רד האט רוכשת את CoreOS ב- 250 מיליון דולר ומרחיבה הובלתה ב- Kubernetes וקונטיינרים

עם CoreOS מכפילה רד האט את הטכנולוגיה העוזרת ללקוחות לבנות, להריץ ולנהל יישומים בקונטיינרים בסביבות ענן היברידי וריבוי עננים

רד האט (Red Hat) – הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישת CoreOS – חברה חדשנית ומובילה ב- Kubernetes ופתרונות הבנויים עבור קונטיינרים, תמורת תשלום של 250 מיליון דולר, בכפוף לדרישות מסוימות בסגירה שאינן צפויות להיות משמעותיות.
רכישת CoreOS תחזק את חזונה של רד האט לאפשר ללקוחות לבנות כל יישום ולפרוס אותו בכל סביבה עם הגמישות המתאפשרת על ידי קוד פתוח.
על ידי שילוב יכולותיה המשלימות של CoreOS עם ההיצע הרחב שכבר היום יש לרד האט ומבוסס על Kubernetes וקונטיינרים, כולל Red Hat OpenShift, מתכוונת רד האט להגביר האצת האימוץ והפיתוח של פלטפורמת ענן היברידית המובילה בתעשייה עבור עומסי עבודה של יישומים מודרניים.
עם המעבר של יישומים לסביבות היברידיות ומרובות עננים, יותר ויותר ארגונים משתמשים בקונטיינרים כדי לבנות, לפרוס ולהעביר ביתר קלות יישומים אל עננים, מהם, וברחבי עננים.
IDC ציינה בדוח שלה מיוני 2017, כי: "התקדמויות מהותיות באימוץ ענן, פישוטו וניידותו, נמצאות בתהליך. הדרישה לענן ממשיכה לגדול, וארגונים צפים עתה כי ארכיטקטורת ענן תשלוט בהוצאה הכספית שלהם בשנים הבאות. עם התחכום הגדל של קונטיינרים, לקוחות מחפשים עבור פלטפורמת היישומים שלהם ספקים שיסייעו להם להשתמש בקונטיינרים להעברת והרחבת יישומי ייצור קיימים, כדי שיהיו שימושיים בענן ציבורי או פרטי".
CoreOS הוקמה ב- 2013 במטרה לבנות ולספק תשתית לארגונים מכל הגדלים, המשקפת את התשתית של חברות תוכנה בהיקפים גדולים, מעדכנת ומתקנת שרתים באופן אוטומטי, ומסייעת להם לפתור נקודות כואבות כמו השבתות, אבטחה ושרידות.
מאז פעילותה הראשונית ליצירת פופולריות של מערכות הפעלה לינוקס קלות משקל שהותאמו עבור קונטיינרים, הפכה CoreOS לחברה הנחשבת כמובילה מאחורי טכנולוגיות זוכות-פרסים המאפשרות אימוץ נרחב של יישומי קונטיינר סקלאביליים ובעלי שרידות.
CoreOS היא היוצרת של CoreoS Tectonic – פלטפורמת Kubernetes מוכנה עבור ארגונים, המספקת פעילויות אוטומטיות, מאפשרת ניידות בין ספקי עננים ציבוריים ופרטיים, ומבוססת על תוכנת קוד פתוח. היא גם מציעה את CoreoS Quay – מרשם (registry) קונטיינרים מוכן עבור ארגונים. CoreOS גם ידועה היטב כמי שמסייעת לקדם רבים מהחידושים בתחום הקוד הפתוח, שהינם בלבם של יישומי קונטיינר, כולל Kubernetes, בה היא תורמת מובילה; Container Linux – הפצת לינוקס קלת משקל שנוצרה ומתוחזקת על ידי CoreOS, אשר ממכנת עדכוני תוכנה והינה יעילה להרצת קונטיינרים; etcd – מחסן הנתונים המבוזר עבור Kubernetes; ו- rkt – מנוע קונטיינר יישומים, שנתרם לקרן מחשוב הענן CNCF ועזר לקדם את סטנדרט OCI (יוזמת קונטיינרים פתוחה) הנוכחי.
רד האט הקדימה באימוץ קונטיינרים ותיאום בין קונטיינרים (Orchestration), ותרמה הרבה לקהילות קוד פתוח קשורות לנושא, כולל Kubernetes, בה היא התורמת השנייה בגודלה אחרי גוגל. רד האט גם מובילה במתן אפשרות לארגונים ברחבי העולם לאמץ יישומים מבוססי קונטיינר, כולל עבודתה על Red Hat OpenShift – פלטפורמת Kubernetes ארגונית המקיפה ביותר בתעשייה. עתה, עם השילוב של רד האט ו- CoreOS, מגדילה רד האט את הובלתה הן בקהילת ה- Upsteam והן בפתרונות ארגוניים מבוססי קונטיינר.
לעסקה לא צפויה להיות השפעה משמעותית על תחזיות רד האט לרבעון הרביעי של שנת הכספים 2018 שיסתיים ב- 28 בפברואר 2018. העסקה צפויה להיסגר בינואר 2018 בכפוף לתנאי סגירה רגילים.
פול קורמייר, נשיא מוצרים וטכנולוגיות ברד האט, אמר: "העידן הבא של טכנולוגיה מקודם על ידי יישומים מבוססי קונטיינר, שמקיפים סביבות ענן היברידי וריבוי עננים, כולל פלטפורמות פיזיות, וירטואליות, ענן פרטי וענן ציבורי. Kubernetes, קונטיינרים ולינוקס הם הלב של טרנספורמציה זו, וכמו רד האט, CoreOS הובילה הן בקהילות Upsteam של קוד פתוח המזינות חידושים אלה, ובעבודתה להביא ללקוחות Kubernetes ברמה ארגונית. אנו מאמינים כי רכישה זאת מחזקת את רד האט כאבן יסוד של הטמעות ענן היברידי ויישומים מודרניים".
אלכס פולרי, מנכ"ל CoreOS, אמר: "קשרי רד האט ו- CoreOS החלו לפני שנים רבות בשיתוף פעולה בקוד פתוח, כשפיתחנו חלק מהחידושים המרכזיים בקונטיינרים ומערכות מבוזרות, ועזרנו להפוך פעילויות אוטומטיות למציאות. ההכרזה עתה מסמלת שלב חדש במטרתנו המשותפת להפוך טכנולוגיות חשובות אלה לנפוצות בעסקים ובעולם. אנו מודים למשפחת CoreOS, ללקוחותינו, שותפינו, ומעל הכל לקהילת התוכנה החופשית על תמיכתה בנו במשימתנו לעשות את האינטרנט ליותר מאובטח דרך פעילויות אוטומטיות".

דילוג לתוכן