רד האט השיקה את Red Hat Enterprise Linux 5.4 המהווה את אבן היסוד לקו מוצרי הוירטואליזציה החדשניים

טכנולוגיית ה- KVM (Kernel-Based Virtual Machine) פותחה על ידי מרכז הפיתוח של רד האט בישראל (רעננה).רד האט, המיוצגת בישראל על ידי חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס,  השיקה את הגרסא הרביעית של מערכת ההפעלה Red Hat Enterprise Linux 5, המהווה יסוד לאסטרטגיית הוירטואליזציה החדשנית של רד האט.  הוירטואליזציה מבוססת על טכנולוגיית ה- Kernel Based Virtual Machine (KVM), אשר מספקת יכולות חדשות, חסכון וביצועים למחשוב הארגוני. טכנולוגית ה- KVM פותחה במרכז הפיתוח הישראלי של רד האט ברעננה. הגרסא החדשה של רד האט עומדת לרשות לקוחות החברה על פי מודל המנויים המצליח שלה.
 
הגרסא החדשה היא גם ההשקה של הדור החדש של טכנולוגיות וירטואליזציה לסביבה ארגונית. טכנולוגיית ה- KVM מבוססת על רכישת חברת Qumranet הישראלית שהתבצעה לפני כשנה והיא חלק מאסטרטגיית הוירטואליזיצה עליה הכריזה רד האט בחודש פברואר האחרון.
 
כחלק מההשקה הדגישה רד האט כי הטכנולוגיה החדשה תפעל במקביל למערכת ה- Xen כך שהלקוחות יוכלו לבחור את הטכנולוגיה המתאימה להם, תוך הסתמכות על ממשק הניהול המוכר.
 
"השילוב של וירטואליזציית KVM בגרסא החדשה של רד האט אנטרפרייז היא צעד משמעותי באספקה של וירטואליזציה לשוק"", אמר סקוט קראנשו, סגן נשיא חטיבת פלטפורמות ברד האט אשר ישתתף בכנס הבכירים של רד האט ומטריקס שיתקיים ביום ה' השבוע. "הגרסה מציעה חידושים בתחומי הביצועים, האבטחה והאחסון עבור הסביבות הוירטואליות והפיסיות. עם השקת הגרסא החדשה  רד האט מרימה את הרף בפעם נוספת עם טכנולוגיה אטרקטיבית, איכותית ואמינה".
 
טכנולוגיית הוירטואליזציה החדשה מאפשרת לחלוק התקני  I/O, משתמשת ביכולות הוירטואליזציה של מעבדי Intel Xeon 5500 והיא למעשה הראשונה שתומכת בטכנולוגיות  Intel VT-d וב- PCI-SIG SR IOV.  בין השיפורים בגרסה החדשה שולבו  גם ממשק לאתרנט 10Gb, תעבורת I/O  משופרת והוצגו כלים חדשים למפתחים כגון  גרסאות חדשות של SystemTap ו-blktrace המאפשרים ניתוח ביצועים ביישומים פעילים וממשקים עם מערכות משנה רשת, זיכרון ואחסון.

דילוג לתוכן