רכישות יבמ בישראל בתחום האחסון הובילו לזינוק במכירות

יבמ חשפה נתונים לפיהם סיפקה עד עתה יותר מ- 4,000 מערכות אחסון מדגמי XIV, ויותר מ- 1,800 מערכות אחסון Storwize V700 שהוצגו לראשונה באוקטובר אשתקד.שורת הרכישות האסטרטגיות של יבמ, שבוצעו בזמנו בישראל, והשקעה של מאות מיליוני דולר שבאה בעקבותיהן, הובילה לצמיחה של 10% בהכנסות יבמ ממכירת מערכות אחסון ברבעון הראשון של 2011. במהלך הרבעון הזה, גדלו מכירות תוכנת ניהול האחסון של טיבולי ב- 20% – כאשר המנוע המרכזי לזינוק הזה היה גידול של 60% במכירות מערכות טיבולי לסביבת XIV.
נתונים אלה נחשפו כאשר יבמ הכריזה עתה על מערכות חדשות לאחסון וארכוב בקלטות, המשולבות במערכות ProtectTIER למניעת שכפול מיותר של נתונים במאגרי אחסון בנפחים גדולים, שפותחו גם הן בישראל.
בין שאר החידושים שהציגה יבמ גם כלים חדשים לווירטואליזציה של קלטות אחסון בסביבת המחשבים המרכזיים שלה, המאפשרת לעשות שימוש בסביבת אחסון פתוחה המקושרת אל המיינפריים. בין הכלים האלה, ניתן למצוא יכולות שכפול נתונים מריבוי מערכות אל ריבוי מערכות (many-to-many), בדמות System Storage TS7650 ProtecTIER® Deduplication Solutions, שיאפשר לארגונים המפעילים מספר מרכזי עיבוד נתונים לבצע גיבוי אוטומטי בין אתרים תוך שמירה על מספר עותקים של המידע המגובה באתרים שונים, ושליפה מהירה שלו בעת הצורך. מערכות ProtecTIER של יבמ מבוססות על טכנולוגיה אותה אימצה יבמ עם רכישתה של חברת דיליג'נט בישראל.
שמואל קריקלר, מנהל ProtectTIER, במעבדת הפיתוח של המערכות והטכנולוגיות של יבמ בישראל, ציין כי מוצרי ProtectTIER מהווים שינוי תפיסה יסודי, אל מול הגידול המהיר בכמויות הנתונים והתרחבות הדרישות הרגולטוריות הנוגעות לניהול הנתונים האלה. "הגרסה החדשה של מערכות התוכנה המפותחת בישראל משפרת עוד יותר את מעמדה המוביל של יבמ בפלח השוק העליון של מערכות להגנה על נתונים ולייעול הטיפול בהם. בתוך שנה אחת בלבד, הכפילה יבמ את ביצועי המערכות האלה, והצליחה להוסיף גם תמיכה בניהול מספר גדול של עותקי מידע באתרים שונים, במתכונת יעילה וחסכונית".

דו"ח של חברת מחקר השוק IDC מעלה כי קיבולת האחסון הכלל-עולמית תצמח בחמש השנים 2009-2014 בשיעור שנתי ממוצע של 49.8%. לנוכח המספרים האלה, מתעוררת בשוק דרישה לטכנולוגיות חדשות ולדרכים שיאפשרו שימור, ניצול יעיל, שליפה ושימוש נוח בנתונים.
ההשקעה המתמשכת של יבמ בתחום האחסון הובילה גם להצגת שבע מערכות חדשות מרכזיות, ובכלל זה ספריית הקלטות האוטומטית הראשונה בשוק המסוגלת לאחסן יותר מ- 2.7 אקסאבייט של נתונים (אקסאבייט הוא "1" ואחריו 18 אפסים. כל אקסא-בייט הוא אלף פטא-בייט, או מיליון טרא-בייט).
ספריית הקלטות החדשה של יבמ System Storage™ TS3500 משלבת טכנולוגיה מכאנית חדשה המאפשרת לקשר עד 15 ספריות נפרדות אל תוך סביבת אחסון משולבת אחת. הספריה החדשה של יבמ מציעה קיבולת אחסון גבוהה ב- 80% בהשוואה למוצר המתחרה של אורקל, והיא כיום הספריה בעלת הקיבולת הגבוהה בעולם.
 
ביצועים גבוהים ב- 80% מאורקל
59 שנים לאחר שהשתמשה לראשונה בעולם בסרט מגנטי לאחסון נתונים, חשפה יבמ גם כונן קלטות חדש, System Storage TS1140, המאחסן נתונים בנפח גדול פי שני מיליון מאותה מערכת ראשונה שיוצרה בשנת 1952. הכונן החדש שפותח במעבדות המחקר של יבמ, בנוי ממספר קטן יותר של רכיבים בהשוואה לדורות קודמים – מה שמאפשר לו לחסוך עד 64% בצריכת האנרגיה ולספק ביצועים גבוהים ב- 80% בהשוואה לכוננים מקבילים של אורקל.
על פי נתוני IDC, מובילה יבמ את שוק האחסון בקלטות, עם יותר מ- 40% מההכנסות המצרפיות, למעלה מכפליים מנתח השוק של המתחרים הקרובים ביותר, HP ואורקל.
חידוש נוסף אותו חשפה יבמ, הוא אפשרות גישה של מערכת ניהול הקבצים של ספריית הקלטות הלינאריות שלה, (LTFS LE). מערכת הקבצים החדשה מאפשרת למפתח, לחפש, לשלוף ולשתף נתונים המאוחסנים בפורמט האחסון הפתוח בדור החמישי של קלטות אחסון לינארי.
יבמ נהנית מיתרון בשוק האחסון לעומת מתחרים דוגמת EMC, אשר אינם תומכים בספריות קלטות ואינם מפתחים פתרונות אחסון כאלה. קלטות ודיסקים יכולים לשמש אלה בצד אלה, על מנת לספק סביבת אחסון משולבת מרובת רמות, ולנייד נתונים בין רמות האחסון השונות כדי להבטיח חיסכון בעלויות הכוללות וייעול העבודה. כך, למשל, מערכת אחסון קשורות לרשת מדגמי SONAS של יבמ ומערכת ארכיב המידע שלה משתמשים באותם כללי מדיניות המוגדרים על ידי הלקוח, על מנת להעביר נתונים מהדיסקים – המהירים יותר אך גם יקרים יותר – אל קלטות האחסון המתאימות לשמירת נתונים ארוכת טווח, במקרים בהם אין צורך בגישה תכופה ומיידית אל הנתונים האלה. מחקר של יבמ מעלה, כי אחסון בריבוי רמות עשוי לצמצם את עלות הבעלות הכוללת לטווח ארוך בשיעורים של עד 40%.

דילוג לתוכן