רחפני אירובוטיקס נכנסים לתחום התשתיות וינטרו את נמל המפרץ החדש

Airobotics חוברת לשפיר-אשטרום להטמעת אוטומציה וחדשנות במיפוי ומדידות בעזרת רחפנים בהקמת "נמל המפרץ"

Airobotics, החברה הראשונה בעולם שקיבלה אישור מרשות תעופה אזרחית להטיס רחפנים אוטומטית ללא מטיס אנושי, מסייעת במיפוי ומדידות בפרויקט הנמל הגדול בישראל

תל אביב, ישראל, 22 מאי 2018 – Airobotics, חברת הסטארט-אפ הישראלית שבנתה פלטפורמה ראשונה מסוגה בעולם לרחפנים אוטומטיים לחלוטין, מכריזה על שיתוף פעולה עם שפיר-אשטרום, עבור מיפוי ומדידות בפרויקט בניית הנמל החדש בחיפה, הידוע כ"נמל המפרץ", אשר נועד לפתח את אזורי החוף של מדינת ישראל, תוך הרחבת התנועה הימית והסחר הבינלאומי.

במסגרת שיתוף הפעולה, Airobotics מיישמת טכנולוגיה ראשונה מסוגה בעולם עבור מרחבים תעשייתיים, ועובדת בצמוד עם חברות הבנייה וההנדסה האזרחית המובילות בישראל, שפיר הנדסה  וקבוצת אשטרום, יחד עם חברת נמלי ישראל (חנ"י) וחברת א.ד.י.ר המקימות את נמל המפרץ החדש בחיפה. פרויקט הקמת הנמל מוערך בעלות של 4 מיליארד שקל ומוגדר כפרויקט התשתיות הגדול והמורכב ביותר שנעשה בישראל, הקמתו כוללת בניית שוברי גלים ומזחים, לצד ייבוש הים ופיתוח השטח.  בסיום הפרויקט הנמל צפוי לתת מענה לקיבולת של 1.1 מיליון מכולות בשנה.

מערכת הרחפנים של Airobotics משמשת לצורכי סקירת אזורי ייבוש, ניטור בניית שוברי גלים ומדידת ערמות חומרים באתר. טכנולוגיה זו משפרת את מידת הדיוק והגישה למידע במהלך הבנייה, תוך הפחתת עלויות הייצור ושמירה על לוחות הזמנים של הפרויקט.

הרחפנים האוטומטיים של Airobotics משמשים במשך עשרת החודשים האחרונים לניטור התקדמות הבנייה וביצוע מיפוי ומדידות יומיות של השטח. פרויקט הנמל מבוסס על תכנון חכם, המאופיין בתיעוד והערכת התקדמות הפרויקט באופן בטיחותי, מתן תיאור מדויק של תהליך הבנייה למהנדסים ולקבלנים, בהתאם ללוחות הזמנים. תוך שמונה שעות מרגע השלמת משימת הרחפן, Airobotics מספקת את המוצר – תמונות (אורתופוטו) ומודלים -ללקוח, על בסיס יומי.  Airoboticsמספקת תמונות אוויריות ברזולוציות גבוהות ביותר אשר נלקחות באופן אוטומטי. המודלים מדויקים ומורכבים ממליוני נקודות שטח, לעומת טכניקות מדידה קרקעיות מסורתיות המופעלות על ידי אדם ודוגמות מאות נקודות בלבד.

מכיוון שהרחפנים האוטומטים של Airobotics אינם מופעלים על ידי טייסים אנושיים, הלקוחות מקבלים תוצאות מדויקות ומהירות, המייעלות את תהליך העבודה, מפשטות תהליכים לוגיסטיים, מקצרות זמני תגובה ומספקות נתונים באופן תדיר ומהיר יותר. האוטומציה המלאה שמציעה Airobotics מבטלת מכשולים ומגבלות העומדים בפני הפעלה ידנית של רחפנים, בזכות היכולת לטוס בגובה רב, מעבר לטווח הראייה, וללא סיכון לפגיעה בתשתיות אתר הבנייה, הכוללות מנופים וציוד כבד. בנוסף, הרחפנים של Airobotics יכולים, ביעילות רבה יותר, לסקור מרחבים ברדיוס של עד חמישה ק"מ סביב תחנת העגינה, בזמני משימה קצרים, דבר שאינו מתאפשר בעת ביצוע מדידות מבוססות קרקע. כמו כן, מסלולי הטיסה של הרחפנים האוטומטיים נקבעים ומתוכננים מראש.

"רחפנים הם העתיד. השימוש ברחפנים אוטומטים של Airobotics בפרויקט זה הוכיח את עצמו כבחירה יעילה, ואני משוכנע כי טכנולוגיה זו הינה בעלת ערך רב בחדשנות שאנו מציגים בתפעול אתרי בנייה", אמר אופיר אוזנה, מהנדס ראשי בשותפות שפיר-אשטרום של נמל המפרץ "הצלחנו לבנות מנגנון עבודה אמין ביותר באמצעות המערכת של Airobotics, אשר מספקת תוצאות בזמן אמת, וזה הישג ענק."

"אנו גאים לקחת חלק בפרויקט הגדול ביותר בישראל להקמת נמל המפרץ, ולהמשיך לשרת סביבות תעשייתיות מורכבות יותר בעזרת רחפנים אוטומטיים", אומר רן קראוס, מנכ’’ל ומייסד Airobotics. "שותפות זו היא צעד נוסף בדרכנו למנף את טכנולוגיית האוטומציה שיצרנו לטובת כל אתר תעשייתי."

דילוג לתוכן