משמאל לימין: צפריר לוי, סמנכ"ל הנדסה ומדעים מדויקים BGN Technologies, ד"ר רן גוזלי סמנכ״ל בכיר ומנהל חטיבת מו״פ והנדסה של רפאל, נטע כהן, מנכ"ל BGN Technologies, ד"ר עוזי לנדאו, יו"ר רפאל במעמד החתימה

רפאל ואוניברסיטת בן-גוריון מודיעות על הסכם שיתוף פעולה מחקרי אסטרטגי

הפרויקטים הראשונים במסגרת שיתוף הפעולה יתמקדו באיומי הסייבר בחיישנים של כלי רכב אוטונומיים

 

נטע כהן, מנכ"ל Technologies  BGN, אמר בטקס החתימה שנערך במסגרת כנס סייברטק 2019: "החלטתה של רפאל לפתוח מרכז מצוינות בפארק ההי-טק הצמוד לאוניברסיטת בן-גוריון, בשילוב הסכם שיתוף הפעולה עליו חתמנו היום, הם עדות ברורה למובילות של חוקרי האוניברסיטה בחדשנות בתחומי החומרה והנתונים"

 

ד"ר רן גוזלי, סמנכ״ל בכיר ומנהל חטיבת מו״פ והנדסה של רפאל, ציין: " שיתוף פעולה זה יעזור לתמוך במערכות האוטונומיות שלנו, על ידי עבודה משותפת עם מומחים מובילים בתחום, דוגמת החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון. אנחנו בטוחים ששיתוף הפעולה יעזור לשמר את היתרון האיכותי והפתרונות החדשניים שרפאל מציעה ללקוחותיה"

 

רפאל מערכות לחימה מתקדמות  בע"מ ו-BGN Technologies , חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון, הודיעו היום של שיתוף פעולה מחקרי אסטרטגי רב-שנתי, בו רפאל תשתף פעולה עם חוקרי האוניברסיטה במגוון תחומים, כולל אבטחת סייבר, ניידות חכמה, רובוטיקה ובינה מלאכותית. טקס החתימה בין נטע כהן, מנכ"ל BGN Technologies וד"ר רן גוזלי, סמנכ״ל בכיר ומנהל חטיבת מו״פ והנדסה של רפאל, נערך בכנס סייברטק 2019, בתל אביב.

 

שני הפרויקטים הראשונים במסגרת שיתוף הפעולה יתמקדו בחקירת הסכנות שבפריצות סייבר וכיצד ניתן  להתמודד עם איומים אלו בחיישנים של מכוניות אוטונומיות. נהיגה אוטונומית כרוכה בשימוש במספר מערכות חיישנים, כולל מצלמות, רדארים ומערכות מבוססות לידאר, שכולם עלולים להיות מטרות למתקפות סייבר. בינה מלאכותית ושיטות למידת מכונה ישמשו כדי לזהות ולמפות פרצות אבטחה אפשריות, וכן יוצעו אמצעים להתגונן מפני איומים אלו.

 

הסכם זה בא בעקבות החלטת רפאל להקים  שלוחת מחקר ופיתוח בפארק ההיי-טק בבאר שבע, שתושק בהמשך השנה. המרכז החדש יתמקד בהיבטים שונים של מערכות אוטונומיות מתקדמות. השלוחה ממוקמת בסמוך לאוניברסיטת בן-גוריון, כדי ליהנות מהכישרונות והמומחיות של האוניברסיטה בתחומים אלו.

 

לרפאל ניסיון נרחב בתחום הסייבר שנרכש במהלך 25 השנים האחרונות. כמובילה בתחום, רפאל יישמה פרוייקטים בתחום הגנת סייבר בישראל ובעולם, כולל הקמת חמ"ל הסייבר הלאומי, שנחשב מהמתקדמים בעולם, מערכת הגנת הסייבר של מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל  ומערך הגנת הסייבר של רכבת ישראל. כמו כן, זכתה רפאל במכרז של פרויקט אבטחת סייבר של משרד ההגנה של ארגנטינה.

 

נטע כהן אמר בטקס החתימה, "החלטתה של רפאל לפתוח מרכז מצוינות בפארק ההי-טק הצמוד לאוניברסיטת בן-גוריון, בשילוב הסכם שיתוף הפעולה עליו חתמנו היום, הם עדות ברורה למובילות של חוקרי האוניברסיטה בחדשנות בתחומי החומרה והנתונים. אנו מצפים לשיתוף פעולה הדוק עם רפאל, מובילה עולמית במערכות לחימה מתקדמות, בעבודה על מגוון פרויקטים פורצי דרך בתחומים שונים".

 

ד"ר רן גוזלי ציין, "אבטחת סייבר היא אחד האתגרים הגדולים ביותר בכמעט כל היבט של החיים המודרניים. שיתוף פעולה זה יעזור לתמוך במערכות האוטונומיות שלנו, על ידי עבודה משותפת עם מומחים מובילים בתחום, דוגמת החוקרים באוניברסיטת בן-גוריון. אנחנו בטוחים ששיתוף הפעולה יעזור לשמר את היתרון האיכותי והפתרונות החדשניים שרפאל מציעה ללקוחותיה".

דילוג לתוכן