רד האט משיקה פרויקט תהליכי עבודה Ansible-Native

Ansible Container מבוסס על הקהילה מאפשר יצירת קונטיינר שלם מ- Ansible Playbooks, ומפחית הסתמכות על כלי Docker חיצוניים

רד האט (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה על השקת Ansible Container במסגרת פרויקט Ansible, אשר מספק את מסגרת אוטומציית IT המובילה בקוד פתוח, שהנה פשוטה, רבת עוצמה וללא התקנה בתחנות קצה (agentless).
Ansible Container, הזמין עכשיו כמהדורה טכנולוגית מוקדמת, מאפשר יצירה מלאה של קונטיינרי לינוקס בפורמט Docker בתוך Playbooks Ansible, ומבטל את הצורך להשתמש בכלים חיצוניים כמו Dockerfile
או docker-compose.

בעוד סטנדרטיזציה מתפתחת עבור פורמטים של קונטיינרים בצורה של יוזמת Open Container, מרחב הכלים עדיין מפוצל, ומפתחים נאלצים לעתים קרובות לפעול מחוץ לתהליכי העבודה הארגוניים כדי ליצור ולפרוס יישומי קונטיינר. Ansible Container משנה דינמיקה זאת, על ידי הבאת פיתוח קונטיינר לינוקס לתוך זרימת עבודה קיימת דרך ה- Ansible Playbook הקל לשימוש, עם הוספת פיתוח יישומי ענן טבעיים (native), לצד בניית יישומים מסורתיים.

יחד עם Ansible Container השיק פרויקט Ansible גם מודולי Kubernetes חדשים, המאפשרים לייצור תבניות Kubernetes ישירות מתוך Playbook Ansible.
בשילוב שני המוצרים החדשים יכולים צוותי IT לבנות עכשיו קונטיינרי לינוקס ישירות מ- playbook, ולפרוס לפלטפורמת יישומי קונטיינר מבוססת Kubernetes, כמו Red Hat OpenShift, באופן יעיל יותר.

Ansible מאפשר למפתחים ולמפעילי IT לפרוס בקלות ובמהירות יישומי וסביבות IT, עם יכולת הסרת חסמים בין צוותי IT על ידי אוטומציה של פעולות שגרתיות כגון תצורת רשת, פריסות ענן ויצירת סביבות פיתוח. בסיס הקוד המודולרי של Ansible, בשילוב עם קלות התרומה וקהילה של תורמים ב- GitHub, מאפשרים פלטפורמת אוטומציית IT רבת עוצמה לניהול תשתיות קיימות היום, וגם להסתגלות לצרכי IT חדשים ולתהליכי עבודה של DevOps.

עם היכולות של Ansible Container יוכלו משתמשים לבצע אוטומציה של תשתיות ורשתות קיימות שלהם עם Playbooks Ansible, תוך שימוש ב- playbooks נוספים להכנסת יישומיהם לקונטיינר, ולפריסתם על פלטפורמת יישומי קונטיינר. דבר זה מאפשר רציפות פעילות על ידי שימור השקעות IT קיימות ויישומים או מערכות קריטיות, וזאת מבלי להקריב חדשנות של יישומים טבעיים לענן ותזמור קונטיינר בקנה מידה גדול.

יצירת קונטיינר והפריסה האוטומטית שמציע Ansible, משתלבים לתוך מערך תשתיות קונטיינר הקיים של רד האט, הכולל עתה:
● מערכת הפעלה יציבה ממוקדת-קונטיינר, ב- Red Hat Enterprise Linux Atomic Host.
● פלטפורמת יישומי קונטיינר טבעיים ברמה ארגונית ל- Kubernetes ו- Docker דרך Red Hat OpenShift והדור הבא של שירות הענן ציבורי OpenShift Online שהוכרז לאחרונה.
● ניהול תשתיות, אוטומציה וניטור ברחבי סביבות היברידיות עם Red Hat CloudForms, Red Hat Insights, Red Hat Sattelite ו- Ansible Tower by Red Hat.
● ארכיטקטורת ענן פרטית והיברידית עם יכולת התרחבות רבה, עבור פריסות קונטיינר בהיקף גדול, דרך Red Hat OpenStack Platform ו- Red Hat Cloud Suite, הכולל גם את Red Hat OpenShift.

מערך הקונטיינר של רד האט מספק חוויה פתוחה במלואה וברמה ארגונית, החל ממפתחים הבונים יישומי ענן טבעיים, עד לצוותי תפעול המנהלים ומנטרים מערך מגוון של יישומים וסביבות היברידיים. מערך הקונטיינר של רד האט נבנה על טהרת פרויקטים אותם מובילה הקהילה, ומספק חדשנות לקידום הדור הבא של IT ארגוני, תוך שהוא מאפשר גם שימור של מערכות חדישות וותיקות עבור משימות קריטיות.

גרג דקוניגסברג, מנהל קהילת Ansible, אמר: "משתמשים רבים בקהילה שלנו כבר התרגלו להשתמש ב- Ansible לפריסת וניהול קונטיינרים שלהם, ופרויקט Ansible Container הוא התוצר של רבים מהרעיונות הטובים ביותר של הקהילה, שצורפו יחד לתוך כלי יחיד. תנופת המשתמשים בתוך זמן קצר, מלמדת אותנו כי אנו עונים לצורך קריטי במרחב כלי הקונטיינר".

דילוג לתוכן