רו"ח יוסי גינוסר: "סוגיות סייבר, אבטחת מידע ופרטיות נמצאות בראש גורמי הסיכון לצמיחת ארגונים"

מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה בכנס איגוד המבקרים הפנימיים: "גורמי סיכון נוספים שצריכים להעסיק את מבקר הפנים הם מחשוב ענן, גיבויים ושחזורים, ומדיה חברתית"
סוגיות סייבר, אבטחת מידע ופרטיות נמצאות בראש גורמי הסיכון לצמיחת ארגונים. כך אמר רו"ח יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה Grant Thornton Israel, חברה בת של פירמת רואי החשבון פאהן קנה. רו"ח גינוסר נשא דברים בכנס איגוד המבקרים הפנימיים (IIA) שנערך בתל אביב ביום ה' (7.1).
באשר להשפעת עולם ה-IT על תחום הביקורת הפנימית הסביר רו"ח גינוסר: "בדיקות שנערכו לאחרונה מראות באופן עקבי כי נושאי IT מהווים גורמי סיכון מרכזיים לצמיחת הארגון ומקור לדאגה עבור מבקרים פנימיים ראשיים (CAE). בראש גורמי הסיכון לצמיחת הארגון מצויות סוגיות של סייבר, אבטחת מידע ופרטיות. גורמי סיכון נוספים שצריכים להעסיק את מבקר הפנים הם מחשוב ענן, גיבויים ושחזורים, ומדיה חברתית. אלה מצטרפים לנושאים החמים והקריטיים של רגולוציה, מניעת מעילות וביקורת צד ג'".
"תביעות משפטיות נגד דירקטורים הגבירו לאחרונה את המודעות לחשיבות ניהול הסיכונים בארגון, ומגבירות את המשקל המיוחס לאפקטיביות של מערכות הבקרה בארגון ומעמיקות את ההבנה שהמבקר הפנימי מהווה את זרוע הבקרה העיקרית של הדירקטוריון", הדגיש רו"ח גינוסר, "שינוי חיובי זה מעצים את המבקר הפנימי ואת מקומו בארגון. יחד עם זאת, הוא גם מעמיד מבקרים פנימיים תחת זכוכית מגדלת של הנהלות ודירקטוריונים".
לדברי רו"ח גינוסר, מקצוע הביקורת הפנימית השתנה באופן משמעותי בעשור האחרון וצפוי לחוות שינויים לא פחות משמעותיים בשנים הקרובות: "כמו בימינו, גם בעתיד הקרוב מבקרי פנים יידרשו להיות מחוננים בכושר ניתוח, יכולות תקשורת בין-אישית, הבנה עסקית והכרת הענף שבו הם פועלים. לצד זאת, כבר כיום אנו רואים שמבקרים נדרשים להפגין כישורים חדשים ופחות מוכרים. בין היתר, עליהם להיות מצוידים בכישורי כריית מידע, ידע חשבונאי מעמיק מבעבר ויכולות של ביקורת חקירתית, שיסייעו להנהלות למנוע מעילות".

 

דילוג לתוכן