שוק המיחשוב הארגוני בישראל צפוי להסתכם השנה ב-6.94 מיליארד דולר

שוק המיחשוב הארגוני בישראל (רכש חומרה, תוכנה ושירותים ע"י ארגונים) צפוי להסתכם השנה ב-6.94 מיליארד דולר, עליה של 2.7% לעומת השנה שעברה. כך מסר ד"ר ג'ימי שוורצקוף, מנכ"ל חברת המחקר STKI לקראת הכנס השנתי של החברה שייערך ב-27 במרץ 2017 באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל-אביב.
רכש החומרה ע"י ארגונים בישראל יסתכם ב-2017 ב-1.83 מיליארד דולר, ירידה של 0.89% לעומת 2017. רכש התוכנה ע"י ארגונים בישראל יגיע השנה ל-1.71 מיליארד דולר – עליה של 4.63% לעומת השנה שעברה, ורכש שירותי המיחשוב ע"י ארגונים בישראל יסתכם ב-2017 ב-3.4 מיליארד דולר – עליה של 3.76% לעומת 2016.
"סך הכל המגמה חיובית ומציינת צמיחה בשוק המחשבים הישראלי. צפוי כי המגמה תימשך גם ב-2018" אמר ד"ר שוורצקוף. "הירידה המזערית ברכש חומרה נובעת בעיקר מהגברת השימוש במיחשוב ענן".
ד"ר שוורצקוף ציין כי המיגזרים המובילים השנה ברכש חומרה, תוכנה ושירותים יהיו המיגזר הממשלתי והמיגזר הפיננסי בדומה לשנה שעברה.

"למרות ההשקעות בציוד, תוכנה ושירותים, חשוב לדעת שהמיגזר העסקי ברחבי העולם עובר היום גם טרנספורמציה דיגיטלית ומאמץ את כלכלת האפליקציות – דברים שגורמים לשינויי מבנה ולשימוש במתודולוגיות חדשניות. בתחום הזה, לצערי, מנהלים רבים בישראל עדיין אינם מודעים למהפיכה הדיגיטלית ואינם מתאימים את ארגוניהם לעקרונות החדשים. דבר זה עלול בטווח הארוך לפגוע בכושר התחרות של חברות ישראליות בשוק העולמי".

נתונים נוספים על עולם המיחשוב הישראלי יוצגו בכנס השנתי של STKI.

דילוג לתוכן