רד האט מממשת את חזון אוטומציית הארגון עם Ansible

רד האט משלבת אוטומציית Ansible לתוך פתרונות ניהול, ומשתפת בתכניות לאינטגרציית Ansible ברחבי מערך המוצרים
רד האט (Red Hat) – ספקית פתרונות קוד פתוח הגדולה בעולם, הכריזה בכנס השנתי הגדול שלה Red Hat Summit שהתקיים בבוסטון, על החזון שלה לארגון האוטומטי המונע על-ידי Ansible, מסגרת אוטומציית IT בקוד פתוח המובילה, שהנה פשוטה, רבת עוצמה וללא תחנות קצה (agentless).
Ansible היא טכנולוגיית אוטומציה בקוד פתוח, המשנה את המשחק ומיועדת לניהול של סביבות IT גדולות. Ansible, שתוכננה כך שתהיה קלה לאימוץ, שימוש והבנה, הפכה לטכנולוגיית קוד פתוח לאוטומציית IT הפופולרית ביותר בעולם, עם יותר מ- 2,400 תורמים, קרוב ל- 30,000 התחייבויות לפרויקטי Ansible של קהילת הקוד הפתוח (upstream), ובסיס משתמשים המקיף תעשיות ואת כדור הארץ.
רד האט רכשה את Ansible ב- 2015, מתוך מטרה לסייע למשתמשים להקטין את העלות והמורכבות של פריסת וניהול יישומים שפותחו עבור הענן ויישומים מסורתיים ברחבי סביבות ענן היברידיות. עם Ansible יכולים ארגונים להפוך את הארגון הממוכן למציאות.
ברוכה הבאה מהפכת הארגון הממוכן
אוטומציה משנה תעשיות ומספקת חדשנות מרגשת עבור עסקים וצרכנים. לדוגמא, מכוניות התקדמו מעבר לאוטומציה נקודתית בתחומים כמו מערכות ניווט, בקרת נסיעה (קרוז קונטרול) וחיישני נתיב נסיעה, אל אוטומציה מקיפה והוליסטית יותר, שיכולה להחליף את הנהג לגמרי דרך מכוניות אוטונומיות.
קמעונאים עוברים למרכזי הפצה אוטומטיים, המשנים את שרשרת האספקה כדי לעזור ליצור יתרון תחרותי. תעשיית האלקטרוניקה הצרכנית מתקדמת ממכשירים חכמים נקודתיים כמו תאורה, מערכות אזעקה ותרמוסטטים, לפתרונות אוטומציה ביתית כוללים.
בינתיים, ברחבי תעשיות יש לחץ הולך וגדל לספק חדשנות מהר יותר, וארכיטקטורות IT משתנות כדי לאמץ את הטכנולוגיות החדישות ביותר שיכולות להשאיר אותן תחרותיות, תוך שמירה על מערכות ותיקות (legacy) חיוניות – מה שלעתים בא לביטוי במערכות מורכבות נפרדות שעשויות לכלול ענן פרטי, ענן ציבורי, ומחשוב באתר הארגון. המורכבויות של סביבות ריבוי עננים מודרניות עלולות להיות גדולות מאוד, וללא חדשנות עלול ניהול הסביבות שמניעות אוטומציה להיות בלתי אפשרי.
עם זאת, עד היום בדרך כלל יושמה אוטומציה בארגונים באופן נקודתי, עם כלי נפרד עבור כל תחום ניהול, בהיקף צר ובשימוש טקטי על ידי צוותים נפרדים – מה שהגביל באופן דרמטי את הפוטנציאל והערך של אוטומציה.
גרטנר הגיבה על המנדט של ארגונים להטמיע אוטומציה כלל-ארגונית, באומרה: "ניהול צמיחה ובאותה עת הפחתת עלויות, הם הכרחיים עבור עסק דיגיטלי, אך לא קל למובילי תשתיות IT ופעילויות להשיג זאת. אוטומציה היא התשובה. היתרונות משכנעים – אוטומציה משפרת לקיחת אחריות, יעילות ויכולת חיזוי, תוך הפחתת עלויות וסיכונים. אז למה לא יותר ארגונים עולים על נתיב האוטומציה? עד עתה אוטומציה הייתה דטרמיניסטית, כששלבים או תהליכים ידניים נפרדים מוכנו כדי להפחית עלויות ולשפר איכות שירות. בעוד גישה זאת סיפקה יתרונות מצטברים, היא לא טיפלה בהיקפים גדולים ולא הפחיתה עלויות באופן דרמטי". (מתוך "אוטומציה: החזית הבאה של "IT, גרטנר, מאי 2016).
חזון רד האט לאוטומציה כלל ארגונית
רד האט מאמינה כי אוטומציה הינה רכיב חיוני ואסטרטגי של מודרניזציה וטרנספורמציה דיגיטלית, וכי סביבות מודרניות דינמיות צריכות סוג חדש של פתרון ניהול שיכול לשפר מהירות, היקפים ויציבות ברחבי סביבת ה- IT הארגונית.
מספר גדל של ארגונים ברחבי העולם מתבססים כסטנדרט על Ansible כמסגרת האוטומציה שלהם. על ידי הבאת אוטומציה לרחבי הפורטפוליו שלה – כולל Red Hat Enterprise Linux, Red Hat OpenStack Platform, Red Hat OpenShift, Red Hat Storage, והיצע הניהול שלה, תהיה רד האט מסוגלת לספק לארגונים טכנולוגיית אוטומציה אסטרטגית.
למימוש חזון זה הכריזה רד האט על חידושים במערך הניהול שלה, עם שילוב אוטומציית Ansible כדי לעזור לארגונים לשנות את פעילויות ה- IT שלהם על-ידי יצירת מערכת של אוטומציה כלל-ארגונית, המאפשרת לצוותי IT להשתחרר ממשימות מתקנות למיקוד בחדשנות שיכולה ליצור ערך:
• עם אינטגרציית אוטומציית Ansible ב- Red Hat Insights, פלטפורמת אנליטיקה חיזויית ובינה שניתן לפעול על בסיסה, רד האט מאפשרת מענה אוטומטי לסיכוני אבטחה קריטיים על-ידי יצירה אוטומטית של Ansible Playbooks.
• הגרסה האחרונה של Red Hat CloudForms נוקטת בגישה חדשנית בתעשייה המבוססת על אוטומציית Ansible לניהול ריבוי-עננים, שתומכת ב- Ansible Playbooks כדי להקל על פריסת שירותי IT ברחבי עננים, מה שמאפשר למשתמשים למכן מגוון רחב של מדיניות ותהליכים ללא דרישת קידוד או סקריפטים.
בחודשים הבאים מתכננת רד האט להביא את Ansible ליותר תחומים של הפורטפוליו שלה, כדי לעזור לפשט ולמכן IT ארגוני. הדרכת רד האט לAnsible, הכוללת הסמכת מומחיות באוטומציית Ansible, זמינה ללקוחות ברחבי העולם ויש בה עניין רב. היום יש מקצועני רד האט מוסמכים באוטומציית Ansible ביותר מ- 40 ארצות בעולם, וגוף הייעוץ של רד האט עובד עם לקוחות כדי לעזור להם לאמץ בהצלחה ולשלב אוטומציית Ansible ליצירת נוהלי אוטומציה סטנדרטיים מרכזיים, המוסיפים ערך עסקי ובונים בסיס מוצק עבור DevOps.
ג'ו פיצג'רלד, סגן נשיא לניהול ברד האט, אמר: "על פי מדדים רבים גורמת Ansible לשיבוש עצום באוטומציה, ויש לה הפוטנציאל לכבוש בסערה IT ארגוני על ידי הפיכתה לתקן דה פקטו לאוטומציה. יש ארגונים שהתבססו כסטנדרט על טכנולוגיית Ansible עבור האוטומציה שלהם, ואנו מאמינים כי זו תחילתה של תנועה משמעותית. על ידי הבאת תמיכת Ansible טבעית להיצע הניהול שלנו והרחבת השימוש בה ליותר מוצרים מהפורטפוליו שלנו, רד האט מסייעת באופן ייחודי להפוך את הארגון האוטומטי למממשות, עם היכולת למכן מערכות רב תחומיות מורכבות דרך טכנולוגיה יחידה".

דילוג לתוכן