רשתות חברתיות על הכוונת

פושעי הרשת ממשיכים להקדיש תשומת לב מיוחדת לרשתות החברתיות הפופולאריות ברשת, כך עולה מדוח הסיכונים המקוונים לאפריל 2011 שפרסמה מעבדת קספרסקי. לצד תשומת הלב לרשתות החברתיות מציינים מומחי החברה את חיבתם העזה של פושעי הסייבר לפרטי גיימרים.PSN HACK
באפריל השנה, נגעו הצרות ישירות בגיימרים כבדים. הראשונים בהם הם משתמשי הרשתות האינטראקטיביות – Play Station Network (PSN) ו- Sony Online Entertainment. כחלק ממתקפת האקרים, נפלו לידי התוקפים פרטיהם האישיים של המשתמשים, כולל כתובות דואר מקומי ואלקטרוני, תאריכי ימי הולדת, סיסמאות ואף פרטי אשראי. חברת סוני אף הודתה רשמית על גניבת מידע של 12700 כרטיסי אשראי ממסד נתונים משנת 2007. בהתחשב שרק ברשת PSN ישנם כ75 מיליון משתמשים רשומים, אפשר לדבר על אחת מדליפות מידע הגדולות בהיסטוריה.
 
תקיפת רשת בלוגים הגדולה ברוסיה
רשת הבלוגים הפופולארית ביותר במזרח אירופה LiveJournal הייתה נתונה תחת מתקפת DDOS מתמדת במהלך חודשי מרץ-אפריל. מעבדות קספרסקי הצליחו לזהות את אחד ממקורות המתקפה וכך להביא לממצאים חלקיים בפרשה. מדובר באחד מהבוטנטים הגדולים באירופה, אשר גרם לעשרות אלפי מחשבים לתקוף את רשת הבלוגים. מי שגרם לאיחוד המחשבים בבוטנט זהו סוס טרויאני בשם Optima. עשרות בלוגים נחסמו ופעילות רשת הבלוגים (בעיקר בשפה הרוסית) הושבתה.
 
 
סוס במסרון
בחודש החולף בכוונות ההאקרים היו גם משתמשי רשתות סלולאריות. על כך יעידו מאמצי פושעי הסייבר לקדם את נושא מסרוני SMS, שהם בעצם סוסים טרויאנים, השולחים הודעות בתשלום ללא ידיעת משתמש הסלולר. ההודעות המזיקות כללו גם כתובות מקוצרות, המובילות להודעות ספאם.
 
הנה דוגמה להודעה הכוללת קישור לנוזקה:

כמידע מעודד לידיעות מעלה כנראה תהיה סגירתו בידי רשויות פדראליות של ארצות הברית של אחד ממרכזי השליטה של בוטנט גדול Coreflood שכלל עד 2 מיליון מחשבים.

דילוג לתוכן