שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו:

" ישראל וארה"ב נחשבות למטרות איכותיות להתקפות סייבר… המדינות משתפות פעולה בהתמודדות עם איום הסייבר. בשנה שעברה ישראל ייצאה שירותים בתחום הסייבר, לארה"ב  בלבד, בהיקף של 6 מיליארד דולר"
 
"חשוב לקיים שיתוף פעולה מלא לא רק בין מדינות, אלא יחד עם אנשי המקצוע והאקדמיה"
 
שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, פתח את כנס המרכז לחקר הסייבר, הנערך כעת (23.6) באוניברסיטת תל אביב ואמר כי "במהלך חמש השנים האחרונות תחום הסייבר משך תשומת לב רבה בוודאי במסגרת יחסי ישראל וארה"ב. שתי המדינות משתפות פעולה בהתמודדות עם איום הסייבר, בשיתוף מידע, בהשקעות משותפות ובשמירה על חופש הביטוי באינטרנט. שיתוף הפעולה בין שתי המדינות להגנה מפני התקפות הוא קריטי בהתחשב בעובדה ששתי הממשלות, כמו גם החברות במדינות אלו, נחשבות למטרות איכותיות במיוחד לתקיפת סייבר. שני הצדדים נהנים מדיאלוג משותף ושיתוף מידע. בשנה שעברה ישראל ייצאה שירותים בתחום הסייבר, לארה"ב  בלבד, בהיקף של 6 מיליארד דולר".
 
שפירו הוסיף ואמר כי "הממשלה שלי נקטה מספר צעדים נוספים להגנה והענשה בסנקציות על אנשים שמאיימים או עוסקים בפעילות מאיימת בתחום הסייבר. החלטנו להלחם גם בפשע סייבר מאורגן וחתמנו על הסכמי שיתוף פעולה בוועידת בודפשט בין שתי המדינות".
 
"אני מכיר בחשיבות של שת"פ בין בין אנשי המקצוע, האקדמיה והמדינה. עלינו להבטיח שלכל השותפים יהיה מקום סביב השולחן בשת"פ בתחום זה ולא רק למדינות. אני מצפה מארה"ב וישראל שימשיכו להבטיח כי האינטרנט הוא מקום בטוח ומשגשג. אנחנו רוצים שהאינטרנט יהיה גם מקום משגשג לחופש הביטוי. היום כמעט חצי ממשתמשי האינטרנט בעולם חיים במדינות שמגבילות חופש זה, ואנחנו צריכים להבטיח שזה יהיה מקום חופשי ופתוח לחדשנות, בטוח ואמין. אנחנו צריכים לגבש מדיניות שתבטיח מטרות אלו וישראל היא שותף טבעי מבחינתנו לעשות זאת. אנחנו מצפים להמשיך לעבוד עם ישראל ולהבטיח שמרחב זה יהיה בטוח ויאפשר שגשוג כלכלי.
 
Cyber Revolution – כנס הסייבר הבינלאומי בראשות פרופ' יצחק בן ישראל נערך זו השנה החמישית (22-25 ביוני) באוניברסיטת תל אביב. במהלכו ידונו בכירים מרחבי העולם בהיבטים דיפלומטיים של טרור ופשעי סייבר; שיתופי פעולה בינלאומיים למאבק בטרור מקוון; מוכנות של מדינות לתקיפות סייבר ממוקדות (TPA) והגנה על תשתיות קריטיות; פתרונות חדשניים; ועוד. הכנס במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, רה"מ, בנימין נתניהו ושר הביטחון, משה (בוגי) יעלון. בין הבכירים שלוקחים בו חלק: האוורד שמידט, לשעבר יועץ סייבר לנשיא אובמה; מאורין אולסון, נציבת ועדת המסחר הפדראלית בארה"ב (FTC); דיויד קו, ראש מטה הסייבר בסינגפור; ברוס שנייר, מומחה סייבר בינלאומי; ד"ר אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה; גיל שוויד, מייסד ויו"ר צ'קפוינט; ד"ר דני גולד, מפתח כיפת ברזל; נדב צפריר, לשעבר מפקד יחידת 8200; ד"ר אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה; הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ואחרים.את הכנס מובילים המרכז הרב-תחומי לחקר הסייבר ע"ש בלווטניק וסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטת תל-אביב, ובשיתוף עם מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה ומשרד החוץ.

דילוג לתוכן