רד האט עושה צעד אשר יאפשר שיתופיות פתוחה לקידום חדשנות בוירטואליזציה

החברה מעבירה לקוד פתוח פרוטוקול תקשורת עתיר ביצועים
עבור דסקטופים וירטואליים, שנוצר במרכז הפיתוח
של רד האט בישראל
רד האט (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי במאמץ של שיתוף פעולה פתוח עם שותפים עסקיים לקידום העתיד של וירטואליזציה, היא העבירה לקוד פתוח את פרוטוקול דסקטופ וירטואלי מתארח (hosted) שלה – SPICE.
 
יניב ליבוביץ, מנהל אזורי ומנהל פעילות רד האט בישראל, תורכיה, יוון וקפריסין, אומר כי SPICE הנו רכיב ליבה של מוצר Red Hat Enterprise Virtualization Desktops הנמצא עתה במבחני בטא. דרך פרויקט SPICE תשתף רד האט פעולה עם שותפיה העסקיים וקהילת הקוד הפתוח, על מנת להרחיב את פיתוח הפרוטוקול במאמץ לסייע בשבירת מחסומים לאימוץ וירטואליזציה.
 
SPICE, רכיב של רד האט בעקבות רכישת קומראנט הישראלית מרעננה בספטמבר 2008, הנו 
פרוטוקול rendering אדפטיבי מרוחק, שתוכנן במיוחד עבור סביבות וירטואליות.
עם טכנולוגיית התקשורת עתירת הביצועים החדשנית שלו, SPICE מיועד לספק חוויית משתמש שקופה עבור יישומים עתירי רוחב פס כמו מולטימדיה ו- VoIP, כשהוא מספק חוויית משתמש השווה לזאת של דסקטופ פיזי.
 
"על-ידי העברת טכנולוגיה זאת לקוד פתוח, אנו מאפשרים לשותפינו בתעשייה ולקהילה לתרום יחד איתנו לעתיד הירטואליזציה", אומר יניב ליבוביץ. "פרוטוקול SPICE תוכנן לאופטימיזציית ביצועים על-ידי התאמה אוטומטית לסביבת הגרפיקה והתקשורת בה הוא רץ, כך שליצרנים יש הזדמנות נפלאה לקדם אותו עבור יישומיהם הספציפיים. העברת טכנולוגיה לקהילת קוד הפתוח הנה בליבו של מודל הפיתוח והעסקים של רד האט, ואנו מקווים כי המערכת הכוללת מסביב לוירטואליזציית דסקטופ תגדל מהר יותר ותספק יותר חדשנות ללקוחות – מהר יותר."
 
"בעוד העברת טכנולוגיות ורכישות לקוד פתוח הנה צעד לוגיתעבור רד האט, החברה מגבה את שחרור קוד המקור של פרוטוקול SPICE עם קוד הטמעה נתמך ורכיבים עבור פריסה לשרת וללקוח", אמר ג'יי ליימן, אנליסט תוכנה ארגונית ב- The 451 Group. "אנחנו עדיין בשלב מוקדם מאוד באימוץ טכנולוגייה ותקנים של דסקטופ וירטואלי, אך ל- SPICE בקוד פתוח יש פוטנציאל אמיתי לבנות תמיכת מפתחים ומערכת המקיפה אותו, ולשרת כשכבה אחידה בין אופציות VDI שונות."
 
"אספקת SPICE בקוד פתוח על-ידי רד האט היא שלב חשוב לקראת המטרה של פעילות בין מערכתית עבור פתרונות וירטואליזציה הטרוגניים של התעשייה", אמר דניאל פרי, סגן נשיא לפיתוח מערכות פתוחות ביבמ. "אנו מצפים לעבוד עם רד האט וקהילת הקוד הפתוח לקידום אימוץ וירטואליזציה."

 
SPICE הנו אחד משלושה רכיבי טכנולוגיה מרכזיים ב- Red Hat Enterprise Virtualization for Desktops, שהנו מערך פתרונות הנמצא כיום במבחן בטא פרטי, עם זמינות כללית הצפויה
ב- 2010.

דילוג לתוכן