסכומים של עד כ- 6 מיליון שקל בשנה.

הרשות לניירות ערך תהיה אחראית על הפיקוח, והפלטפורמות תידרשנה לשלם לה עמלות שונות, כמו עמלת רישום חד פעמית של 50 אלף שקל, עמלה שנתית קבועה של 50 אלף שקל ועמלה נוספת מכל גיוס, שלא תעלה על 50 אלף שקל לגיוס בודד.

בדומה למהפכה שיצרה headstart על ידי חיבור בין קהלים ליזמים, fundit מחברת בין עסקאות במגוון תחומים לבין קהל משקיעים. באופן זה מקבלים יזמים ובעלי חברות אפיק מימון נוסף והמשקיעים נחשפים למגוון אלטרנטיבות השקעה בפורמט דיגיטלי ומונגש.

במהלך השנתיים האחרונות הובילה fundit מבית headstrat את תקנות מימון ההמונים אל מול הרשות לניירות ערך, מתוך אמונה בפתיחת שוק ההשקעות והנגשתו לציבור. אחד ממנגנוני הסינון שמפעילה fundit על מנת לשמור על איכות העסקאות, מחייב מעורבות של משקיע מוביל בכל עסקה. המשקיע המוביל יהיה אמון על ביצוע בדיקת הנאותות לעסקה וניהול המו"מ על תנאי העסקה מול היזמים. בין העסקאות אותן תציע הפלטפורמה ניתן יהיה למצוא מספר מוצרים פיננסיים:

● השקעות בחברות סטארט – אפ
● עסקאות נדל"ן בישראל ובחו"ל
● עסקאות מימון שונות המציעות כ-4% תשואה וביטוח של הקרן.
● הלוואות / אג"חים עם בטחונות מנוהלים ( צק'ים / ערבויות אישיות)

מקבוצת headstart נמסר היום: "אנו שמחים ומברכים על מהלך הרשות לניירות ערך. כעת נוכל להציע לציבור, באמצעות פלטפורמת fundit, מגוון רחב של הזדמנויות השקעה, שהיו שמורות עד כה לקבוצת משקיעים מצומצמת בלבד. מצד שני, אנחנו פותחים כאן אפיק מימון אלטרנטיבי לעסקים קטנים וליזמים, שעד כה סבלו ממגוון צר מידי של חלופות. אנחנו רואים בכך מהפיכה אמיתית בשוק ההון, בדומה לשינוי שעשתה headtstart בתעשיות רבות אחרות, ביניהן קידום ומימון יוצרי מוזיקה, ספרות ואמנות.

fundit הינה פלטפורמת השקעות לגיוס הון לעסקים ומיזמים, אשר הוקמה בינואר 2016. הפלטפורמה משלבת את הידע והניסיון של headstart במימון המונים ואת המומחיות בשוק ההון של פועלים IBI. הפלטפורמה האינטראקטיבית של fundit מאפשרת לחברות וליזמים עסקיים בכל תחום לגייס כסף מהציבור בתמורה להקצאת מניות או אג"ח נושאת רבית. במהלך 2017 גייסה fundit עסקאות בהיקף של למעלה מ – 50 מיליון ש"ח, שחלקם כבר נפרעו וחזרו למשקיעים בצירוף תשואה.

דילוג לתוכן